» »

rekurzivni izračun matrične determinante

rekurzivni izračun matrične determinante

hasek ::

Napišite program, ki izračuna determinanto matrike po matematični definiciji.


narejena mora biti z rekurzijo (obvezno)


[ime teme je sedaj rahlo bolj komplicirano :D - vsc]
  • spremenil: Vesoljc ()

DMouse ::

Na jokerju ni sreče? :D
Lenobe pa že ne bomo podpiral :P

hasek ::

ja vsaj namig bi rabil rekurzija more bit nekako tako


int nekaj(tu not nekaj)
{.....
....
....
nekaj(tu not nekaj )
}

samo jaz niti ne razumem kako deluje magari kako stran o tem z dobrimi(razlozenimi) primeri

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hasek ()

Ziga Dolhar ::

Rekurzija je klic funkcije X iz funkcije X.

function Bla($i)
{
if($i > 0)
{
$i--;
return(Bla($i));
}
else
{
echo 'Pa smo le prišli do konca';
}
}

Upam, da se nisem kje zatipkal :)
https://dolhar.si/

d-mon ::

Joj...To je verjetno za solo, ker v realnosti se res ne uporablja rekurzija, ker dela tko preklemano pocasi.
Vecino, ce ne se vse primere se da resiti tudi iterativno. Je tudi metoda (Sam sem jo pozabil, ker je to ze dalec za mano), ki smo se jo ucili v soli, kako pretvarjat iz rekurzijo v iteracijo.

Drugace pa...ce je za solo, potem moras to narediti sam, ker ce ne bos naredil sam, potem bos se eden izmed unih, ki imajo cel kup sole in nic ne znajo...kot vecina magistrov, smotanih teoretikov...ko je pa treba neki narest pa boh pomagej - gremo raje se malo teoretizirat.
Najlepse se to vidi, ko kaksnega preklemano pametnega magistra neki vprasas in pol ker je on magister in ti nisi, mora biti pac pametnejsi. Zato ti seveda odgovori, ampak odgovor ti ne pomaga (klasika), ker to ni odgovor, ampak bluzenje o stvareh, ki jih doticni magister zna.

Kdaj pa kdaj je pa treba napisat kaj kar ne spada pod temo :)
[D-mon]

hasek ::

ja saj vem da bi moral sam narediti samo problem je ker ne vem kje zaceti sem bil dans na vajah pa mi oni niti pokazal ni kak bi zacel pa nic pol mi pa se rece da na izpit ne mores ce nimas vseh vaj mam 10 of 11 narejenih te zadnje enostavno ne znam pa da se ubijem zraven ker mi je rekurzija full nelogicna kaj mi to pomaga ce vidis na predavanjih rekurzijo za sestet 10 stevil za doma pa tako dobis


nic bom mogo it bombo na faks vrect :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hasek ()

T(he) Boss ::

Hmm, tudi jaz sem delal to nalogo (lani), pa sem jo naredil tako, da je napisal da ni najbolj preprosto. Preprosta varianta je ta, da pogledas kak se matematiki spravijo na matriko 4x4. to gre z crtanjem vrstic in stolpcev. Torej naredil funkcijo, ki ti izracuna determinanto 3x3, potem pa samo se pogledas katere elemente mores poslat funkciji in s cim jo mores zmnozit.:\

T(he) Boss ::

Uh, spregledal sem to, da nisi napisal, da more bit 4x4 (to je pri nas bilo) samo saj ni vazno, pac je je nxn, jo razstavljas po vrsticah in stolpcih dokler ne pride do 3x3.

blabla ::

hasek: A si ze pomislil, da je teh algoritmov ze en kup na internetu in da bi ga kar sam poiskal, ce se ti ze sprogramirati ne da / ne znas.

hasek ::

ja mogoce so res na netu samo jaz jih ne najdem

hasek ::

the boss kak si jo ti razstavo

BigWhale ::

Runtime Error At 003E5A:01A2342: Out Of Stack

;>

T(he) Boss ::

Ker je racunalniku cisto vseeno kolko bo racunal, potem naredis tak :
vzames element [0,0] in za mnozis z determinanto elementov, ki ti ostanejo, ce precrtas vrstico in stolpec kjer je ta element (torej vse, ki imajo [n,0] in [0,n](seveda n posljemo od 0 do stevila vrstic -1)), ker sem ze reko, da je racunalniku vseeno, gremo recimo dalje po vrstici. Vzameno minus element [1,0], pa ga mnozimo z determinanto elementov, ki ostanejo, ce crtamo vse elemente, ki so na mestih [1,n] in [0,n], seveda gre ne kot prej od o do stevilo vrstic -1) in tako nadaljujejo, dokler ne pridemo do konca, seveda pa pride rekurzija v postev tukaj, ko racunamo te nove determinante. Upam, da nisem prevec zabluzo in da nisem zamenjal vrstic in stolpcev v polju, kar pa sploh ni bistveno. Aja, predznake elementov, ki jih mnozis z determinantami pa racunas : (-1) na stevilka_vrstice+stevilka_stolpca (seveda v matriki in ne v polju, ce je v polju se pac vsaki vrednusti pristejemo 1).

blabla ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[naloga] determinanta

Oddelek: Šola
5998 (850) sherman
»

Matematika/Logika - teoretični pristop

Oddelek: Šola
103494 (3217) Tim Burton
»

[NALOGA] največji skupni delitelj dveh celih števil

Oddelek: Programiranje
275130 (4751) Thomas
»

Ponovno v Matriko

Oddelek: Novice / Igre
152557 (2557) ||_^_||
»

Matrika- Determinanta

Oddelek: Programiranje
63713 (3558) pro2c

Več podobnih tem