» »

[Malce drugače] Downclockanje R9600 Pro...

[Malce drugače] Downclockanje R9600 Pro...

RejZoR ::

Zanima me če je downclockanje kartice škodljivo.
Namreč imam (še razvojno) različico W1zzard-ovega programa ATI Tool ki avtomatsko preklaplja med 2D/3D profili frekvence.

Za 2D način imam frekvenco:
300/600

Za 3D način pa:
500/700

Še ta programček:
ATI Tool 0.0.14

Brezveze se mi zdi da GPU teče pri visokih frekvencah,če mi ta program potem sam preklopi v 3D način ko poženem igro. Isto me zanima če lahko downclockam VRAMe?
Pa kako se taka dejanja obnesejo na daljši čas?
Heh z overclocki mam mnogo izkušenj,s takim početjem(downlockanje) pa še ne.
Torej majstri SLO Tech-a pomagajte! ;)

Thx

Tic ::

Tudi nVidia ima z FXi isto. Nič ni narobe, načeloma.
persona civitas ;>

Dr_M ::

naceloma res ni nc narobe, samo ce prevec znizas frekvenco se ti lohk pojavijo podobni simptomi, kot ce prevec navijes.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

DjTonic ::

Hm če vzamemo primer, da kartica dela na npr 300 Mhz in zato potrebuje neko določeno voltažo, podobno kot vsaka procesna enota,..Če znižaš delovne frekvence bo stvar delala tudi brezhibno do neke meje, ampak višek napetosti bo pa vseeno ostal. Podobno kot če CPU furaš na npr 1.8V pri Default napetosti ni efekta razen oddane toplote, lahko zaradi tega stvar postane nestabilna,... Jaz se še vedno zanašam na Manual overclockanje (Če je grafa deklarirana na nekih frekvencah naj tudi na njih deluje, ko pa je treba naviti se pač ročno navije) s posebnimi programi za to in ne mislim komplicirat z nekimi dodatnimi programi.

RejZoR ::

GPU sem dal 100MHz pod default,zdej bom še VRAMe dal za 100MHz niži.
Vbistvu me zanima samo če je kaj narobe če greš pod default frekvenco,predvsem na daljši čas. Ja tisto pa vem,sem enkrat GF4 ponesreč dal na 100MHz GPU,pa je sam lockal mašino. Pol pa restart in Ctrl ob zagonu bla bla da je šlo na default.

EDIT: Ok zdej mam na 300/500 (default je blo 400/600). Sem dal na 300/200 pa se je slika spacala hehe,na 300/250MHz DDR pa dela ok.

Zdej bo precej hladnejša hehe

DjTonic ::

Daj če te slučajno za grafo skrbi to vzami iz drugega zornega kota in sicer na povsem potrošni materjal ko zastari pač kupiš novo. Enkrat bo preslaba, da takrat pa je ne šparaj ! Verjetno se še bo kdo strinjal z mano :D.

Tic ::

Nevem ravno koliko manj se bo grelo. Prav veliko ne pričakuj...

DJTonic: ZS! ;))
persona civitas ;>

RejZoR ::

DjTonic,kaj maš ti voltmodanga GF4 ? Ker 700MHz VRAM ne gre nikakor by default :P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sapphire ATI Radeon X1900GT (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
533846 (3026) Puzo
»

New/old ATI user! Need some help :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
935720 (3735) Good Guy
»

Ali imam tisto kar sem kupil?! Prosim za nasvet...

Oddelek: Strojna oprema
241848 (1220) cole-22
»

6600GT GPU

Oddelek: Navijanje
101106 (959) c00L3r
»

GeForce4 Ti 4200 128MB (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
894266 (3179) Sami

Več podobnih tem