» »

Odlomljena pina pri P4 2.5, 533

Odlomljena pina pri P4 2.5, 533

Bondek ::

No imam naslednji problem. Kupil sem procesor P4 2.5ghz in bil ves navdušen saj sem imel prej celerona 1.7ghz. Procesor dam v slot, prižgen in ne dela. Ker se mi je zdelo čudno odprem škatlo in dam dol hladilnik, na hladilniku pa "prilepljen" procesor. Kasneje sem videl, da sta 2 pina zvita in sem jih poskušal izravnati, vendar to ni šlo in sta se odlomila. Ne vem kako mi je ratalo da sem zvil pine, ker se mi to še ni nikoli zgodilo pa sem velikokrat menjal procesor. No to sedaj ni več važno, ker procesor ne dela, zato vas bi prosil za rešitve, ker mi je procesorja res škoda :'(.

Hvala za pomoč!

LittleDevil ::

Si pa naredil en velik posel. Pomojem ni druge kot da ga vržeš v smeti. :))

LP

Bondek ::

No ja za v smeti pa še ni :\.
Em z mojega vidika vidim kr par rešitev.
1. Da bi nogico prispajkal z SMD spajkalnikom, vendar me v tem primeru zanima koliko bi bil dostopni čas oz. če bi bila hitrost procesorja kaj drugačna, če bi uporabil neoriginalno nogico. Zanima me tudi kateri material bi bil najboljši.
2. Da v slotu zapolnim tisti dve luknjici, ki sta na procesorju zlomnjena, z nekaj kar je prevodno ali pa z eno žičko, ki se bo potem dotikala procesorja. Zanima iz kakšnega materiala bi morala biti žica, da bi dobro prevajala? Zanima me pa tudi izgube?

krucymucy ::

hm po moje so kake izgube tukaj zanemarljive ... mozno je pa da se motim ... poskusi prispajkat ... ni druge

xabre ::

Probej dat žičko v podnožje, pa upej da bo prijel.

vise ::

nesi ga nazaj in uveljavljaj garancijo. morajo priznati.

kuglvinkl ::

Kje take pobirate?!

Zakaj hudiča naj bi priznali garancijo?
Your focus determines your reallity

Phoebus ::

Razbil sem avto in ga bom dal pod garancijo zamenat >:D

Fury ::

tiste pine, ki si jih odlomil enostavno zatlaci v socket, nato pa po vrhu dej pikico elektricno prevodne paste (a to obstaja?! :) ) in prbij gor procesor :)

Bondek ::

Ja garancije sigurno ne bo veljala, razen če bi recimo pina prilepil nazaj, vendar jih verjetno nebi preslepil. Poskusil bom z tisto rešitvijo, da bom zarinil pine v socker ali bom pa prispajkal nazaj. Upam pa da bodo res zanemarljive izgube,...
Če ima še kdo kakšno zanimivo rešitev, kar na plan z njo :D.

Pa hvala za pomoč...

vise ::

meni so ga zamenjali. ker jest nisem kriv ce so pini ze krivi. sej si kupil box in bi morali biti ravni!!!

Spajky ::

Poberi si datashet s http://developer.intel.com/design/litce... in poglej kakšna je funkcija teh pinov; če niso signalni ampak npr. Vcc ali Vtt se jih da lepo kar na procu prevezat na najbližjega identičnega, čene pa še vedno otane finta z podloženim (mikro gumica) pinom v luknjici socketa ali dolotavanje pina ... zgubit ni kaj dosti ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Matična zviti CPU pini (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
7313567 (11121) solatko
»

LGA-1156 z napakami v proizvodnji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Matične plošče
1109680 (7241) krho
»

HELP - odlomljen pin na procesorju!

Oddelek: Strojna oprema
141884 (1428) KTr1sk
»

Moj Tualatin 1.2 GHz je Skinhead !

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
403327 (2253) Boky
»

Spajky - rabim tvojo pomoc ( BX + Tualatin)

Oddelek: Pomoč in nasveti
191731 (1349) Spajky

Več podobnih tem