» »

štart windows 2000 če nimajo MBR ?

štart windows 2000 če nimajo MBR ?

Kaboom ::

ok, situacija:

C: Windows 98 SE SLO (nepopravljivo hin) FAT32
G: Windows 2000 (normalno delujoči) NTFS

Format C:

nov install windows 98, ki normalno delujejo, vendar sedaj ne morem več bootat win2000 čeprav sem že uporabil razne boot programe kot so Paragon Partition Manager z Boot Managerjem. lahko bi vnesel s programom nov izbor če bi izbral boot fajl na particiji win2000 ampak ne vem ime fajla... če ga kdo ve naj mi prosim sporoči (pa ne na email, ker ga ne gledam v win98)

če ve kdo kakšno drugo rešitev razen new install win2000, bi se priporočil. hvala
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

bastadu ::

Ponovno štartat inštaalcijo Win2k in tam izbrati Recovery console. Potem samo napišeš ukaz fixmbr in zadeva bi mogla delovati...

bedanc ::

Uporabi Ranish partition manager se dobi free na netu.nastavitve MBR in particij.

JP ::

Fora je v tem da si s formatom zbrisal tudi nekaj fajlov, ki so se na C: posneli ob instalaciji W2k.
Če se ne motim je najbolje še enkrat it čez prejšnjo inštalacijo. Ker drugače sam ne moreš uredti zagonskih datotek tako da bi ti delovalo (tudi z programi za MBR ne!). Iz teh fajlov (ntdlr, etc...) se namreč starta računalo in preko njih izbiraš operacijski sistem.
Torej: kar še enkrat install W2k pa bo!


Lp by JP

Kaboom ::

fixmbr uniči vse, ker se ne zažene ne win2000 in potem niti več že popravljeni win98...

Ranish partition manager - ne podpira NTFS particij, sem sprobal zdaj glih

kar še enkrat install 2000 ni tak enostavno, vsi tisti podatki, moji dokumenti, pa dokumenti moje sestre... vse po vodi ? na-a

prosim še za kak drug nasvet...
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Gh0st ::

Zamudna in nesmiselna varjanta je backup celga diska in potem ponovna inštalacija Win2k.

Drugač pa probi z FIPS-om nastavit aktivno particijo tisto, kjer je Win2k in potem zaženi FixMBR. fixmbr ti samo poradira Master Boot Record in napiše gor NT loader. Tko da že sama komanda bi ti mogla omogočit nemoteno butanje v Win2k. probi ane, nimaš kej zgubit.

you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Kaboom ::

ok, zrihto sem da mi delajo win2000... če bo komu pomagalo: na C: sem posnel fajle BOOT.INI, BOOTSECT.DOS, NTDETECT.COM in NTLDR

S programom BootPart 2.50 pa sem naredil MBR na NT system.

vsi fajli so blo od kolega ki ima podobno inštalacijo, edino boot.ini sem spreminjal da je kazala inštalacija win2000 na pravo številko particije.

sedaj pa je problem da ko izberem inštalacijo win98 začne kao zaganjat, vrže ven error potem po pritisku tipke pa vrne v boot meni... torej ne gre v win98 razen če spet s programom spremenim MBR na win95 način... ok, če ve kdo to rešit. hvala

Error:
Nev. sistemski disky
V/I napaka y
Zamenjajte disk in pritinite tipko za nadaljevanje
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaboom ()

Gh0st ::

Ja pa a maš ti NTFS?
Kam pa bi sploh rad ti to namestil?
Moraš pa vzet v zakup, da so Winzi pri teh stvareh ZELO butasto gnili, in problemov boš imel še preveč.Itaq pa se ti sploh ne splača nameščat win98...nevem, no sej je tvoj comp in kdo sm jest da ti zdej to govorim ampak, ka pa vem, jest jih res nebi gor dajal...

Win98 inštalacija naloži setup file v prvi sektor za MBR-jom, in če tm kej ne štima, potem se tud setup ne more pognat. Destinacijo namestitve (beri: install directory) pa določaš šele na polovici celotnega postopka setupa...
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

JP ::

Tudi jaz sem se včasih s tem precej ubadal.
Najboljša je nova instalacija: najprej Win 98, potem pa W2k.
Drugače pa poslušaj Ghosta in če Win98 ne rabiš ne dajaj gor!

Lp by JP



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako odstranit en operacijski sistem, drugega pa pustiti?

Oddelek: Operacijski sistemi
231725 (1327) Paramedic
»

boot.ini

Oddelek: Pomoč in nasveti
131815 (1609) Red_Mamba
»

Lilo v Win2000

Oddelek: Pomoč in nasveti
141022 (969) BogyX
»

sesut W98 v dual boot konfiguraciji

Oddelek: Pomoč in nasveti
101248 (1159) ferjan
»

2 operacijska sistema

Oddelek: Programska oprema
162677 (585) andrej

Več podobnih tem