» »

[C#/VS] connection to DB

[C#/VS] connection to DB

sash69 ::

Najprej lep pozdrav :) Sedaj me pa nekaj zanima. Delam aplikacijo v C# katere del funkcionalnosti je, da mora nekaj brati, zapisovati in spreminjati v podatkovni bazi (MySQL baza). Za začetek sem s pomočjo wizarda, ki se pojavi ob kliku DataGridViewa na formo, ustvaril celotno povezavo do DB-ja, in tudi DataGrid se je napolnil s podatki iz določene tabele v DB-ju.

Zanimalo me je kako celotna zadeva deluje in sem zelel ustvarit connection do DB-ja in napolniti DataGridView s podatki, ročno (sam sprogramiral). Pač, da bi bolje razumel kako vse skupaj poteka. Potem ko je wizard ustvaril svoje, je spodaj pod designersko formo vnesel TableAdapter, DataSet in BindingSet. Ko sem začel sam vse skupaj programirati ročno, mi nikakor ni uspelo priti do rešitve. Ne vem točno kaj so funkcije teh treh stvari in kako so povezane, tako da bi prosil nekoga če bi lahko malce to razložil in mogoče zraven napisal malce kode (je zadosti psevdokoda).

dice7 ::

Malce off topic ampak lahko namest tistga, kar ti ponuja visual studio, uporabiš tale .dll,
http://www.mysql.com/products/connector...
od izdelovalcev mysql-a, in prek tega komuniciraš z bazo. Seveda moraš prej ta fajl uvoziti v projekt (Project -> Add Reference).

Tukaj imaš pa celotno dokumentacijo kako (ročno, z kodo) vzpostaviti povezavo z bazo, kako queriat, itd...
http://dev.mysql.com/doc/refman/5.1/en/...

S tem boš verjetno malce bolje razumel kako stvar deluje, kajti ni vse omejeno na tisti GridView

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dice7 ()

revvs ::

Lahko na več načinov to narediš. Nekaj takega kot:
new connection (user, password, database, host) = string
potem pa:
new command (select from, veži na slikico v VS)
nato:
string SQLcommand = insert into.... (lala + "haha")

sash69 ::

Zivjo!

dice7, hvala za tole - moram pa tudi povedati da sem potem tudi sam to našel in je zenkrat v redu zadeva - dobra dokumentacija je res blessing pri programiranju. :)

Mitja Bonča ::

To je en simple primer, kako napisati sql connection string:
                private void button1_Click(object sender, System.EventArgs e)
		{
			string sqlConn = "SERVER=localhost;" +
				"DATABASE=mydatabase;" +
				"UID=testuser;" +
				"PASSWORD=testpassword;";
			MySqlConnection connection = new MySqlConnection(sqlConn);
			MySqlCommand cmd = connection.CreateCommand();
			MySqlDataReader reader;
			cmd.CommandText = "SELECT UserName FROM Customers";
			connection.Open();
			reader = cmd.ExecuteReader();
			while (reader.Read())
			{
				string cosUser = (string)reader[0];
				listBox1.Items.Add(comUser);
			}
			connection.Close();
		}


V povezovalnem nizu, kjer je postavka "SERVER", v primeru da je paza podatkov na oddaljemen računalniku, vpiši IP le-tega računalnika (namesto localhost).

KalEl ::

Drugače pa obstaja ena super stran connectionstrings.com, kjer maš connection string-e za večino podatkovnih baz, ki jih obstaja.
Če pa bi rad imel objektni način dostopa do MySQL-a (da ti ni treba query-jev pisat), obstaja tudi provider za Linq to MySQL. Koristno, če rad delaš z objekti.
Lp,
B.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[C#] mysql povezava

Oddelek: Programiranje
132050 (1791) Miko55
»

C# INSERT statment ne vpise podatkov

Oddelek: Programiranje
111037 (911) darkolord
»

[C#] kreiranje sql poizvedbe ki vsebuje user input

Oddelek: Programiranje
51009 (903) detroit
»

C# - MySQL - šumniki

Oddelek: Programiranje
51946 (1845) Matthew
»

[ASP.NET] problem

Oddelek: Izdelava spletišč
382036 (1686) Microsoft

Več podobnih tem