» »

6600GT GPU

6600GT GPU

smoke ::

mam XFX 6600GT ki sem ji pred kratkim dal gor hladilnik Zalman VF700 Cu(ta stari hladilnik je hladil za en drek ! :D ) ampak nekaj me pa cudi , ko sem vzel tale stock ventilator dol sem opazo da je jedro (tista srebrna ploskev) grafe na desnem gornjem kotu malo vstran okruseno ! zaj me pa zanima je lahko bilokaj narobe zdaj z graficno ker ji pac manjka tisti del ki je bil okrusen ? se nekaj me zanima , zdaj se mi graficna ob igranju iger greje na najvec 55°C (v idle pa nekje 48°C ...) bi bilo dobro da bi prestavil graficno v "nacin 3D" ker zdaj je namrec v "2D" nacinu in do ktere temperature jo je priporocljivo navit ?
LP

smoke ::

kaj res noben ne ve al strajkate ? :\

dolenc ::

Ja če ti grafa dela, pol ni nč narobe, če bi kaki vitalni del odkrušu bi že vedu ;).

Za 2d al pa 3d pa ne vem, jst bi kar 3d uklopu :D

c00L3r ::

Če dela potem ni panike. Pomembno je da si namazal termalno pasto med GPU in hladilnik, bo že pasta odvajala toploto tam kjer je okrušeno. Kar pa se tiče tistih 2D, 3D nastavitev meni tudi ni kaj preveč jasno. Jaz sem dal na 3D, tam navil in je v 3Dmark03 naredil več točk. Tak da daj na 3D pa bo že "špilalo" :)

smoke ::

tnx obema ;) ! torej ni bojazni da bi se kakorkoli skurla alpa kaj ?
BTW glede tistih 3D nastavitev :) :
slika:


torej ce nastavim na moznost 3D se nastavi Core Clock na 500Mhz ce pa mam vklopljeno moznost 2D pa se nastavi Core Clock na 300Mhz .

AndrewSmith ::

torej ce nastavim na moznost 3D se nastavi Core Clock na 500Mhz ce pa mam vklopljeno moznost 2D pa se nastavi Core Clock na 300Mhz .

Tako je,ja.
Navijes samo 3D ker ti itak ko zalaufas igro preklopi na visje clock-e.
Moras pa met Riva Tuner uklopljen.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Jackal ::

Novejše grafične kartice imajo 2 načina delovanja:

- 2D - to je način v katerem dela z nižjimi frekvencami GPUja in RAMa - in ta način uporablja pri delu v Windowsih.
- 3D - to pa je način, ki se zažene takoj, ko se zažene kakršnakoli 3D aplikacija (igra, 3DMark...) in takrat kartica preklopi na višje frekvence (takrat se tudi bolj greje).

Da ne bo zmede. ;)

Se pravi če hočeš navijat, navijaj frekvence, ki jih ima kartica v 3D načinu. 2D način je brezveze navijat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackal ()

smoke ::

ok razumem , nekaj bi se vprasal, ko navijam , kaj morm navijat prvo Ram in potem GPU al lahko kr oboje naenkrat ?

Jackal ::

Lahko oboje naenkrat, samo ni priporočljivo, ker ne boš vedel pri čem si prišel do konca - namreč najboljše je da najprej poiščeš maksimalno frekvenco GPUja in potem še max. frekvenco RAMa.

smoke ::

ok sem si mislo ja :) , tej ce jo zaj malo navijem gre lahko kaj narobe zaradi okrusenega jedra ? aja pa se nekaj , kaj in za koliko pridobim v spilih ?

c00L3r ::

Ponavadi je tako:

Če naviješ GPU preveč ti bo občasno slika zamrznila in potem šlo dalje (ali pa več ne bo šlo dalje in bo treba resetirat).

Če naviješ RAM preveč boš opazil artifakte (napake v texturah).

Če pa res naviješ preveč pa lahko skuriš kaj... Tak da lepo postopoma po 10 Mhz recimo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HD7970 vroč po zamenjavi termalne paste

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
342153 (1425) Napajalc
»

Navijanje SLI 970

Oddelek: Navijanje
334537 (3473) mateii
»

Navijanje procesorja,grafe

Oddelek: Strojna oprema
424411 (4122) hojnikb
»

GF 6600gt

Oddelek: Navijanje
412448 (1141) Pyr0Beast
»

Ali imam tisto kar sem kupil?! Prosim za nasvet...

Oddelek: Strojna oprema
241845 (1217) cole-22

Več podobnih tem