» »

Za kateri element gre (slika) ?

Za kateri element gre (slika) ?

Jackal ::

Spravil sem se malo modificirat eno matično ploščo, pa sem bil pri tem nekoliko (ok... kar precej) neroden in sem zlomil ta element. Zdaj pa me zanima, ali je to navaden BIPOLARNI NPN TRANZISTOR ali je kaj drugega. Malo sem pogledal po katalogih in sem našel 2N 3055 (TO-3 ohišje - tortica ;) ), in pa MJD 3055, ki pa je celo TO-252 ohišje, ki je identično temu.



Prosim za pomoč. Je to to, kar mislim, ali ne?
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Jok3r ::

2N 3055 TO-3 ohišje - tortica
Em ta tranzistor je takele oblike ce ti kaj pomaga :

Jackal ::

Ja saj to že vem, kakšno je TO-3 ohišje.

Mene bolj zanima to, če je tranzistor na moji sliki kaj podoben po karakteristikah kateremu od zgoraj naštetih.

Predvsem me zanima zato, ker je na mojem tranzistorju samo oznaka 3055, povsod drugod je pa več oznak. Poleg tega se mi pa zdi malo čudno, da bi sredi vseh MOS-FET-ov čepelo par bipolarcev... lahko pa da se motim.

Čudno se mi zdi, ker plata kljub temu, da manjka pol tranzistorja še vedno lepo dela.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Azrael ::

Je tista slika pred nesrečo ? Poskusi razbitino preveriti z ohmmetrom, mogoče boš lahko kaj ugotovil. Obstaja pa še možnost, da poveš za katero ploščo gre in bo mogoče kdo, ki jo ima, pogledal ta element in sporočil oznake, če so slučajno druge.

Drugače pa po sliki in Googlu je precej možnosti da si našel pravi tranzistor MJD 3055, ker iskanje za 2 SA 3055 ne da nič.

p.s. Vidim nove informacije, lahko ima pa ta elelement samo poškodovano ohišje, chip pa je nepoškodovan, grdo izgleda, dela pa vseeno.
Nekoč je bil Slo-tech.

Jackal ::

Da, tisto je slika pred nesrečo.

Plošča pa je EPOX 8RDA+ v1.1 in gre za tranzistor, ki je malo pod sloti za ram. Je obkrožen rdeče na sliki.



Kljub temu, da manjka celo ohišje tega tranzistorja, plošča deluje - zaenkrat še brez problemov.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

msmiha ::

To je lahko nekaj od tega. Lahko pa je tudi MTP3055V - N-Channel Enhancement Mode Field Effect Transistor
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: msmiha ()

stromar ::

Če dela ne popravljaj. Verjetno je za napajanje kakšnih kartic, kot npr. modem itd. Torej, če nimaš težav, pusti dokler dela

Jackal ::

No zaenkrat vsekakor nameravama stvari pustit pri miru. Vsaj dokler se ne pojavijo kake težave ali pa da dobim točno tak element. Tu pa je še slikica, kako stvar izgleda po nesreči:

Walking the way is something completely different than imagining the way.

pingec ::

8-O 8-O 8-O ka si pa delau??
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Jackal ::

Take stvari se dogajajo, ko ugotoviš, da moraš odstranit hladilnik, ki je prilepljen z dvokomponentnim termalnim lepilom :\
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Brane2 ::

Po moje se je pri vklopljenem napajanju z izvijacem dotaknil hkrati leve in srednje nogice.

Mam prav ?

Tornado Boy, kje si zdaj ? Konkurenca te dohiteva.... >:D

Brane2 ::

Aaaa, odtrgal si plastiko ?

Še nisem slišal, da bi komu to ratalo. No sicer so pa tisti tranzistorji precej majhni, zadnja stran je pa v celoti zalotana na plato...

Se dobro, da nisi skupaj s tranzistorjem utrgal kaj s plate...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Jackal ::

Po moje je bilo tudi ohišje tega tranzistorja že na začetku zelo švoh, ker sem uporabljal precej občutka pri tem, ko sem jemal rebro s tranzisorjev - sem bil precej nežen ampak zgleda ne dovolj. Sem že mislil, da je vse vredu, potem pa zagledam kako se ohišje še drži rebra. :\
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Jackal ::

@Brane

Takšne stvari se dogajajo - še posebej rade, ko je treba odstranit hladilnik, ki je prilepjen z dvokomponentnim termalnim lepilom.

Še par slikic kaj vse se je že dogajalo (niso moje)





Pa še bi se našlo...
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Spajky ::

To je izgleda Mosfet voltažni regulator, lahko, da je blo za kako minus voltažo, ki rabi samo za legacy naprave ala serial port itd... in ker ga zdej ne rabiš, nič hudega; več sreče kot pameti ... :-)) .. 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

stromar ::

Sem slučajno gledal svoja navodila od matične... piše da ima gor tudi svoj pretvornik za 3.3V v primeru, da je atx napajalec brez te veje. To kar si ti uničil je verjetno fet za step-down pretvornik iz 5V, saj imaš zraven dušilko (tisti obroček okoli katerega je žica). Skratka, nimaš se kaj sekirat

Jackal ::

Malo sem še raziskoval in sem odkril shemo, ki je na spodnji sliki. To je iz datasheeta tistega čipa, ki je v bližini tega tranzistorja. Malo sem tudi pomeril kam je kaj povezano in sem ugotovil, da je ta poškodovani tranzistor na shemi označen kot Q3.



Pa plošča se navija porazno slabo. Sicer je res, da je verzija 1.1, ampak kaj več kot 200 FSB (z vmodom severnega mostu) bi že lahko dosegla.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Netman ::

Njegova sredica izgleda cela :D - mogoče še dela... Malo silikona in bo kot nov... he he >:D
Ride where??? Anywhere!

Jackal ::

Ne boš verjel, ampak stvar še vedno dela čisto brez problemov. Imam pa pripravljen rezervni tranzistor, če slučajno tale namerava kdaj v bližnji prihodnosti spustit dušo.
Walking the way is something completely different than imagining the way.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smack The Pingu tekmovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
715577 (3515) DMouse
»

Kako obrniti vantilator na hladilniku

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
222612 (1850) DimmniBurek
»

Težavica pri nastavitvah desktopa pri Wni XP

Oddelek: Operacijski sistemi
5840 (808) Edelweiss
»

Del mojega diska na razpolago vsem, ki imajo internet; kako to narediti?

Oddelek: Omrežja in internet
131096 (838) Kaboom
»

2x ATX: brez releja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
192099 (1818) Azrael

Več podobnih tem