» »

problem -> dual boot W2k/W98se

problem -> dual boot W2k/W98se

ferjan ::

Na disku imam dve particiji:

Eno 7,5 GB NTFS na kateri so že W2k in še 100 drugih programov.

In eno 2,5 GB FAT32 na katero bi rad namestil W98SE kot second boot.



Zanima me točen postopek te namestitve...ker mi povzroča rahle probleme. Aja pa nimam bootable Cd-ja.



Hvala za odgovore.

:\
  • spremenil: ferjan ()

bastadu ::

Zdej nevem točno, ampak zdi se mi, da mora biti Win9x na prvi aktivni particiji, torej C:. Imel boš pa nekaj problemov, ker imaš drugačen vrstni red nameščanja in ti bo Win98 SE prepisal mbr od Win2k, tako ne boš mogel več zagnati Win2k. Potem moraš dat spet instalacijski CD od win2k in greš na recovery console in tam v konzoli napišeš fixmbr. To bi ti moralo ponovno omogočiti zagon win2k in hkrati tudi 98, torej dualboot... Lahko pa da še boš mogel kej boot.ini editirat, sam zaenkrat naredi to.

ferjan ::

bastadu hvala za odgovor...
W2k imam na prvi aktivni particiji c:
98Se bi rad imal na drugi d:

Problem je, da imam v W2k že tooliko stvari poinštaliranih, da res nebi šeenkrat inštaliral.

Mora obstajati še kakšna metoda.??!?:\

Jst ::

sej kukr vem w98 itak ne vidjo c:particije in bodo mele d za c. vsaj jst sm mel tok

andrej ::

ce mas NTFS na prvi particiji in je ta NTFS potem nimas kaj dosti sans brez posebnih boot managerjev. sicer obstaja en hack ampak to je bolj tak...
ce ze mas dual boot je najboljse met win9x na prvi particiji, w2k pa nekje odzadaj - mas najmanj problemov. vrsti vred namescanja pa tudi ni tak pomemben.

ferjan ::

andrej: bolj kak?
Dej prosim opiši kak postopek če ga veš.

Ja ko mašino butnem z W98Se boot disketo res vidi d: kot c: (me je kar malce zmedlo najprej) Potem pa ko dam s Cdja Setup....pa do nekam še gre pol pa zateži da bi moral imeti eno dos boot particijo al nekaj takega...nič mi ni jasno.
:\

Mr.B ::

Kreiraj pod Win2k drugo particijo in naj bo primarna.
Formateraj jo z Fat32.
Označi to particijo aktivno.
Ko boš reštartal računalnik , bo javil da ni sistema. Sedaj lahko inštaleraš Win 98 , ker bo sedaj ta particija prva oz. C:

Sedaj imaš dve opciji :
1. Z Fdiskom preklaplaš med aktivnima particijama , ter tako določaš OS.
2. Tega sicer nisem porbal , ampak bi v teoriji moralo delati.
Sedaj zalaufaj z disket ali CD roma setup Win2k , in izberi repear. Ter naj ti popravi startup enviroment.
Kreiral ti bo boot.ini ki bo imel pravilno pot , tako da boš sedaj delal normalno z meniji ter preklapljal med OS-om.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

ferjan ::

Kako naj kreiram pod W2k drugo particijo, in kako naredim, da je primarna ter aktivna ??:\

ali pa če bi se slučajno spravil delati vse od začetka: Kako naj NTFS particijo na kateri je trenutno W2k formatiram na FAT32:\

Mr.B ::

Kje sem rekel konverteraj particijo.
Če neveš kaj oz. kje je disk management , si vse skupaj zbriši in uživaj pod win9x , boš imel manj težav , pa več plavih ekranov.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

boot.ini

Oddelek: Pomoč in nasveti
131758 (1552) Red_Mamba
»

štart windows 2000 če nimajo MBR ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81301 (1126) JP
»

boot.ini ??

Oddelek: Pomoč in nasveti
201342 (1139) bastadu
»

Norton Ghost & Win2k

Oddelek: Pomoč in nasveti
71095 (991) Sumo
»

2 operacijska sistema

Oddelek: Programska oprema
162603 (511) andrej

Več podobnih tem