» »

Support za Win2k MCAS/MCSE sam do junija?

Support za Win2k MCAS/MCSE sam do junija?

Microsoft ::

No, dons sms se nekaj menil preko emaila, in sem po nekem naklucju izvedel, da bi naj bil supoort za MCSA/MCSE Win2k samo se do junija 2004.

Zdej nevem, ce to derzi, se manj pa, kaj to sploh pomeni. A mogoce ve kdo o tem kaj vec povedat?:\
Sem pa ze iskal na MS strani, pa nisem nikjer nasel kaj na to temo...


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Dr_M ::

sodec po novici, ki je bla par mescov nazaj na slotechu, so to izjavo preklical in ne bodo se ukinili podpore. je pa win2k predober, da bi se to zgodil.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Gandalfar ::

hmm.. verjetno bi bilo cudno, da bi se solal za 4 leta star OS, ce imas sedaj zunaj Win2k3

Jimi: saj si to mislil?

Dr_M: OS kot tak seveda se nekaj casa supportas :)

Microsoft ::

Dr_M, mogoce ves, kje na MS strani so objavljene te novice?

Gandalfar, mislim, da je za zacetek Win2k cisto vredu. Ceprav sem slisla, da se ne splaca, samo pri meni gre res za ZACETEK spoznavanja Win server OSja.
Saj, se zmermo se lahko odlocim, pa grem kar na Win2k3, samo ne bi bilo to malo prehudo za mene, ki uporabljam Win2kServer dober mesec?

BTW, kaj bi pa pomenilo, ce bi ukinili support? Ne bi bilo vec mozno opravljati izpitov? Ali kaj drugega?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Microsoft ::

No, pa ko smo ze glih pri tem. A so ze Win2k3 tako na vlko v firmah, da se skoraj ne splaca vec ucit za Win2k?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

BigWhale ::

NTjev je se OGROMNO, pa jih MS sploh ne podpira vec... (oz mogoce so podaljsali kaj..)

Microsoft ::

Kako mislis to, da jih ne pordpira vec? Pasivno al aktivno?

Ker ce pac bolj forsira Win2k3, to razumem, ker show must go on. Ali pa, da se ne da delat vec izpitov za Win2k (za WinNT se mi zdi, da se jih res ne da vec).



by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Dr_M ::

mogoce ti bo tole kej pomagal.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Microsoft ::

Na tej strani sem že zjutra šel skozi FAQ, sam nikjer ne omenjajo, do kdaj bo support za ta ali oni certifikat.:\

Dgače pa sem seznanjen s tem, katere izpite je potrebno narediti, da dobiš ta ali on certifikat. To mam v mezincu.:P


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

darian ::

Hm..... pa so te licence konc koncev res vredne tega dnarja, ki ga zahtevajo za opravljanje izpitov podjetja kot so Lancom (npr. v mbju)? Vse te licence pridobit namreč ni majhen zalogaj. Ima kdo kakšne izkušnje s tega področja? In kdaj bi se jih naj približno splačalo opravljat? (stopnja izobrazbe mišljena) Kruto zna namreč biti da po opravljenih izpitih ugotoviš da v tvoji regiji sploh ni potrebe po tem znanju (vsaj ne dovolj velike).

Gandalfar ::

pomojem najprej diplomo pol pa MCSE certe zraven ..

Microsoft ::

Kruto zna namreč biti da po opravljenih izpitih ugotoviš da v tvoji regiji sploh ni potrebe po tem znanju (vsaj ne dovolj velike).
Greš pač tja, kjer je največje povpraševanje po tistem znanju, ki si ga pridobil. Sej jast mislim tako narediti...8-)

Gandalfar, to sm že tud jst 1000 krat slišal. Vsak dan poslušam (doma).:P Sam ni mi jasno, zakaj pol nekateri jamrajo, da z končano npr. FRI VS šolo ne dobijo pametne službe, pa da niso konkurenčni, pa da se na delovnem mestu v 1 letu naučijo več, kot prej v 3 letih skupaj,...
Pa zakaj delodajalci gledajo na to, katero stopnjo maš, če boš pa na koncu delal kot administrator na Win mašinah (recimo, da pač iščeš in najdeš tako službo)? Se z lahkoto zgodi, da eden z 4 letno šolo in MCSE prehiti nekoga z FRI VS izobrazbo po levi al pa po desni strani ko za keks (v zanju na Win mašinah).:D

Nevem no. Men je to še čist nejasno...


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Gandalfar ::

Plača se ti izračunava glede na stopnjo izobraževanje, ki ga imaš + dodatno znanje.. vsak bo raje zaposlil nekoga, ki je uspel prilesti skozi faks kot nekega srednješolca, ki je šel še na nek tečaj 'klikanja'. Poleg tega ti je diploma fallback, če slučajno ljudi ne uspeš prepričati s tem MSCE diplomami oz. nimaš vsako leto dovolj denarja, da bi jih posodabljal. MSCE diploma ti bo čez 2-4 leta potekla. Diploma pa ne :)

Microsoft ::

To itak, da je treba MCSE obnavljat, oz. stvar zastari. Sam tudi "fax" izobrazbo je treba obnavljat. Moja mami je stara 55 let, pa se še kar uči; hod na seminarje, predavanja, dela dodatne izpite,..

Tak da, neglede na to, katero šolo oz. izpite narediš, se ne moreš potem celo živlenje upirat na tisto. Recimo, če si naredil računalniški fax let 2000, se je do dans sigurno kaj spremenilo. In tisto se je treba pač sproti dodatno naučit.

Sam če sem prav razumel; potem je nekdo plačan več samo zaradi izobrazbe (stopnja izobrazbe), neglede na to, ali je bolj efektiven na delovnem mestu kot eden z znanjem "klikanja" po Win mašinah?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Gandalfar ::

Sam če sem prav razumel; potem je nekdo plačan več samo zaradi izobrazbe (stopnja izobrazbe), neglede na to, ali je bolj efektiven na delovnem mestu kot eden z znanjem "klikanja" po Win mašinah?


Da. V vecini podjetij. Sicer si lahko mala firmica in dobis kolikor sam pridelas vendar takoj, ko prides v vecja podjetja se gleda izobrazba in certifikati in potem se efektivnost, ki je tudi pomembna ampak osnova za placo se ponavadi izracunava na podlagi tvoje uradne stopnje izobrazbe.

darian ::

Podjetja ki zahtevajo te microsoftove certe (oz. so zaželjeni) bi morala v svojem interesu kriti stroške izobraževanja (seveda le če je uspešno opravljeno). Kot sta povedala to ni stvar ki jo enkrat opraviš in velja za vselej.... se venomer dopoljnjuje (čeprav mislim da so koristni več kot 4 leta... vsaj v manjših podjetjih, kjer ne menjavajo pogosto programske opreme). Torej gledano s strani inženirja, se ti nebi smeli preveč ubadat s tem(čeprav smo spet tam, podjetje raje zaposli tiste, že imajo opravljene tovrstne certifikate).:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darian ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pridobitev MS Certifikatov ali IT faks

Oddelek: Šola
4213574 (12183) bedak
»

potrdila o znanju racunalnistva (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
596980 (5147) Mr.B
»

Administratorji ...

Oddelek: Operacijski sistemi
111251 (1125) minime
»

Administrator; izpiti

Oddelek: Loža
382458 (1541) Microsoft
»

MCP & MCSE izpiti

Oddelek: Operacijski sistemi
203596 (3425) andrej

Več podobnih tem