» »

Kako klonirati 20GB particijo na 4GB disk?

Kako klonirati 20GB particijo na 4GB disk?

bastadu ::

Imam 20GB veliko particijo, na kateri je zasedeno samo 2GB prostora. Jaz bi rad sedaj to particijo prekloniral na 4GB veliki disk, ampak mi ne pusti, češ da je disk prevelik (čeprav je samo 2GB zaseden). Kako narediti to? Uporabljam pa Drive Image 2002. Hvala za odgovore!

Witboy ::

probaj z ghostom... mogl bi it!

gkovac ::

se pridružujem mnenju witboya... probi z najnovejšim ghostom. Če ta ne bo mogu narest tega potem ne vem s čim boš.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

bastadu ::

Ja z ghostom je šlo, ampak sedaj s tega diska ne morem zbotati winsow, napiše tisto, da na vstavim disk in pritisnem katerokoli tipko (probal popraviti z recovery console, pa nič boljše)... A je treba v Ghostu za kloniranje particij skupaj z boot sektorjem narediti kaj posebnega?

vise ::

mozno je da nimas aktivne particije. domnevam da si ze imel narejeno particijo 4gb preden si sel z ghostom kopirat. se enkrat ponovi samo prej podri particijo 4gb in ko bos kloniral te bo ghost vprasal kaksna naj bo particija in jo tan narediš.

bf4ed ::

Probaj z Acronis True Image:D

gumby ::

probaj klonirati disk, ce imas samo eno particijo na njem. ghost ne prepise boot sektorja pri kloniranju particije...

bastadu ::

vise: zgleda da je res bilo krivo to, kar si napisal... Sicer me ghost ni vprasal, kaksna naj bo particija, ampak vseeno, samo da zdaj dela:)

blank3 ::

Kaj pa ce poizkusis z Partition Magic-om spremenit velikost tega 20gb diska in ga zmanjsas na 3 gb. Pa potem naredis image tega diska in ga lepo preneses na oni 4gb disk.

! Partition Magic pravi, da resizas particijo na lastno odgovornost ;D
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezcasje... vsaj za nekaj casa.

bastadu ::

Ghost je rešil zadevo brez resize-a... sicer sem tudi sam pomislil na to možnost, samo nisem imel Partition Magic-a pri roki...:\

zile ::

Če se disk po ghostanju ne zboota, pomaga dos ukaz fdisk /mbr. Fdisk je pa na vsaki win98 boot disketi recimo.

bastadu ::

Particija je NTFS, tako da bi si z fdiskom bolj malo pomagal, ker ne podpira le tega... Sicer sem pa tudi v recovery console uporabil ukaz fixboot in pa fixmbr, pa ni nič pomagalo...

zile ::

Erm, ukaz ti popravi master boot sektor na disku. Nima veze to file systemom na disku.
Če pa si že probu z recovery console, pol pa ne vem :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zile ()

Lith ::

ghost-a moraš zagnat z ukazom:
\> GHOST -ib
... kar pomeni da bo kloniral tudi BOOT sektor

LP in srečno
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Error Loading Operating System - WinXP

Oddelek: Operacijski sistemi
51395 (1342) GaS
»

Sprememba črke particije iz DOS-a

Oddelek: Strojna oprema
81233 (1092) Oldi
»

boot.ini

Oddelek: Pomoč in nasveti
131758 (1552) Red_Mamba
»

Norton Ghost

Oddelek: Programska oprema
373449 (2679) smirnof
»

Postavitev sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
452275 (1646) BlackHole

Več podobnih tem