» »

Antivirus za Win2003 Server ...

Antivirus za Win2003 Server ...

lopov ::

Ziv!

Me ze zacenja boleti glava ... 12. februarja mi potece licenca za RAV in sem pogledal, s cim bi ga nadomestil. Prva in najbolj ocitna stvar je, da moram za omenjeni sistem kupiti prav za server namenjen produkt (RAV tega ni eksplicitno zahteval, enako dobro se pocuti tako na Win2k, XP kot sedaj na Win2k3 ...).

Seveda so cene takoj drugacne, ne glede na to, da morda uporabljam kot workstation.

Kriterija sta dva:
- za install ni potrebna "server" verzija
- je le antivirusni program brez firewalla in podobne navlake

Zaenkrat sem nasel BitDefender Standard, bi pa prosil, ce ima kdo se kaksen predlog da sporoci.

Hvala,
b.

Trubadur ::

nod32 maybe?
Berite Thomasa!

noraguta ::

Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

lopov ::

Zdravo!

Hvala obema za odgovor, se iscam in tole je le par ugotovitev.

BitDefender
"Nasel" je 3 okuzene fajle, od tega sta 2 del dodatka za Excel (Power Utility Pack) in staro ze kaksni 2 leti, tretja stvar pa je dll iz paketa nnscript za mirc (stdio.dll, okuzen naj bi bil z Win32.Randon.C@mm.plugin). Hecno ...

AVG
Nisem nit nalagal, ker (zaenkrat) pade ven iz okvira. Na ceniku imajo AVG Professional Single Edition, namenjeno Win2k/XP in pa AVG Network Edition za serverje (kamor spada Win2003). Predvidevam, da installer ob zagonu preveri verzijo sistema in noce naloziti SE na server, tko da nisem niti snemal in preskusal. Minimalnen nakup sta 2 licenci -- ena za server in druga za workstation kar znese 75 zelencev (The number of licenses is determined by the total number of workstations and file servers combined).

NOD32
Tole imam zdajle na testu in ni nasel necesar (tudi tistega ne kar je nasel BitDefender). Hecna je pa druga stvar ... Mozen je nakup pri slovenskem zastopniku, kjer je cena 9.900 SIT. Lahko pa izberem opcijo za Other Countries in me preusmeri na varno placilo, kjer je cena 39 dolarjev --> dobrih 7.300 SIT (navzgor zaokrozen srednji tecaj BS).

b.

PiEs: tole zdajle nasel ob ceniku za AVG (zgleda, da se ne motim):
AVG for workstation: Single workstation license. This Edition does not support Windows NT/2000/2003 servers. Does not support AVGADMIN.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

noraguta ::

nevem , jaz sem testno vrgel free razlicico avgja na 2003.in je delala.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

lopov ::

Aha.

Poskusim cez par dni, zdajle je se NOD na testu.

b.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Anti-virus programi (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Informacijska varnost
2491621656 (20394) mat xxl
»

Varnost

Oddelek: Informacijska varnost
1123599 (5300) techfreak :)
»

So sledeci procesi wormi:

Oddelek: Pomoč in nasveti
201424 (1156) alesrosina
»

Norton Antivirus se slabša, kakšna je alternativa... (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
648983 (7235) fruti
»

Pomoč pri počasnem sistemu

Oddelek: Pomoč in nasveti
71084 (952) Arkadij

Več podobnih tem