» »

Odstranjevanje zalepljenega hladilnika iz NB

Odstranjevanje zalepljenega hladilnika iz NB

Microsoft ::

Imam osnovno ploščo:


Zdej me pa zanima, kako naj odstranim aluminjast hladilnik na NB, ker je gor verjetno prilepljen. No, sem 100%, da je prilepljen. Tisti dve luknji, ki sta po diagonali ob NB, sta vidni in prazni.

Zamenjal bi ga pa z Zalmanovim produktom:


To bi pa rad storil zato, ker bom v prihodnje začel malo proc navijat, in bi bilo dobro, da je tudi za NB poskrbljeno hlajenje.
Pri procu mi gre zaenkrat vredu. Z zračnim hlajenjem je proc (Athlon 1800+ (vse default)) pri 95% obremenitve (F&H) nekje 40C ali manj, ohišje pa 25C (merjeno z MBM in navadnim termometrom).

by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr
  • zavaroval slike: Tic ()

Dr_M ::

en raven izvijac, pa ga dej spodi pod hladilnik,pa pocas dviguj. sam pazi na ostale komponente na plati.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

steiner ::

Jaz sem svojega vrtel levo/desno.
AXP @ 2186 , AXP @ 1608 Mhz folding for Team 10824

Microsoft ::

Dobra ideja, steiner. Če jutri dobim pri Mlacomu ta hladilnik, se že lotim modifikacije. Seveda, če se mi bo dalo jet v šoping.;)

Drgače pa zanimivo, da je to tako gor priterjeno.:\


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

ali3n ::

Tud jaz sem vrtel levo/desno - z občutkom... zadeva je bla zalimana z obojestranskim lepilnim trakom (termalni?); ne pretiravaj s silo, da ne spuliš NBja...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

xabre ::

Če je zalimano s termalni limom @zalman, pol nimaš šans, drugače pa zobe stisnt, pa s šraufencigerjam pajsat, pa mal vrtet. Če se ti pa da, dej pa celo matično za kako uro v skrinjo (jaz tega nebi počel).

QuickShot ::

Sigurno je gor zalimano s termalnim trakom, tko da samo vrti dokler ne popusti.

Zgodovina sprememb…

Groovy ::

na moji MSI plati je bil zaliman s obojetranskim lepilnim termalim trakom in ne lepilom.
Kako je pa z Epox pa ne vem. probaj malo levo-desno in če se bo premikal, potem je po vsej verjetnosti trak. Če je trak ga raje odlepi brez izvijača (na roke) da ne poškoduješ plate. Saj veš, malo neprevidnosti, pa je takoj .... crap!;((

Pa veliko sreče.:P
I am the captain of my soul

freak87 ::

mene tud neki okrog tega zanima. na moji gigabaytki mam priterjena rebra z zatiči ki jih uporablja un zalmanov gorih na sliki. zanima me ce morem une odcvikat stran al se dajo tud drugač dol spravit?

ali3n ::

na spodnji strani (plate) jih samo skup stisneš in porineš skozi luknjici.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

freak87 ::

joj kdo bo plato ven devo

T0RN4D0 ::

hmm... jst bi tud moral si tole gor butnat:)

mam zdej na soltekovi plati en zjahan vent, k včasih začne vibrirat in preglasi totalno vse komponente v kompu;(( :\

8-)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Spajky ::

JimiBtn, Dej en mini vent na njega in na 5 ali 7V pa je ... najbolj elegantna in neproblematična ter poceni rešitev

@ Tornado Boy, ti pa tvoj vent dol vzemi in ga mal podmaži ležaj z oljem, pol pa ga na glavo obrni, da bo "sisal" zrak z NB-a in se bo vrtel v magnetnem polju in praktično ne več na ležaju laufal; jest mam tako en 7 let star vent od p166mmx, ki je bil hudo problematičen sicer!!!
8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

T0RN4D0 ::

i'll try that... sonds free :)

samo če se bo dal :\
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

T0RN4D0 ::

Spajky... ne pomaga... sicer ga nisem podmazu, ker sem pozabu pa nisem mel olja pri roki... če ga okol obrnem je edino to, da mora bit odšponan, ker drugač drgne po rebrih:\ :P

pa mam občutek da tud če bi ga podmazu nebi blo velik bolš... se mi zdi da bo treba menjat al pa neki...


aja, pa neki si govoru o nekem magnetnem polju... sej ni ravno kake razlike kako je obrnjen, ker je kišta pokonc!:\
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

DimmniBurek ::

Kaj pa če ne damo hladilnika, a se pol kšne motnje pojavjo al kaj? al se resetira?

Dr_M ::

ce ne das hladilnika gor, ti bo fsb delu kvecjemu na ksnih 100mhz...mogoce 133, vec pa skor ne.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

hd 4850 + AC accelero s1 rev 2 ?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
717498 (5337) M-XXXX
»

Nesreče

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
342308 (1201) Vesoljc
»

Izkusnje z zalmanovim termalnim lepilom

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101327 (1119) ali3n
»

geforce TI 4200

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
5790 (751) ali3n
»

Hladilnik na Hercules 8500 LE

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
8814 (676) Proximus

Več podobnih tem