» »

Odtrgan ram na Gf 4200 128 8x!!!

Odtrgan ram na Gf 4200 128 8x!!!

MrGTO ::

Zivjo!

Mene zanima ce je tukaj na tem forumu kaksen ekstremni elektrotehnicar in bi mi zaspajkal nazaj ram ki se mi je odtgal pri prejsnji graficni ko sem dajal dol heatsink.
Zalepljen je bil z termalnim lepilo od Arctica.Ram je ostal na hladilniku, kontakti na grafi pa so bolj tako....
Kaj pa kaksna slovenska firma ki mogoce izdeluje kaksne take stvari?

Lp

Pudding ::

PIZZA? :D

Dr_M ::

ce so pini in pcb popolnoma neposkodavani, se bi dal zalotat nazaj s ksnim smd spajkalnikom, ce je pa kej poskodovano, pol pa kr pozabi.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

MrGTO ::

ja v bistvu so poskodovani...
sm mislu da bi mogoce kaksen profi znal kej narest.
a res ne obstaja kaksna firma ki se s tem ukvarja?

Lp

PPG78 ::

Če sta vezje in čip nepoškodovana (predvsem čip) se da zaspajkati brez problema, če pa je vezje v K.... imaš pa problem. Kakšen čip je to? Po koliko straneh ima nogice? Ali lahko to zadevo slikaš?

LP, Peter

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PPG78 ()

zile ::

Ena je v ind. coni v Trzinu. Ne vem pa imena.

Dr_M ::

ce je prevec poskodovana zadeva, pol mislm da se ne da nc nardit. lohk bi pa dau ksno sliko sm.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

MrGTO ::

ma v bistvu ima en moj kolega tudi tako grafo, ki jo je skuru pa lahko od tam vzamem en ram, samo bi ga moral lepo vzet dol.Za vezje pa se ze vidijo luknjice na mestu kjer bi moralo malo strleti vn.Kaj pa ce bi te luknjice zapolnil z necim in potem dal nekomu da proba tole skupi dat.Sm iz izole in tle ne verjamem da je kaksna podobna firma ki se s tem ukvraja.

Lp

Brane2 ::

Moj nasvet: ne nosi tega okrog, se ti bo folk preglasno smejal.

Tak chip sicer ni noben problem zalotat sam, a ce si potrgal pol stvari na cipu in se kako na platici, raje pozabi na vse skupaj.

Raje razmisli o svojih metodah. Ze nekaj casa tu spremljam overclockerje in dolocenih ne razumem. Po vsej sili se trudijjo iztisnit tistih extra 10%, obenem jih navadni smrtniki prehitevajo po desni z nepredelanimi karticami. Ker si to kartico verjetno placal vsaj 25 kSIT in ker bo treba v stacuno po novo, bi za teh 50 kSIT verjetno dobil kaj hitrejse od GF4Ti4200.

Te stvari so skrajno poenostavljene. To ni lotanje superheterodinskega sprejemnika, tle je ze vse v lego kockah.Ce tu tako zajebes stvari, bi se moral resno zamisliti.

Uci se pocasi. Premaguj stopnico za stopnico in ne poskusaj preskakovati po tri naenkrat...

Pudding ::

No whatever, ce si kdaj u Ljubljani, prinesi meni. Jest bi to z veseljem probal.

SkIDiver ::

Ne poslušat Braneta2. Očitno Brane2 ne veš, da včasih pa še obstaja sreča. Poznam modela, ki se je igral z izvijačem in spraskal plato. Zadevo je v takem stanju probal in ni delovala. Je pob plunu v roke (ne preveč hud štromar) in šel lotat zadevo. Vsi so se mu smejal, nazadnje je plata celo delala in dela še danes. On se je pa tazaden smejal.

Dr_M ::

SkIDiver: spraskana plata, al pa odtrgan cip, po moznosti se zelo poskodovan je mal drugac.
tko nekak kot da bi primerju avto z prazno gumo in avto ki ga je preklalo na pol v prometni nesreci.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

SkIDiver ::

Kakor porečeš. Sicr pa stvar bi morali defenitivno vidt.

Dr_M ::

sicer je res, da probat ni greh, ampak ksnih cudezev ni za pricakovat.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Microsoft ::

Baje, da se da tako fine stvari, kot so RAMi na grafični lotat tud z "navadnim" spajkalnikom. Treba je uporabit neko tekočino, ki se polije na ploščico. Potem pa daš gor čip, pa kr čez vse nogice potegneš cin in zalotaš.
Potem pa tista tekočina začne hlapet in odrine cin. Cin se "zateče" na nogice, tako, da potem ni stika med nogicami, čeprav so zelo skupaj.
Stvari še nisem videl v živo, vendar mi je to povedala oseba, ki ima s tem veliko izkušenj.;)

Mislim, da bi stvar lahko popravil le, če iz ploščice še gledajo vsi kontakti, kamor bi moral bit prlotan RAM. Če si kaj vlko tam van spulil, pa dvomim v ponovno delovanje...:\


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Dr_M ::

JimiBtn: to kar ti omenjas, se mi zdi da je to kolofonija, ki jo dobis v obliki paste, lahko tut ksne trde kose, v vecini primerv je pa ze v spajki not (spajka pa znotri volta kjer se nazaja ta mast) spajka se zaradi tega lepse razlije in tudi odstranjuje morebitno umazanijo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako lotati ekstremno male površine?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
81962 (1530) Brane2
»

Menjava kondenzatorja na plati ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
9712495 (9265) Pyr0Beast
»

Kakšen SPAJKALNIK ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
313723 (3184) MadMax
»

Se da zamenjat "odtrgan" ram na grafični kartici? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
584831 (3266) flisko
»

S čim spajkati SMD čipe razmak nogic 0.675mm

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
182162 (1840) Pudding

Več podobnih tem