» »

SNMP Manageable termometri

SNMP Manageable termometri

Spc ::

Zanima me, če se je kdo že obadal z SNMP termometri. Zanima me TA termometer oz. weather station če je SNMP manageable. Zadeva ima RS232 port in mislim, da bi lahko komot z MRTG pripravil k temu, da bi bral grafe iz RS232 porta.. (com port). Ali ima kdo kakšne izkušnje z SNMP in MRTGjem, da bi izrisoval grafe.. temeratura, pritisk, ... etc..

HVALA ZA ODGOVORE

:D

Spc ::

Vidim, da zadnje čase sprašujem preveč hude stvari .. tak da nič nebo

>:D

Gandalfar ::

Mogoce bos v tem oddelku imel vec srece.

Sicer pa kaj tocno te zanima. Ne znas z mrtg podatkov poolat ali ne ves kako iz postaje podatke dobit?

rage ::

Vsaj kar se tice branja temperature MRTG odpove v teh zimskih mesecih, saj negativnih vrednosti ne zna pokazati. Priporocam uporabo rrdtool saj teh omejitev nima, pa se dosti lepse grafe lahko z njim delas :)

Spc ::

Zanima me če je ta model sploh SNMP capable. Tota bo pa težka z RDDtool-om kajti imam Win32 platformo .. tak da težko to. Za RDDtool pa bi rabil pure good linux :).
Drugače pa me zamima kako bi to šlo .. stvar ima baje interface preko RS232 porta sicer se da kupit program, WeatherDisplay32 ampak kot sem gledal .. dela ZELO grde grafe.

Weather Display 32

Zanima me če bi sploh šlo to naredit z RDDtoolom ali MRTGjem (ok mrtg sigurno nebo prikazal negativnih grafov) oz. če je kdo že kaj takšnega počel.

:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

rage ::

Konkretno tega modela ne poznam, vendar se da podatke v Mrtg in RRDTool filat tudi iz non-SNMP zmogljivih naprav, rabis pac potegnit iz termometra podatke v tekstovni obliki in jih preko skripte nafilat v ustrezno bazo. Sigurno niso edini output tisti grdi grafi, ampak ima se kako drugacno moznost izpisa ?

Spc ::

Kar se tiče RRDtoola sem našel par stvari za monitoring:
http://domotix.net/download/


Stvar bi naj izgledala takole:
http://www.rrdtool.com/gallery/benoliel-01.html

Kar je 100 krat lepše kot pa tisti grafi


8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Spc ::

Evo se en program za monitoring:
http://misterhouse.sourceforge.net/download.html

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

maticm ::

Imam termometer, ki sem ga izdelal sam in mi na COM port pošilja take podatke:
Temp+24.9375CTemp+24.8125CTemp+24.6875CTemp+24.5625C (da se tudi spremenit). Kako bi tem podatkom dodal čas sprejetja in bi jih po možnosti pobiral na nekaj časa, risal graf,.....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Termometer na USB vodilu (načrt, vezja, izkušnje in slike) :P (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
23034127 (22303) SloMusty
»

Internet Weather (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7814397 (10944) Spc
»

debian + program za štetje prometa

Oddelek: Programska oprema
51246 (1197) milimoj
»

skripta v linuxu za izpis količino prometa

Oddelek: Programiranje
141208 (1017) Gunn3r
»

Kako lahko merim promet na mojem strežniku - RH9

Oddelek: Omrežja in internet
141608 (1411) Blisk

Več podobnih tem