» »

Norton Ghost & Win2k

Norton Ghost & Win2k

Sumo ::

Je komu ze uspelo zghostati win2k iz manjsega diska na vecji disk? Meni namrec nikakor ne uspe, vedno ob zagonu napise NTLDR is missing... Poskusil sem ze vse:
najprej sem resizal particijo in ni delalo, nato sem pustil particijo tocno tako kot je in spet ni delalo, v ghostu (btw: ghost je verzije 7.0) sem sprobal vse mozne switche in ni nikoli delalo... vedno isti error (pa sem pogledal na disk in ntldr JE gor, tko da ne vem kaj ga matra). Ce pa bootam z diskete na katero posnamem boot.ini, ntldr in ntdetect.com se mi pa cisto normalno boota. Poskusal sem tudi spreminjati boot.ini pa ni nic pomagalo...
Ce je kdo to ze delal in mu je uspelo naj mi prosim pove v cem je fora. Ali pa ce kdo ve za kaksen drug program (poleg ghosta) s katerim bi mi lahko to uspelo.
Hvala ze vnaprej.
P.S.: Particija je FAT32

andrej ::

zadeva dela, ampak ce hoces neposredno naredit delujoco kopijo w2k, potem moras met w2k na c-ju. ce mas recimo w2k na d-ju potem sicer zgostas w2k, ampak datoteke potrebne za zacetni zagon (boot sektor, boot.ini, ntldr) ne shranis, ker so na c-ju...
ce te to ne moti, daj not w2k cd, pa idi skozi repair proceduro. tako bos naredo w2k spet bootable...

Sumo ::

Imam samo eno particijo, tko da to ni to. Se tudi probal repair pa je kao vse popravu ampak ob rebootu je blo pa spet isto.
Any other ideas?

Mr.B ::

A maš NTFS particijo ? Potem ne pozabi stikala -ntils .
Do sedaj nisem imel težav z ghostanjem pod Win2k razen če sta bile dve particiji , ko je nap prvi particiji vse , na drugi pa le podatki , in če sem skloneral disk , na večji ter naredil prvo particijo večjo od 8GB mi je javil oslarijo , tako da je rekel da je page file premajhen ter da morem tam , bla bl bla , povečati , ter me vrnil v log-on screen pa sem se lahko lupu v nedogled.

DRugače pa probaj repear , kot je rekel Andrej.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

andrej ::

iz manjsega na vecjega... tukaj bi lahko blo kaj. probaj narest enako veliko particijo.
a mas destination disk particijo aktivno?

Sumo ::

Vse to sem ze probal. Naredil sem enako veliko particijo in bila je tudi aktivna, pa se zmeraj nic. Kot sem ze napisal je particija FAT32.
P.S.: To delam na notebooku samo ne vem zakaj bi to moral biti problem.

Mr.B ::

Disk si po vsej vrjetnosti kloneral s pomočjo adapterja , ki si ga priključil na navadno mašino.Skelpam da ti je plata disk , oz. njegove parametre narobe prepoznala. Lahko probaš v BIOS-u ročno nastaviti na pravilne Parametre , pa nesme biti LBA , ampak normal , itd.
Probaj najprej narediti Image ( recimo preko USB kabla na drugo mašino , Ghost to podpera ) potem pa zamenjaj disk in naredi obratno, potem bi moralo delati.
Če pa imaš v svojem prenosniku dva diska , pa ne pozabi dati na kabel select !!!
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Sumo ::

Mr.B, tudi jaz sem prisel do podobnih zakljuckov in sem masini povezal prek USBja in kar direktno naredil
disk->disk. Resda je slo obupno pocasi (35MB na minuto) ampak delovalo pa je.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

boot.ini

Oddelek: Pomoč in nasveti
131856 (1650) Red_Mamba
»

štart windows 2000 če nimajo MBR ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81362 (1187) JP
»

boot loader

Oddelek: Operacijski sistemi
131344 (1196) tejo
»

problem -> dual boot W2k/W98se

Oddelek: Pomoč in nasveti
8998 (917) Mr.B
»

2 operacijska sistema

Oddelek: Programska oprema
162725 (633) andrej

Več podobnih tem