» »

Sesut trdi disk

Sesut trdi disk

Novinetz ::

Pred kratkim se mi je zgodil "kurčlus" in HDD je izdihnil, čeprav zelo star in male
kapaciteta 6GB, je vseboval glhi tolko podatkov da bi jih rad rešil. Po moje so platerji
od diska intact, šel je verjetno pogonski mehanizem ali pa krmilni del. Disk se namreč
po vklopu compa ne odziva, čist "brain dead" je.

Zanima me kera firam v sloveniji če bi priskrbel še dodaten identičen trdi disk bi zamenjala
potrebno elektroniko da bi mi disk deloval nazaj, seveda brez astronomske cene. Ker tu ne
gre za restavriranje izgubljenih podatkov pač pa samo za fizično predelavo diska, poseg
ne bi smel biti drag? Ali pač se motim?


Hvala za vse odgovore.

msmiha ::

Če maš sam identični disk potem ni problema, pol lahko praktično sam zamenjaš. Če pa nimaš identičnega diska potem pa ti bodo zaračunali astronomsko ceno kamorkoli ga boš hotu nest popravit. Sam sem imel enaki problem, ko mi je na mehanizmo crknu čip za pogon motorja. Preustalo mi ni nič drugega kot, da sem zamenjal čip na vezju, ker mehanizma za moj 80 GB disk ni blo več nikjer za dobit. Sedaj pa hvalabogu živi lepo naprej>:D :P
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Popravilo trdega diska

Oddelek: Strojna oprema
111549 (1222) Miha 333
»

Trdi disk - bizarno^2

Oddelek: Strojna oprema
91056 (813) Mesar
»

Okvarjen HD.

Oddelek: Strojna oprema
101266 (919) Jeronimo
»

RAID1 zrcaljenje naknadno. Se zgubijo podatki?

Oddelek: Operacijski sistemi
193445 (3118) just_a_cook
»

Trdi diski/veliki obrat

Oddelek: Kaj kupiti
369074 (8561) neoto

Več podobnih tem