» »

katero mis?

katero mis?

«
1
2

branko_bm ::

katero mis naj kupim? opticno...? s kablom brez?
kaksno je sevanje, nasploh vse o miskah me zanima

predvsem uporabo v ACADU (zoom, pan, enter, klik..)

whatson ::

huh... večno vprašanje...

če hočeš imeti miša kar nekaj časa kupi optično.. glede na teste je najboljša (v razmerju cena/kvaliteta) Dexxa Mouse, če pa gledamo samo kvaliteto (cene ne ;) pa Microsoftov Optical Explorer...

Sam imam Genius Optical in dela že kar nekaj časa brez problemov... tudi priporočam...

glede kabla, oz nekabla ... neven... odvisno kje boš jo rabil.. ponavadi kabel ni ovira...

kaj si mislil s tem sevanjem?

branko_bm ::

to ce ni kabla ..



kaksna valovanja so? motnje, sevanje)

aja kake so cene

whatson ::

glede teh valovanj ti nebi vedu povedat...
cene: microsoftovi modeli... tam med 10-16 jurjev
dexxa 7.000
genius 7.500
(vsi optical)

branko_bm ::

kje se da dobit microsoftovo mis? mlacom je nima...

whatson ::

http://www.abak.net/trgovina/index.cfm
odlična trgovina...
cena:
INTELLI Mouse Explorer PS2/USB EN/FR/DE CD 12,352.94 SIT brez DDVja...
sam miška je zakon!

branko_bm ::

kaj pa logitech?

bzagozen ::

Microsoftovo optično miško(e) majo v bigbangu. Vendar je drago! VAvstriji se te stvari fullll bolj splačajo nabavit. Jaz sem ms explorer optical miš lansko leto za nov let nabavu v Avstriji (so se glih pojavle) za 10 000 SIT. Sedaj pa pri nas stane okoli 17 000 sit.

Sem skor pozabu povedat; DELA RES CARSKO. Kar pozabiš nanjo, ker se nikoli ne zatika pa to.
www.alkoma.si

whatson ::

LOGITECH Wheel Mouse Optical 9,403.36 SIT brez DDV
isto abak.net
kot je znano so logitechove miške predvsem znane kot vzdržljive miške ... nevem no... nisem še imel logitecha

branko_bm ::

kaj INTELLI Mouse Explorer PS2/USB EN/FR/DE CD raztura do konca, ma ta mis kaknso tekmico? (po kvaliteti) ali je najbljsa...?

saj nevem, naprej sem htel meti le se kolescek, potem da bo opticna... zdaj pa ze posteno premisljujem...



nevem (vi samo svetujte...)



HVALA



branko_bm ::

:)





branko_bm ::

bzagozen, to mis imas?

branko_bm ::

se pravi da so si blizu dexxa, logitech in mocrosoftova mis... vse opticne z sprudlom, ki stisnes



genius mi ni ravno na pogled...


shit, ker je tako velika


dexxa





logitech...

katero??

bzagozen ::

ja ono MS IntelliMouse Explorer PS2/USB. Ono sredinsko na sliki kjer so slikane od spodaj, oziroma ono razstavljeno, če sem prav pogledal.
www.alkoma.si

branko_bm ::

in za kaj se data programirat se recimo gumba na palcu?

bzagozen ::

Za karkoli. Imaš cel seznam različnih funkcij. Jaz uporabljam enega za dvojni klik in enega za maximizacijo okna. Za mene je to najboljša kombinacija. Kolešček je pa tako ali tako faca! :)) Na tej miški je pa še posebaj cool, mehek, a ne preveč.
www.alkoma.si

Dalmatinc ::

Ko sem vidui naslov sem prvo mislil da gre za mis (miss), se pravi lepotice ......

pa sem jih pol dobu po glavi z mišmi:D:D

srale ::

po mojih izkušnjah pa klasične kablske ligitechove miške na ps2 ter serial sploh ne delajo normalno..ima kdo pdobne izkušnje??noben driver ne pomaga sploh..

R@C@ ::

Jest mam LOGITECH optcal mouse, in je hudo huuda, še posebi ker tako svinjsko lepo gori moder znakec od logitecha na hrbtu miške.
V TEMI ZGLEDA PRAV VESOLJSKO, ŠE POSEBEJ ČE MAŠ VSE V MODRIH DIODAH!

MaverickT ::

Jaz mam tud LOGITECH optical pa je ultar huda. To ti je miš kukr se za gre. Cena pa je tam okrog 13.000 SIT. Logitech rulez

branko_bm ::

danes sem v comtronu probal (otipal) microsoftovo in pa dexxa miski, kaj naj povem? Pricakoval sem da bo da bosta se bolj mehki (a se mogoce kolescek pri dexxi kaj razmiga ali ostane taksen kot je pri novi, mislim ce gre po vecurni uporabi kaj lazje?), logitechovo mis pa sem gledal samo skozi skatlo:) Hmmm nevem, cena med dexxa in pa ostalimo je ocitna... kaj pa vem!?!
Odlocam se med opticnimi:
-dexxa
-logitech
-microsoft

mogoce je se katera (genius ne!)

a bo se kdo katero pohvalil oz. pokritiziral? kar na dan z besedo!

LP mr_cadd

Koci ::

tisto brezžično od Logitecha si kupi. Full je dobra pa še full daleč lovi. Po mojem nima večjih sevanj saj deluje na istem principu kot daljinec od tv.

AndrejX ::

Jest mam tole: http://logitech.com/cf/products/product... in je res dobra, v Essedi jo majo za 10000sit z davkom, pa še 2. generacija optičnih je, kar Microsoft ni. Dexxa... pozabi. Miši dela Logitech.

branko_bm ::

in v cem je fora druge genaracije opticnih misi? pol je logitech edini, ki ma drugo generacijo?

Freak ::

Jst bi kupu Logitech!

AndrejX ::

Druga generacija je enako kot nov model avtomobila: zgelda enako, vmes pa so pokrpali in odpravili en kup napak, ki bi jih morali že na začetku...

Opkow ::

Hm .. glede podgan.

Jst mam Logitechovo I generacije. In mi je za normalna dela zakon.
Sm ce pa Logija full hitr premikam po desktopu, al pa spilam Quake, kjer se je treba htr premikat, pol v 20% primerih kazalec pobezlja naokol, ceprau ne vedno. Zgleda da nima dovolj dpi-ja pri scaniranju podlage al pa refresh ratea...
In sm jo probavu na razlicnih miznih podlagah (barve, hrapavost, etc.. bad ucinek je bil bol al man isti)
Mogoce je kej bols pri II generacijah.

Pri drugih opticnih se nism probavu (dexxa, microsoft,..)...

Kr se tice radijskih .. Jih tud nism probavu. Sm sm nekje brau teste.. Ne vem tocn kje.. in so omenili, da za spile niso cist ql, kr majo nekolko vecje zakasnitve k pri zicnih modelih. Pri normalnem delu se ne opaz. Med spilanjem, kjer je vsak ping man full pomemben se pa naj bi...

Tk .. Odvisn za kaj rabs podgane ...

- Pri kabelskih na kuglo njbol ziher delovanje. Bad masijo se.
- Pri optiki se ne masijo sm vsj pri meni bezlja lih takrat kjer rabm 100% natancnost (spilanje)
- pri brezzicni se masijo, zakasnitev signala (ni potrjeno z moje strani!) + pa je k si dost bol svoboden kje jo bs uporablju

Pri podganah II generacije je razlika od I v tem da majo vec DPI pri scaniranju podlage (mislm da 1x vec)

bzagozen ::

Pri M$ IntelliMouse Explorer ni problemov s prepočasnim skeniranjem podlage. Pri hitrem premikanju kazalček lepo sledi. Vsaj mislim tako. Primerjam lahko samo s klasično miško, pri kateri pa pride do preskakovanja koleščka, če jo prehitro "goniš". :)
www.alkoma.si

Tzar ::

Mislim da so logitechove miši razred zase.
Bratrancu sem za rojstni dan nabavu brezžično logitechovo miško in je zakon. Kr ne morš se navadt da ni več unga trapastega kabla in jo lahko prenašaš po sobi .
KOCI --> brezžična logitechova miška ne deluje na enakem principu kot daljinec, miš --> radijski valovi, daljinec --> IR.
Drgač sem pa zej dobu info da so pri nas že brezžične optične logitechove miške, sam bojo mal dražje.
Tko da jest bi definitivno kupu slednjo.
Cena brezžične je okol 9000, optične pa okol 13000 SIT
lp
8-)
Življenje je lepo!

Rott-von-weiler ::

dexa optical maus kupi pa še poceni je jas sn dal 6mescov nazaj za njo 5k pa nimaš več problemov k se ti kola zašopava:O
-------------------------------
piši kao što govoriš

ferjan ::

Tzar: Koliko daleč pa še dela "Logitech Cordless Whell miš"?
Jest bi rabil ene 5m daleč... aja pa upam, da je vseeno kam meriš z miško (sej vem da ni IR sam vseen mal cvikam)8-)

Tzar ::

vem da dela s 3-4 metrov, sam ne mors kr tko naokol cilat. mal moras nacentrirat.
za več pa ne vem k nimam tolk velke sobe :D
Življenje je lepo!

ferjan ::

ja jest bom v bistvu glih stran od mašine mogu cilat...(ker bom na tv gledat) sedel bom pa ene 3m stran od kište.

A bo šlo???:\

R@C@ ::

A si pomislu kdaj na menjavo baterij?

branko_bm ::

Killer

"Tk .. Odvisn za kaj rabs podgane ...

- Pri kabelskih na kuglo njbol ziher delovanje. Bad masijo se.
- Pri optiki se ne masijo sm vsj pri meni bezlja lih takrat kjer rabm 100% natancnost (spilanje)
- pri brezzicni se masijo, zakasnitev signala (ni potrjeno z moje strani!) + pa je k si dost bol svoboden kje jo bs uporablju "

ful dober odgovor
sgit je to za optiko (glede natancnosti), kaj to samo ko si hiter ali drugace je natancna?

HVALA!

hot-stuff ::

Če kerga zanima mam Dexxa miš doma zapakirano in samo 10 min uporabljeno ker mi že na samem začetku ni pasala pri 3d streljačinah.Vem da je to tema za male oglase vendar je lih topic na to temo:)


041 343 996

branko_bm ::

tako odlocil sem se ali microsoftova

ali pa logitechova II generacije (MouseMan(R) Wheel)?!



katero priporocate?



logitechova ima en gumb manj ali?





opazil sem se da obstaja neka logitechova II generacije (iFeel™ MouseMan), ki ima neki dodatek, kao da mis obcutis, mogoce ve kdo o cem je govora? se mogoce miska trosi :))

branko_bm ::

katero misko ? microsoft ali logitech? se je mogoce kera boljsa?











BC3 ::

ma intellimouse explorer je zakon
sploh če si dost na internetu zarad tipk naprej/nazaj pa dobrga koleščka
te miške ne bom nikol zamenu (razn če mi bo crknla pa bom še enkrt isto kupu)

pa še hudo zgleda

BC3 ::

ma intellimouse explorer je zakon
sploh če si dost na internetu zarad tipk naprej/nazaj pa dobrga koleščka
te miške ne bom nikol zamenu (razn če mi bo crknla pa bom še enkrt isto kupu)

pa še hudo zgleda>:D

XtX ::

x

branko_bm ::

xtx poslji mi fotko...

branko_bm ::

ali vazna je funcionalnost...

mah kam smo prisli (clovek bi rekel preseravanje z temi miskami, vsaj glede cene, ker tehnologija ki je v miski in pa zahtevnost... vsaka casst!) :):):)

CaqKa ::

em kaj ima kdo miske A4 tech
linkec na stran od misi
jaz bi rad dobil od njih misko RFW-33
+radijska
+2 scrolla
+driveri (da se dosti vec tipk nastavlajt kot na M$ miskah)
+5 tipk
-ni optična (kar pa spet ni tak vlki minus)

z toto misko se da ful vrei spilat 3d streljacine, ker so knofi ful odzivni
LP CaqKa

blue96 ::

uporabi logitech lasersko, s 4 tipkami, kolescem.

to bo najboljsa (verjetno tudi najdrazja) odlocitev. ampak kvaliteta stane, namorš pomagat.:'(:(8-)
.

abcde7 ::

Sej če ne igraš skokov, poj kj res dobrga ne rabš! Jest mam logitech s koleščkom en let pa dobr dela, sam k se umazanija nabere:|, zato je dobra tista na laser!

branko_bm ::

CaqKa zakaj rabis dva scrolla ? kaj sta ta dva srolla oba potisna (da sta se kao gumb?)

branko_bm ::

in kje se pri nas da to kupit (koliko stane) ?







branko_bm ::

in pa se radijska

branko_bm ::

XtX - ova miska...



Dobra fotka !
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najbolša miš

Oddelek: Kaj kupiti
251666 (1216) Evil
»

Glede testa miši

Oddelek: Strojna oprema
361405 (1024) Dami
»

Pretorijančev prvenec (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
524249 (4249) Paramedic
»

svetujte katero misko

Oddelek: Kaj kupiti
481976 (1484) blue96
»

Katero miško uporabljate ???

Oddelek: Strojna oprema
482001 (1704) AndrejX

Več podobnih tem