» »

Se da zamenjat "odtrgan" ram na grafični kartici?

Se da zamenjat "odtrgan" ram na grafični kartici?

«
1
2

_spirit_ ::

Doma imam še enega radeona z odtrganim delom rama, pa me zanima če bi se to dalo na kakšen način popravit in kdo bi to znal (če se sploh da).

  • zavarovalo slike: OwcA ()

OwcA ::

BGA čipe zelo težko.
Raje poskusi modificirati BIOS, da ne uporablja vsega RAM-a (v najslabšem primeru zgubiš polovico), morda zadostuje že, da prekineš vse kontakte.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

DjTonic ::

Popravit se praktično ne, da vsaj v večini takšnih primerov ne. Tako, da se lahko posloviš od določene količine pomnilnika. Lahko upoštevaš tudi nasvet Owce in kartico flashaš z biosem od kakšnega slabšega radeona z 64MB rama po defaultu.

smilyxx ::

Ali ni Brane2 nekaj govoril, da bo dobil spajkalnik s katerim bo možno tudi to pritrdit nazaj?

Lp
Save water.
drink beer.

OwcA ::

Popraviti se zagotovo ne da. Vprašanje je le ali je zamenljivo, če ni ostane samo igranje BIOS-om.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Tomay ::

Nekje sem slišal, da teh komponent ne lotajo temveč lepijo (čisto možno da se motim). Če bi kje dobil ustrezen ram in lepilo bi mogoče šlo. Ali kdo ve če se da kje dobit lepilo, ki je prevodno.
Voodoo 4Ever

_spirit_ ::

Tudi jaz sem od enega uporabnika slišal da bi Brane2 znal to zamenjat. Tako da pričakujem njegov odgovor :D

_spirit_ ::

Samo tukaj verjetno nastane (če je stvar zamenljiva seveda) nov problem... in sicer kje dobit tak ram... :O

AvAkI ::

@_Spirit_: Moj sošolec ima eno tako grafično doma z pokvarjenim ramom, kot ti. Če mu je ne bo uspelo prodati bi se lahko kaj zmenili, samo je treba prej še rame pobrat dol:\ .

Na sliki se vidi, da je tudi en uporček zraven rama rahlo premaknjen...

VASkO ::

tudi tiborrr je odtrgal RAM z njegove graficne 9800PRO pa zgleda da se ne bo dala popraviti, ker je zraven sel del graficne kartice (spure). RAM je pa cel in karta je trenutno pri Volkd uporabniku na jokerjevem forumu, ki jo skusa popravit. ce ne bo slo, bi mogoce lahko oni BGA RAM prelotal na tvojo kartico... tip se spozna..

_spirit_ ::

@AvAkI: bomo vidli kaj bodo rekli tukaj na forumu ;)

@VASkO: jaz bi poskusil vse kar je možno... tudi njemu jo dat, zgubit nimam kaj :D

AvAkI ::

@VaSkO: Volkd praviš? Pol pa je to 100% moj sošolec, ki ima to grafično:P , praviš da je od tiborrr-ja...bomo videli:) .

DjTonic ::

Evo še ta topic, če ti bo kaj pomagal.

_spirit_ ::

Bom prilepil slikico tudi tam, samo da mi aktivirajo registracijo. TNX ;)

Phoebus ::

Brez zamere, ampak....kako hudiča ti je pa ratal izpulit ram iz grafične?

Caligula ::

Si ga odgriznil?

Skratka v racunalniskih novicah je vcasih reklama ene firme, ki popravlja maticne plosce,.. pa po mojem lahk tud kej tazga zrihtajo in, ce je kakih 5 al pa tud do 10 jurjev se ziher splaca.

Skoda kartice za v smeti.

TribesMan ::

Če je v igri kakršnakoli poškodba PCBja kar pozabi na uspešno popravljanje... Drgač pa če se je res lepo odtrgal, tako da je sam cin popustil in da je vezje in čip nepoškodovano, pol ne bi smel biti problem, rabiš samo še BGA spajklanik... mislim da košta 10k€... vsaj tako je Brane2 zadnjič govoril... Pošlji mu zasebno sporočilo.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Tic ::

persona civitas ;>

Jackal ::

Baje se ram lahko zamenja, če ni poškodovano tiskano vezje kartice. Potrebuješ pa malo boljši kuhalnik (na grelno ploščo) in zelo mirno roko. Sicer pa preberi si, kako je nekdo na tem forumu zamenjal ram na svojem R9800.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Timmah ::

Caligula to je nasa firma :D
Si ga odgriznil?

Skratka v racunalniskih novicah je vcasih reklama ene firme, ki popravlja maticne plosce,.. pa po mojem lahk tud kej tazga zrihtajo in, ce je kakih 5 al pa tud do 10 jurjev se ziher splaca.

to je nasa firma :D

zalotat se da skor use bi pa mogu stvar vidt kolk je odtrgana kako je z kontakti ipd.

nasa stran je www.3bm.si siocer ne vem ce trenutno dela ker je v predelavi ker je tale zdjsna nagrauzna :D lahko poklices na 04 58-36-444 al mojga sefa na 041 638 066 (Bogdan) alpa mene osebno 041 886 352 (Mirko)
donde esta francesca

Timmah ::

sele zdej sm si ornk ogledou tvojo sliko. stvar je v tem da je ram prelomljen in tega se ne da popravt drgac kukr da se ga zamena
zal
donde esta francesca

Caligula ::

Ja sej-a se da dobit kje tak ram pa a na novo gor dat?

Timmah ::

priznam da sm ze marskej skorejnemogocga nalotou ampak za tole nism zihr, bom jest sodelovca prasou cez dan al 2 pride nazaj z dopusta k on je pa se vecji expert k jest tko obvestim ko zvem.
sm pa gledou na graficni kartici in tezko bi zravn prsu
donde esta francesca

dwinxp ::

Oj ma kako ti je pa to uspelo nrdit ??? :D , a je ni skoda mislm jst sm si ful zelel kupiti tako grafo ampak trenutno nimam dnara :D res dej potrudise in popravi to rec. Jaz sm mel skurjen en cip za voltazo na Leadtekovem Geforce ti4200 pa mi jo je en prijatu iz lj urihtu tako da zdej dela se boljse ko prej pa se navijat se da boljse :D :D

Timmah ::

sporocam da so moznosti za menjavo zlo mjhne, okol 3% in to z velik dela
dal bi se probat z vrocmu zrakom sam kot pravm je nemogoce (sodelovc sicer prau 3% sam to on zmer rece ce misl da nau nc :) ) torej ti edina opcija ostane da ga onemogocs

dwinxp: cip za voltazo alpa ram je nekaj cist druzga, tist se zamena u pou ure alpa se prej
donde esta francesca

Caligula ::

Kako pa se RAM onemogoci?
Pa a pol kej serje grafa al pa driver,..?

_spirit_ ::

Grafično bom vsekakor poskusil dat komu popravit, ker zgubit nimam kaj. Samo da najdem nekoga bi mi to naredil.

dwinxp ::

poet : eh??? zelo odvisno od cipa, kako je ta unicen, kolk je se uniceno okoli njega, ali je dvoplastno unicen ..... tko da se lahko zavlece tudi do 2h...:D

_spirit_ ::

Ta moj drugi radeonček še vedno čaka na koga ki bi se mu dalo malo poigrat z njim in ga spravit spet nazaj v delovanje :\

VASkO ::

pojdi na jokerov forum in poisci topic Uboga grafa pod oddelkom zeleznina. tam se volkd se vedno ukvarja s tiborrrjevo grafo. je pa zacel s topicom tudi nekje na svoji strani (nimam linka), ker je pac tako zanimivo in dosti ljudi zanima, kaj s tega bo, ker so poskodovani mnogi trace-i. pomoje pa bi tvojo volkd bil sposoben popravit z levo roko, ce gledas, s cim se zajebava pri tiborrrjevi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VASkO ()

_spirit_ ::

Ravnokar sem se registriral na njegov forum, čakam le še aktivacijo! Hvala! ;)

Tic ::

Link direkt?
persona civitas ;>

flisko ::

Če zrihtaš ram ti ga prilotam nazaj gor.Brez problem.Daš za pir.

DjTonic ::

Tema je tukaj.

flisko kakšno orodje imaš to >:D

_spirit_ ::

@flisko: Kje pa bi ga lahko dobil (če se ga sploh da dobit novega)? Ali je to možno pobrat samo z pokvarjenih grafičnih?

flisko ::

Ja,rabima točno tak ram kot je ta.če mogoče veš za kako skurjeno grafo(uničen jedro GPU),lahka tam dol vzamema,sam more bit tak ram.

Brane2 ::


Ali ni Brane2 nekaj govoril, da bo dobil spajkalnik s katerim bo možno tudi to pritrdit nazaj?


Je govoril, a ga še nima. Je pa samo še vprašanje dneva. Baje...


@flisko:

Kako pa misliš reballat stari čip ? Maš kako masko za to ? kje se dobijo ? :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

_spirit_ ::

@flisko: žal ne vem kje bi dobil tak ram :( bom dal v male oglase, pa bova videla če bo kakšen odgovor.

flisko ::

Za bga čipe mam izdelan dober postopek.Namreč v mobilni telefoniji je zdaj večinoma vse bga.Tak da če dobiš ram ,ti ga zamenjam.Sem že prelotu ene 1000 bga čipov,tak da mam nekaj izkušenj na tem področju.Ko dobiš mi javi.Od 1.7. do 11.7. sem na morju ,pootem sem 10 dni doma,nati grem spet na morje.Če me rabiš me poklič na 041661055 al pa mail bojan@flisko.com www.flisko.com :D :D :D

_spirit_ ::

Če ga dobim ti bom takoj javu... samo ta "če" me malo skrbi... :\

jakec ::

spirit ce dobis nov ram sporoci.
bom jest tuki mojmu sosedu dal,ke ma servis el. naprav. Pa lohka recem de tip zna.
Probat ni greh

Brane2 ::

flisko:

Pa dobro, če ni skrivnost, povej že enkrat kako to narediš.

Vejetno premažeš čip s kako kolofonijo, daš cin na lotkolm in greš pač čez celotno površino in pustiš, da se cin nabere na krogcih...

Jaz sem hotel dat delat kovinske maske s krogci. To bi položil na čip, nato pa s špahtlom potegnil čez s spajkalno pasto. Ta bi ostala v krogcih in kko bi zadevo segrel, bi se stopila in cin v njej bi formiral kroglice natanko določene velikosti. Folk to že dela, pain in the ass je le izdelava mask, ki jih izrežejo na laserju...

flisko ::

Za rebaling se dobi en tak set,ki se imenuje bga repair set,in je not pasta ter en kup mrežic z narejenimi luknjami.Drugač je pa treba smo testirat ,da izdelaš svoj postopek.Nitežko ko spoznaš v čem je fora.LP

MrGTO ::

Ziv!

Mene pa neki zanima...js mam tudi eno grafo Gf 4200 od Leadteka, na kateri se mi je odtrgal ram, vendar to ni bga ram amoak uni navaden s pini. A je to lazje popraviti? Ce se da bi bil vesel ce bi jo lahko nekdo popravil ceprav imam sedaj GF 5900.

Lp

jakec ::

Ni problema ti sam ram nov zrihti za tvoj gf4. vglavnem vse se da nardit. Skor:)

MrGTO ::

ma za ram ni problema ker ima en kolega tudi tako kartico pa se mu je odtrgalo jedro :D tako da mi lahko da to kartico...
Ja ce bi se dalo bi dal js to komu nrdit.

Lp

SodVina ::

The hero: kaj sta s kolegom tekmovala, kdo bo odtrgal vecji kos s svoje graficne?

tiborrr ::

Hej, decki, ne krast mojega RAMa?! :)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

_spirit_ ::

Kdo pa krade tvoje rame?? :D
Že ki smo pri tem, kje boš ti dobil nov ram?

MrGTO ::

Torej?
Komu lahko posljem GF 4 4200? V katero bolnico... :D

aja...kaj pa ce bi probal jo fleshat s kaksnim biosom od grafe ki ima le 64 Mb rama? A mislite da bi potem delovalo? Kateri bios pa naj uporabim?

Lp
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Popravilo pokvarjene grafične

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
302077 (1289) Pyr0Beast
»

odtrgan ram na grafi

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
131277 (877) VolkD
»

sem ubil r9800? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
815387 (2869) Tilen
»

Hlajenje MOS-ov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
391682 (990) Boki_
»

Leadtek GF4 samo 310/575 KAKO TO

Oddelek: Navijanje
221564 (1043) BaRtMaN

Več podobnih tem