» »

MB QDI Advance 9 + 80G disk

MB QDI Advance 9 + 80G disk

stromar ::

Nabavil sem disk Western Digital 80GB 7200rpm, ATA100. Zanima me kaj naj naredim, saj mi matična plošča QDI Advance 9 ne prepozna velikosti diska. Kaj naj naredim??? Matične plošče ne mislim menjat. Probal sem že vse živo, z jumperji itd. vendar ne dela. Ko zalavfam comp mi prepozna disk, vendar kjer bi morala bit napisana velikost je prazno. Ne zdi se mi važno, pa bom vseeno napisal, da imam proc PIII 650Mhz, 192Mb rama - hja, ne igram igric, tako da ne rabim večje hitrosti

jest10 ::

1. Najnovejši bios za matično.
2. Če uporabljaš win 98 ali me rabiš popravek za diske nad 32GB

ali3n ::

stromar - en klik na moder gumbek "bios" te je ločil od rešitve:

A9_v17slc.zip Advance 9 BIOS version 1.7 for SpeedEasy ,RecoveryEasy and LogoEasy.
bios midified:
1 . Support Hard Disk size over 76G;
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

stromar ::

Ne vem, če bi šel sam flashat bios, ker tega nisem še nikoli delal. Disk sem kupil v eni trgovini, kjer ti ga tudi brezplačno vgradijo. En tip tam mi je "kao" hotel flashat bios, a je rekel, da se neke številke ne ujemajo in da ne more fleshat. V bistvu pa sploh ni dal jumperja gor (fizična zaščita proti flashanju) in izklopil zaščite v biosu. Namesto tega je resetiral bios. Kaj naj mu verjamem in dam še 7000SIT za nov zunanji kontroler ali naj mu težim dokler ne bo zrihtal kot je treba? Mislim pa da ima glede flashanja še manj pojma kot jaz. Vseeno pa mislim, da je bolje da ga flasha on, saj pri tem menda on nosi odgovornost, če kaj zaj***.

Če mi da kdo res natančno navodilo, bom probal flashat sam.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

bios problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
121564 (1448) StratOS
»

Težave pri flashanju BIOS-a

Oddelek: Strojna oprema
81002 (913) dejansan
»

bios se ne more flashat?

Oddelek: Strojna oprema
101179 (1047) Dead_Eye
»

Morebitne težave z matično ploščo.

Oddelek: Strojna oprema
221328 (1158) D4rkDoG
»

:: HUD PROBLEM QDI plata :::

Oddelek: Pomoč in nasveti
5917 (844) BaTeMaN

Več podobnih tem