» »

Bios butasta plata, pomoč dobrodošla -> potrebna

Bios butasta plata, pomoč dobrodošla -> potrebna

sonyboy ::

Zdravo vsem!

Lejte imam plato matsonic 9047c + (533)

Plata ni tk slaba sam imam zlo slabe izkušnje z njo... Vse deluje ok samo ko dam zvočno kartico notr in ko hočem v windowsih namestiti gonilnike se mi računalnik resitira 8-O
in mi ni niti mal jasno zakaj... :'(. Pomislil sm najprej, da bi bila lahko kriva zvočna kartica a sem jo sprobal v 4 računalnikih in deluje brez problemov. Hmmm ne vem kaj naredit...
Na uradni spletni strani sm našel link do novega bios-a in pa tudi do programa za flashanje, ki pa ne deluje 8-O enostavno ko grem v dos s pomočjo zagonske diskete in ko požene program za diska mi napiše:

DOS\4G Protected Mode Run - time Version 2.01a
Copyright (c) Tenberry Software, Inc. 1996
* Chipset type - Intel Intel/ICH2
* Flash part - Winbond 49V002F_V1
- Error 2 - File does not exist.

pa tale error mi napiše z rdečo barvo... Ne vem kaj naredit... Za flashanje sploh ni navodil... Poizkusil sm s programom, ki je na njihovi spletni strani pa mi je tole zgoraj omenjeno napisalo enako je tudi z programom AMI, ki je bil zanimivo tudi priložen na cd-ju...

Hmmm če ve kdo kaj bi lahko bilo narobe oz kako bi stvar z zvočno rešil oz s tem biosom naj prosim pove, ker sm res jezen na vse skup najbolj pa na tole plato... grrrrr

Hvala za kakršno koli pomoč...
;((

bmen ::

F-030923.EXE 031124.ROM - si napisal tudi končnico .rom?

ta zna biti zelo pomembna

za zagonsko disketo pojdi na stran www.bootdisk.com in si presami boot disketo namenjeno samo za flashanje biosev (brez vseh ostalih programov)
DR-DOS7 - Disk For BIOS Flashing Basic - No Drivers

Še prej pa še enkrat preberi proceduro v navodilih, ki si jih dobil zraven matične plošče

bmen

alkoo ::

mogoč je bios protect jumper nastavlen na "disable", tak de ne morš flashat (poglej v navodila od plate kje je, kok nastavlen,...).
mogoč maš kake napajalne težave de se resetira (sam mal težk k zvočna (po moje) ne spije velik štroma).

točne rešitve ne vem, ;( mogoč ti bo pa vseen kej koristl kar sm napisu,...

sonyboy ::

Bmen hvala ti sam nekaj me zanima še... ka jst ko sm v dosu moram zagnat najprej program F-030923.EXE ane al moram napisat tko kot si ti napisal F-030923.EXE 031124.ROM?

Hmmm bi zdjle sprobal sam ko imam v internatu ta računalnik... tko da bom lahko šele jutri sprobal...

Hmmm tudi uno zagonsko sm si potegnil hvala...

alkoo hvala tudi tebi sam nisem nikjer v navodilih našel tega... napajalnik pa je dovolj močan sigurno...

AngelOfDeath ::

Lahko poveš še firmo zvočne je mogoče Genius ?:)

sonyboy ::

AngelOfDeath ja ena izmed tistih, ki sem jo sprobal je tudi od Genius-a 5.1 zvočna kartica. Kako si vedel?

AngelOfDeath ::

Bratranec je mel popolnoma enak problem na matsonicovi plošči >:D

Mislim da je krivec bil en exe program ki so ga vozniki inštalirali in sem potem odstranil vse dol in namestil najnovejše iz interneta :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Posodobitev biosa (težava z navodili) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
888693 (7705) Miha20
»

BIOS Update (Matsonic MS9147C)

Oddelek: Pomoč in nasveti
62271 (2153) satfinder
»

Flashanje BIOSa

Oddelek: Pomoč in nasveti
274343 (4146) jackorsen88
»

[:'(] BIOS Flashanje gone bad!! POMOC

Oddelek: Pomoč in nasveti
191296 (1013) Duhec
»

abit bh6 bios verzija

Oddelek: Pomoč in nasveti
12772 (634) akulp

Več podobnih tem