» »

ZAlmanov fan mate.

ZAlmanov fan mate.

freak87 ::

Na procesorskem hladilniku sm imeu nastiman zalmanov potenciometer. Danes zjutraj sem v kisto zmonitral 3 led. ko startam pc ventilator se ne obrača. isklopim sve preverim da nism kak kabl izsteku, startam spet se ne obraca. izklopim potenciometer ventilator dela zalman pa cez okno.

Kaj mislite da se je zgodilo?

lp

boštjan ::

da si babico trofo z zalmanom:D

freak87 ::

ce sm si glih przgau cik ofnu okn lepo pol pa fiju cez okno. pa ne sam ko je skroz lepo delu ze 1 let skor pol pa kr na enkrat ne dela.

CCfly ::

Kaj mislite da se je zgodilo?

Vsega so krive soncne pege, vesoljci in vlada :D.

DimmniBurek ::

Nevem, kaj bi blo, verjetno zato ker se nič skolesom ne voziš, ma uglavnm jest mam tut da fanmate in brez mi dela na 2700obratih, z pa največ na 2500obratih-zakaj to?8-O

Highlag ::

@ Freak

1. Če nisi uporabljal Zalmanovega ventilatorja je možno, da si imel močnejši motor, kot je Zalmanov. Posledično se ti je skuril potenciometer, ker ni bil mišljen za takšno porabo.

2. LED diode, si vezal vzporedno z motorjem brez predupora za LED diode. S tem si povzročil, da je večino toka steklo čez diode in napetost je tako padla, da ventilator ni mel zadostne napetosti za zagon.

3. LED diode skupaj z motorjem so imele preveliko porabo za potenciometer in potenciometer je umrl.


@Dimmniburek
Potenciometer ima na koncu verjetno slab stik in ko ga zapelješ v skrajno pozicijo ne uspeš sklenit kontaktov. Napetost je posledično nižja in ventilator ima manj obratov.

profii ::

@ dimmniBurek, če še nis opazu da fanmate sam 11v ven in zato tvojih skromnih 2700 obratov, jaz jih imam namreč brez fanmate-a 3100>:D

lp

freak87 ::

mam zalmanov 10cm ventilator. led so ble cist drugje na molexu vezane.

DimmniBurek ::

@profii
Ja sam men dela vent u originalu na 2700rpm, pa si ga ti kej navil al imaš tak vent?

profii ::

@DimmniBurek
Imam originalni ventilator (92mm), ki piha na 6000cu.

Big Poppa ::

Kaj pa moj problem?A obstaja kakšna rešitev?

Ko priklopim fan mate na konektor cpufan ali casfan na matični plošči (ECS Elite K7VTA3 rev1.0) se računalnik preprosto noče več "zbuditi".Probal sem že več fan mate-ov,problem ostaja.Ko pa priklopim vent direktno na plato,pa pc zalaufa.
Fan mate 100% dela,ker sem ga priklopil direkt na usmernik in tam se da napetost lepo spreminjati.

Baje imajo nekatere plošče vgrajeno zaščito pred premajhnimi vrtljaji ventilatorja?Je to res?

sash ::

Ja, res je
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Groovy ::

Big Poppa: da, to je res, ampak to se da brez problema sklopiti v BIOSu.
I am the captain of my soul


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zalman 9700 led kontrola ventilatorja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141888 (1684) KeXX
»

2x 120mm ventilator na ohišju (katerega)?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
472340 (1634) goba
»

najbolj tih vent

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161869 (1508) morphling1
»

hrupen ventilator

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
71008 (855) miki16
»

Rabim en dober CPU cooler za XP1800+

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161348 (1153) Hux

Več podobnih tem