» »

ISA hitrost?

ISA hitrost?

jest10 ::

Kakšno hitrost prenosa naj bi imelo ISA vodilo?
Ker sem našel en star kontroler za diske na ISA vodilu(iz 4868-) ) pa še en 3,2GB disk mi brez veze leži. Pa bi to uporabljau za backup itd...

blazp88 ::

mem slab občutek, da ti tisti disk na takem vodilu sploh ne bo delal. jst sm na svoji 486ki (ufffff kje je že to ..... pa 2x 256Mb diska) probal dat na isa kontroler 800Mb disk, sploh ni delal. stari diski so bili ide, novi pa so eide.

Brane2 ::

Po moje ga ne bos spravil cez 10 MiB/s, verjetno precej manj...

Brane2 ::

kar se diskov tice, mislim da bi tudi najnovejsa generacija morala delati na ISA IDE krmilniku, le vprasanje je kako hitro.

Za kak nekriticen backup mogoce primerno...

jest10 ::

No je glede na to da ima sam disk max prenos 6,8MB/s ne bo nič narobe če je prenos vodila 10MB/s:D Jaz sem se bolj bal da je prenos kje v rangu 1MB/s

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

bastadu ::

Jaz sem se bolj bal da je prenos kje v rangu 1MB/s
Ja mislim, da se ti bo treba bati, ker kolikor vem so sarejše ISA mrežne bile maksimalno 10Mbitne (1,25MBytne), tako da tudi prenosi na ISA slotu verjetno ne presegajo 1MByte/s...

jest10 ::

No ja. To se bo potem pa res že malo vleklo če imaš prav. Samo glavno da bo sploh delalo. Mi je škoda diska da mi brez veze leži na polici, naj vsaj kaj koristnega opravlja

Brane2 ::

Valjda da na ISA ni blo 100MBit kartic, vsaj pogoste niso ble. To pa se ne pomeni, da ISA ni zmogu kaj vec kot 1 MiB/s. je pa res, da bi mu verjetno prenos 10 MiB/s delal probleme.

Sploh pa poglej, ce lahko ISA timinge v BIOSU nafriziras, da potegnes ven cimvecjo hitrost....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hitrost 72.2 Mb/s, zakaj ne 100 Mb/s, 150Mb/s

Oddelek: Pomoč in nasveti
223145 (2692) BlaY0
»

TEŽAVE??? Stari PCI na novi PCI

Oddelek: Pomoč in nasveti
101468 (1275) amigo_no1
»

Vse o 3dfx Voodoo grafičnih karticah. (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
575157 (4227) mtosev
»

Računalnik za peko DVD-jev

Oddelek: Kaj kupiti
12956 (843) KandazaR
»

kaj omrezna karta zavira prenos?????????

Oddelek: Strojna oprema
71172 (990) burekar

Več podobnih tem