» »

Dostopanje do racunalnika

Dostopanje do racunalnika

THor71 ::

Ojla,

zadnjic sem si instaliral PeerGuardian, ki naj bi blokiral dostop do racunalnika iz razlicnih (ban) IP naslovov. Kljub temu, da nisem zaganjal nikakrsnega P2P programa, sem v logu videl nevem koliko poskusov iz BSA.si.

Zdej me zanima, kaksno pravico imajo take ali kakrsnekoli organizacije men neavtorizirano dostopat do racunalnika!? To je za moje pojme vdor v mojo zasebnost iz strani pravne osebe - saj je organizacija, ne? A to kar povrsti vse SLO IPje "pingajo" al kaj?;(

Upam, da je kak pravnik med to sirno populacijo.

lp

Gandalfar ::

THor71: dej ti pokazi tvoje loge..

pomojem te mal paranoja daje

Matri[X] ::

Mene tud zanima črno na belem oz. sivo na črnem >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matri[X] ()

cryptozaver ::

Tu je zakon kar strikten (ce je vdor dokazljiv). Ne vem kako se sicer glasi ker nisem pravnik, incident pa lahko prijavis SI-CERT - u. KLIK. Poskusi recimo skenat porte od recimo arnesa :D ISP ti bo kmalu poslal kaksen hudo "prijazen" mail :D

Zgodovina sprememb…

THor71 ::

Gandalfar, bom poslal (oz. copy/paste iz loga), sam da domov pridem...

Ne, ker to mi gre pa na zivce, ker ta presneta kapitalisticna rulja ne pozna vec meja! Dobro, ne recem, da grem na P2P pa dol jemljem zadeve pa da mi podtaknejo, sam to, da pa imam priklopljen racunalnik pa da tkole neki pingajo, se mi pa ne zdi prav - nekje mora biti meja.

Gandalfar ::

A res mislis, da bi bili tako neumeni, da bi vdirali v racunalnike z bsa.si reverso? ?!?!? :)

THor71 ::

Ma ne vem kako si naj to predstavljam, mogoce sem naroben izraz izbral, ali pa jaz to narobe razumem. V glavnem, v logu od omenjenega programa je bilo bsa.si blocked al neki tazga vsaj 30 entry-jev v enem dnevu, moram pogledat kaj tocno pise, ker ne vem na pamet.Vem pa, da se ti logi snemajo na disk. Bom se malo z digom poigral glede tega IPja, sam bo verjetno na Amis pokazal, ker majo pri njih tudi page.

Jaz ne vem kaj oni pravzaprav pocnejo, oz. so hoteli poceti. Lahko, da je v sami bazi narobe poimenovan ta IP, ki je hotel dostopati do compa... mene samo zanima, a si res to lahko privoscijo oz. je to dovoljeno? Pa nisem nic paranoicen, samo trenutno sem alergicen s tem pritiskanjem na zasebnost, pa chipi v pasusih, pa kaj jest vem kaj nam vse se hocejo poturit... :)

Gandalfar ::

sej ne, da je v tem programu pod definicijo bsa.si kar celoten IP range od Amisa .. ane? :)

THor71 ::

Ja to pa nisem gledal, pa je res range IPjev napisan. Bogi potem uni, k so na amis.net prklopljeni? ;-)

Drugac pa tole sta dva IPja, ostale loge sem ze brisal:
212.18.32.53
212.18.32.46

lp

Gandalfar ::

pac en random user... tko, da oni tudi ne morejo od tebe downloadat in ti od njih ne, ce uporabljas ta programcek..

THor71 ::

Ja, to razumem. Zakljucek sledi, da ne morem utemeljeno trditi/sumiti, da so oni imeli kaj veze s tem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PeerGuardian

Oddelek: Programska oprema
332746 (1729) Tilen
»

Delni rezultati raziskave o uporabnosti spletnih mest

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
383703 (2710) HriBB
»

Busted! (Anti Piracy Organization Cought Me) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10814651 (8874) Gandalfar

PeerGuardian in BSA.si

Oddelek: Omrežja in internet
91968 (1825) CaqKa
»

Veliki Brat na internetu: tudi v Sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
8811925 (11925) GBX

Več podobnih tem