» »

Ne zazna miške - help!

Ne zazna miške - help!

R0K ::

Imam eno majhno težavico.

Uporabljam Win XP Pro, ki sem jih včeraj na novo naložu, ves hardware dela ok, edino miška me matra.

Nikakor mi niče prepoznati miške, ki je še pred dvema urama delovala v istem priklopu na istem os-u. Gre se za miš od Logitecha Optično, ki ima gor zadnje drajverje. Ne dela. Probal sem tudi striečvo Dexxo Optical, zadnji drajverji ne dela, danes pa sem probal še Microsoftovo Wheel Optic mouse, zadnji drajverji, ne dela.

Vse miši so probane v USB, PS/2 in COm portih. V nobenem ne dela, porti pa delajo, ker na njih laufa tipkovnica (ps/2), usb kabl od fotoaparata (usb - dela) in na com-u dela tudi tablica za risanja, preko katere se zdejle mučim.

Naj povem še, da imajo vse od zgoraj naštetih mišk notr lučko, ki ti pove, da je miš priklopljena, ima štrom in zasvetila se je samo pri Dexxi, pa vseeno ni delal. Miške so 100% delujoče.

Obrnu sm celo kontrolno ploščo, vse drajverje na novo ročno naložu, ampak pod usb in ps/2 še vedno ne zazna miške.

V čem je fora?

R0K ::

Sry, da morim - ampak res pls, pls če ma kdo kako idejo na plano z njo. Ker rabim miš do danes zvečer (2200), ker mam en CW :( .

bmandelj ::

kaj pa ce med delovanjem potegnes ven iz usb in das nazaj not??

ce ti to ne dela pol je miska nekak disablana (nimam pojma kako jo enablat) mogoce device manager?

LP Brane

EDIT

a so mogoce wireless??
ce so kaj pa baterije ali pa connect?
There is no greater sorrow than to recall hapiness in times of misery....... Dante Aligheri

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bmandelj ()

R0K ::

Probal ne pomaga.

Vse miške so na kablu.

A je mogoče težava v tem, ker imam RožicaTM Windowse in mi zaradi tega noče upgrejdat SP1? Pač napiše da je koda nepravilna ( :8) ) in noče it naprej ...

Mogoče šteka zaradi tega?

Ker se mi ravno ne da spet formatirat, pa iskat kake druge pass-e, na nov vse gor dajat na koncu pa bo spet enako.

Tlele more bit nek hint v softwaru ... grrr ;(

Sims ::

če sumiš software pa porobaj slo-tech linux ki je na cd ju ... Mi je v podobni situaciji pomagalo ...

LP

Sims

SkIDiver ::

Možno da so res windowsi. Pač morš najdt druge Rožica™ windowze:D Pa SP1 se je včas dobr izognt. Vsaj jz se jih. raje nardim Update preko neta. Poleg vsega imam tud sam na dveh PC-jih Logitechove optične mišake mi delajo brez težav. Edino kar sem opazu pa mi ni jasno zakaj to dela je to da zadnji driverji ne delajo dobr na Abit BE6-II. Včasih se kazalc kr nekam premakne ko primem za miša. Ta premik je dolg čez cel ekran ponavad. Pa sam kazalc in miška se pol trenutek, dva iščeta in potem spet dela. Na čase pa kot, da ne bi imel driverje inštalirane. namreč odzivnost mam na max in včas mi v kakem programu niso deloval driverji. Sem imel odprt word pa winamp in je miška kr zblaznela oz driverji in niso deloval ko sem delal po wordu. Ko sem se premaknu na winamp al pa omizje pa so driverji deloval. To sem seveda opazu po hitrosti premikanja. Ko so driverji deloval je bil potreben majhen premik, ko pa ne sem pa nucam polovico mize. Tko da poskusi z starejšimi driverji. Poglej tudi če maš kak spor pri hardwareu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prekleta razer podgana

Oddelek: Pomoč in nasveti
121166 (1166) zupan
»

laserska vs optična miška

Oddelek: Kaj kupiti
1510000 (9701) roli
»

MS ExplorerMouse HELP!

Oddelek: Pomoč in nasveti
13859 (747) miranpozar
»

svetujte katero misko

Oddelek: Kaj kupiti
481980 (1488) blue96
»

katero mis? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
594519 (3978) blue96

Več podobnih tem