» »

3D Mark zamrzne

3D Mark zamrzne

Yaho ::

Prej sem mel integrirano grafično kartico 64 MB, zdaj sem si kupil nVIDIA GeForce FX 5200, AGP 8x(sicer mi plošča podpira samo 4x) in 128 MB DDR.
In ko sem mel integrirano grafično 64 MB mi je prišo 3D Mark do 9-ega testa, zdaj ko mam novo grafično pa mi 3D Mark-a sploh ne zažene(sicer ga zažene, samo ne zažene Benchmark-a), tak da ne morem sploh testirat grafične. 3D Mark sicer zahteva DirectX 8, samo mi grafična podpira DirectX9 in mam tudi tega na comp-u. DirectX 8 pa nimam. Upam da mi lahko kdo pomaga.
Hvala
Lp, Yaho

BaRtMaN ::

Verjetno imaš 3D Mark 2001 build 300. S Futuremarkove strani si potegni dol build 330, ali pa samo popravek na build 330, če si na dial-upu.

Yaho ::

Jas mam build 200.
Lp, Yaho

gabl136 ::

8-O 8-O A je to pri 3D marku 2001 sploh kdaj blo??

Yaho ::

Sem si že d/l 3D Mark 3001 SE build 330, samo še vedno ga ne zažene. Pa sem šel do prijatla, da pr njemu probam grafično, pa je pr njemu delalo vse normalno.
Kaj je mogoče to zaradi osnovne plošče?
Hvala
Lp, Yaho

Mavrik ::

Si sploh popolnoma počistil driverje za staro grafično?

Sicer je najbolje da malo preformatiraš in počistiš windowse, ker ti bodo drugače stari driverji zajebavali.
The truth is rarely pure and never simple.

BaRtMaN ::

Hja, jaz bi odstranil vse, kar je v zvezi s 32D Markom 2001 in si še enkrat namestil build 330. Formatiranje se mi zdi izhod v sili za tako stvar.

gabl136 ::

3D mark 30018-O

Jest bi ga kar formatiral.:\

Highlag ::

Pa si grafično kartico prav namestil? Mislim izklop stare v biosu, odstranjevanje gonilnikov stare, dodatne nastavitve v biosu zaradi nove kartice (assign Irq) in podobno?

:\

gabl136 ::

Od kdaj je pa treba izklopit staro graficno v biosu8-O

Highlag ::

Pa človek pravi da je imel prej integrirano na matični plošči ane? :\

mrTwelveTrees ::

INTEGRIRANA grafa se sama izklopi v biosu , če dodaš novo grafo na AGP slot->
-> ni pa nujno , razen če maš kako bedno plato... se dogaja da ti uno ne izklopi

- ali si odstranil gonilnike od stare grafične kartice ?
- kok waten napajalnik maš ?
- naloži si VIA pack 4 in 1 - če imaš VIA čip- set
- najnoveše gonilnike za grafo na www.nvidia.com
- izklopi fast write (če imaš vklopljen)

(odstrani 3d mark2001)
namesti si 3d mark 2003...



ps: pa ne pribijat; da boš formatiral zaradi 3d marka 2001, ker se ti bojo kure režale... :D

Yaho ::

Cao!
Zahvaljujem se za vse nasvete, ampak jas še nisem nič dosego. Integrirana kartica je zbrisana v varnem zagonu (ne obstaja več). Problem pa še vedno ostaja isti, ker ne morem povečat AGP(sicer testira še tudi ne). AGP je privzet na 2x, plošča pa podpira 4x. Kak lahko povečam AGP na 4x. Pa sem probal pri prijatlu pa ko je instaliro gonilnike pa vse to je mel privzeto AGP 4x, jas pa mam privzeto AGP 2x in ne morem spremenit na 4x. Celi comp sem že preisko in nisem najdo. Kaj naj naredim?

P.S. Kaj sem jas nor, al je matična za en k....?!
Matična je Matsonic MS8308EP
Lp, Yaho

BaRtMaN ::

Hm, a si ti že slišal za BIOS?

Yaho ::

Cao g. BaRtMaN.
Slišal in čul za BIOS-e pa nič tam ni (kaj bi mi pomagalo). Prosim ce mas kako idejo da mi jo poves. Pa magari bla v BIOS-ih.
Lp, Yaho

Dead_Eye ::

Nekaj za pripomnit: BIOS = Basic Input/Output System in imaš na plošči samo enega!!!

pa Linux je tudi v ednini, in praviloma bi tudi Windows moral bit.
The one and only

BaRtMaN ::

rap_boy: OK, se oproščam za mojo malo nesramnost višje. V BIOSu se ponavadi najdeš AGP Transfer Rate. Ker imaš integrirano grafiko, se jo v BIOSu tudi onemogoči. Ker sklepam, da si na tem področju bolj nov, kot ne, ti dam link do Rojak Potovega BIOS optimizatorja. :)

Pa še nekaj linkov: specifikacije tvoje matične plošče, BIOS datuma 8. avgust 2003 za MS8038EP (PCB v3.1) in navodila za flashanje BIOSa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3DMARK 2001SE build330 (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Navijanje
122456428 (25160) LittleDevil
»

problemi z 3d mark 2001SE

Oddelek: Navijanje
481551 (1214) boštjan
»

Naviti GF4ti4200 z 64 MB

Oddelek: Navijanje
10808 (691) BaRtMaN
»

Koliko 3D markov-Ati Radeon 9500 pro 128Mb??

Oddelek: Pomoč in nasveti
241475 (1230) - SiroTka -
»

3DMark tocke (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
544590 (3673) 1161815611

Več podobnih tem