» »

Unlock AMD XP in stabilnost ???

Unlock AMD XP in stabilnost ???

R@C@ ::

Tako.... zanima me nekaj, če odklenem Athlona XP 1800+, mu s tem omogočim menjavanje vrednosti Multiplierja, zanima pa me nekaj.... in sicer FSB se lahko zvišuje tudi z zaklenjenim procesorjem, Original (11.5X133) vendar je ta nestabilen že pri (11.5X139), zanima me če se bo stabilnost procesorja kaj dvignila z odklepom XPja..... oziroma kako navijati tak procesor.....ali bo s spuščanjem vrednosti multiplierja lažje zvišati vrednost FSBja!

LP

Thanatos ::

ja prav sklepaš

OwcA ::

Ni nujno. Lahko da te omejuje kakšna druga komponenta ali nastavitev v biosu. Kakšen imaš ram, na kakšni frekvenci ti deluje, kakšno imaš matično ploščo...
Znnižanje mnogokratnika ti bo koristilo le če te omejuje kvaliteta procesorja ali pa pregrevanje.

R@C@ ::

Mobo: MSI KT3 Ultra 2
Cpu: Athlon XP 1800+
Ram: Nanya 256MB PC 2700 (333)
GC: GF4 4200TI 64MB

Procesor je vodno hlajen!

jani ::

Meni dela xp1800 na 11.5x150 Mhz 1.75V.
Epox 8k5a2+, kingston 256MB,..., Vulcano 7+ na minimum hitrosti.
skokic je car!

R@C@ ::

.....in to brez odklepanja ne?

jani ::

Brez odklepanja.
skokic je car!

Malecky ::

prav sklepaš...

Drugače pa pri odklepanju storiš ravno obratno...množilnik temelnji pogoj za frekvenco procesorja, če ga odkleniš in recimo spustiš... pol v račun všteješ še svoj ram...če RAM ne zmore višjega FSB pol je še več problemov. Nasprotno je če množilnik dvigneš...razbremeniš RAM in ostaneš pri isti frekvenci.

Kaj se iz tega zve... če misliš navijat...pol mora bit procesor nujno odklenjen, ker let tako zveš kaj te ovira pri navijanju, potem pridejo še drugi faktorji v poštev pri tebi zgleda, da je nekaj drugega ked dvomim da bi bil proc tok slab da zmore le 140x11.5.

Če se nočeš več ubadat pusti pri miru
Če znaš...ga sam odkleni
Če si vztrajen ga pošlji nekomu ki ga zna odklenit:)

R@C@ ::

Odklenil ga bom....(sam seveda), to sploh ne bi smel bit problem, skrbi me samo če potem ne bo rezultatov....
Kaj pa bi bilo možno da mi omejuje stabilnost procesorja.... Rami (delajo na frequency 333, Cas 2 BP) ....???

R@C@ ::

No zdaj sem spustil Ram na frekvenco procesorja in..... voila.... z FuzzyLogicom mi je stestiral procesor do 149 FSB, to je nekaj čez 1700MHZ! Danes bom odklepal... hehe, moram še vidt rezultat v 3DMarku....

R@C@ ::

Še nekaj me zanima! Alije bolje da Ram deluje na isti frekvenci kot procesor (recimo (133/266) ali je bolje recimo da deluje na 333 kolikor je na default!

Thanatos ::

ma osnovna napaka. Hitreje je jasno če ti laufa 133/333, vendar ga pri navijanju raje dej na 133/266 da boš dlje prišel s FSBjem.

R@C@ ::

No tega ne razumem Thanatos kaj pomeni tisti 133 pri (133/333), katera frekvenca je to mišljena!

OwcA ::

R@C@: 133/333 je razmerje med frekvenco sistemskega vodila, FSBja, (133) in frekvenco RAMa (333).

Malecky ::

Ne bit Owca...Owca... pa ne govorit o "frekvenci" rama pri 333, ker tak še ne obstaja...

Prosim da če že pišite tako:
133mhz za RAM (Če je DDR= Double data rate) pa pišite 333DDR!

DDR= Dva prenosa podatkov na 1Hz

OwcA ::

Malecky: owca sem predvsem zato ker sem, podzavestno, padel na marketinški trik, oziroma nisem nič mislil, ko sem odgovarjal... :8)

R@C@ ::

Pizda sem les.... nism mislil tko vprašat...

Zanima me kaj je bolje naprimer:
CPU 11.5X133 (1533) + 333DDR
-II- 11.5X140 (1610) + 266DDR
-II- 11.5X150 (1750) + 266DDR

Sprašujem pa zaradi tega, ker ne štekam tu ali je bolje da Ram in CPU komunicirata sinhrono (še to mi ni čist jasn) ali je vseeno Ramu kako visok je FSB.....

Sprašujem namreč zaradi tega ker sem pri 11.5X150 dobil zelo slabe rezultate v 3DMarku2001!

njok ::

Zadnja moznost je gotovo najboljsa (po mojih izkusnjah), tudi zato, ker ima pri 150MHz FSB ram samo se 16MHz nizji clock. Slab rezultat je verjetno zaradi nestabilnrga CPU/rama ker zacne delat napake. Probaj z visanjem voltaze ce ti plosca to dopusca.

R@C@ ::

Zdaj sem ugotovil, da v kolikor navijem Procesor nad 133 FSB mi Vertex shaderji začnejo delat štalo.... V 3D Marku se prav lepo vidi in v NFS HP2 tudi. Grafična ni problem ker je na default isto!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problemi z FSB frekvencam - pomoč zaželjena

Oddelek: Strojna oprema
221307 (1109) cekr
»

Kateri procesor za mojo matično?

Oddelek: Kaj kupiti
301796 (1296) boštjan
»

Ob spreminjanju FSB se spreminja DRAM CLOCK

Oddelek: Navijanje
141898 (1729) Microsoft
»

Kateri AMD procesor kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
161310 (1175) boštjan
»

AMD 1800+ palomino!

Oddelek: Navijanje
221547 (1300) Vlady

Več podobnih tem