» »

Skoraj nov prenosnik pa hin baterija?

Skoraj nov prenosnik pa hin baterija?

nojus ::

In sicer je gericom, kupljen pol leta nazaj v avstriji. Baterija je skoz drzala za vsaj en film pogledat. Zdaj pa kar naenkrat zdrzi cca 3 minute.
A se da baterijo kako postimat oz. jo kak program popravi.
sovražim Gargamela.

Phoebus ::

To se zgodi ko baterija zgubi stik ali je venpotegnjena ali kaj podobnega ko je dokaj polna.
"Pametne" laptop baterije imajo namreč čip, ki si zapomne, pri kakšni polnosti je laptop ugasnu zaradi premalo elektrike. Torej, po domače, če si imel 96% polno pa je bil na tak način izgubljen stik, si je baterija zapomnila, da je 96% "prazno", 4% naredila full work range da battery meter "pravilno" kaže status baterije.
Ko pride do "0%" (96%), bo softver zaradi varnosti poskrbel za izklop mašine.

Downloadaj program za "obnovo" baterije (program jo do konca sprazni in napolni parkrat in tako se popravijo vrednosti- brez tega programa računalnik ne bo dovolil praznit pod 96% (ker bi blo po njegovem v minus)); seveda imej pri uporabi priklopljen računalnik v elektriko.

Med tem časom ne boš mogu nič delat, trajalo pa bo 6-8 ur, ker baterijo spolni/sprazni 2x al 3x; vsaj tako je pri starejših siemensih.

nojus ::

sem gledal po googlu ter gericomu in ne najdem nobenega programcka, ki to postima.
Mogoce ves oz. imas ta program pri roki.

Hvala.
sovražim Gargamela.

redT ::

Mene pa tudi zelo zanima ta programcek, ker je moja baterija ze pr koncu....a ve kdo kje se da ta program dobit?

hvala, hvala

MensSTYLE ::

Lep pozdrav vsem,
tudi sam sem lastnik gericomovega prenosnika in tudi sam imam slicne tezave, zato sem poklical prijatelja, ki dela na gericomu in povedal mi je, da imajo notebooki tezave s softwareom, ki nadzoruje polnjenje/praznjenje baterije. Rekel mi je, da caka program, da pride iz avstrije. Rekel mi je, da v roku 2 tednov bo vse ok. Sicer malo dvomim da to tak dolgo traja, konec koncev, zakaj pa mu ne posljejo programa?
We'll see

Ko ga dobim (ce ga dobim) bom stestiral ce dela, potem pa bomo se vidli.

Lep dan,
MensSTYLE:))

nojus ::

jest ze od prvega posta posiljam maile na anni, gericom slo, gericom support in zadeva je sledeca.
Treba je bit vztrajen, ker npr., od support@gericom.com dobim odgovor na vsak 5ti mail.
Ampak prave resitve se nismo nasli.

Za programcek se pa priporocam.
sovražim Gargamela.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

No-name vs. brand name laptopi

Oddelek: Kaj kupiti
252477 (2110) Caligula
»

Lastniki Gericom Blockbusterja pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
614642 (3735) snow
»

Kupujem prenosnik za ~300 kSIT

Oddelek: Kaj kupiti
101493 (1326) FANATIK
»

Kakšen prenosnik?

Oddelek: Kaj kupiti
322588 (2274) andrej
»

Kolko bi pršu notebook ?

Oddelek: Kaj kupiti
12999 (800) Matty

Več podobnih tem