» »

Ohišje Chieftec ali Thermaltake??

Ohišje Chieftec ali Thermaltake??

Stayerc ::

Zanima me katero ohišje mi priporočate. Najbolj važno je, da ima dober pretok zraka in da je prostorno. Odločam se med chieftecom DX-01BL-D in pa Thermaltakom Xaser III V1000A. Prvo ohišje ima 420 napajalnik (chieftec) in ga dobim v kompletu za približno 28.000 sit ali pa bi se odločil za Thermaltake, ki ima v ohišju 7 ventilatorjev ter kontolno ploščo za uravnavanje teh ventilatorjev. Je pa brez napajalnika cena tega ohišja 40.000 sit. Kaj mi priporočate?
Prosil bi za argumente za in proti.
Lahko mi svetujete tudi kakšno drugo ohišje do 45.000 sit. Odločil sem se,d a si enkrat kupim res dobro ohišje.

Lp
  • spremenil: Stayerc ()

boštjan ::

ti kar vzami čifteka,venti tudi niso dragi,900 sit/kos+regulator vrtljajev 7500sit,pa si na 40k

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

kuglvinkl ::

Lian Li ali Cooler Master. Top roba.
Your focus determines your reallity

Stayerc ::

kuglvinkl: zanima me kje se da ta ohišja pri nas dobit. Meni pomeni tudi vizualni izgled nekaj. Seveda je na prvem mestu praktičnost.
Pa še nekaj. A se splača dat nekaj več za ohišje in da ohišje že vsebuje USB ter Firewire?

Lp

kuglvinkl ::

Lian Lije (en model) je imel Mlacom, CM sem pa IIRC zasledil pri Comtronu. Samo da, veš, ta ohišja stanejo okrog 40-60k SIT brez trafe.

In vsa imajo FW in USB jacke.
Your focus determines your reallity

boštjan ::

saj tale čiftek bi že moral spredi met 2XUSB in firewire

Stayerc ::

Ja no saj do 45k še dam... Najprej moram videt kakšna so. Bom v Comtron šel pogledat.

Vi kar še mi lahko kar svetujete, ker ne mislim kar na vrat na nos kupit. Raje malo počakam in kupim najboljše za to ceno.

Lp

Stayerc ::

Boštjan: ta nima v eni izmed mb trgovin (ne bom delal reklame) ga dobim po 28k, ampak na žalost nima usb in firewire. Ima pa 420W napajalec.

Lp

kuglvinkl ::

Preden hodiš v Comtron (sej sem zraven napisal IIRC!!), si jih poglej na netu, gre pa za legendarno serijo 201. Tut Lian Lije se da videt na njihovi strani.
Your focus determines your reallity

DjTonic ::

Stayerc, če maš že kak dober oz soliden napajalnik kupi kar Xaserja III (Jaz mam modrega). Čifteki so že ful pogosti TT-jev pa je bistveno manj. Ja saj Lian-Li so tudi ql vendar so po mojem okusu TT lepši še posebaj ko si ga malo zmoddaš >:D.

frenk ::

a tt-je se da celo dodatno modat??...men zgleda tok zafilan da še dodatnega venta nebi not spravu:D

sicer se mi pa zdi da je TT bistvano boljši od chiefteca, vsaj glede kvalitete izdelave...TT ima recimo 2 venta, ki pihata na cpu in grafično, poleg tega ima pa še protiprašne filtre, da ne omenjam regulatorjev in merilce temperatur...to sem opazil ko sem ga na hitro pogledal, vprašanje je kva vse še skriva v sebi:)

freak87 ::

mene pa zanima kje se dajo v slo dobit TT ohisja?

boštjan ::

JAE,jih ma na zalogi

JustVi ::

TT ohišje ima zame enkratno izvedbo montaže diskov in CD ROMOv, ravno tako se razširitvene kartice vgrajujejo na klik. Sam tam so zamočili, da grafična, ki je običajno širša od treja rabiš potem malo brušenja.

je tesen, tako lahko ves prah poloviš na protiprašnih filtrih in še manj se slišijo venti iz kompa.

ima odlično prezračevano notranjost.

tako če misliš na vodo ga je brez veze kupovat

zame vsako ohišje premajhno,če ni velikosti Chiefteca bigtower

grejo mi pa naživce vratca preko CD ROMov pri obeh kištah..sam se dajo sneti

P.S.

TT je zelo lep na začetku (kičast)...sam se ga tud mal naveličaš.

Chieftec je klasično zelo kvalitetno ohišje brez posebnost.

Moti me edino, ker pri nobenem ni pladna za osnovno ploščo.

DjTonic ::

a tt-je se da celo dodatno modat??

Da seveda. Recimo osvetlitev nadzornega LCD ekrančka, barvni vent, hladna katoda, okrogli kabli,... Skratka delo na lepoti >:D.

josh ::

Katero ohišje pa bi priporočali za ~15kSit?

Pa lep pozdrav

Jux ::

Kupovat ohišje za 45k+ sem mi ob dejstvu da pride nov standard za ohišja in matične plošče (btx) zdi najmanj preverzno. >:D
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

iso2000 ::

Jaz imam od Chiefteka Dragon ohišje. Medium velikost, spredaj ima USB in FW. Meni se zdi dovolj prostorno in solidno prevetreno ohišje. Kupil sem ga v Mlacom-u brez napajalnika za okrog 17K sit. TT je sicer res precej boljše opremeljeno in ni, da nima. Ampak meni je bilo malo preveč pisano in okinčano. Moj zmajček se mi bolj dopade.:) Pa tudi zase vem, da ne rabim na ohišju množice enih diod, LCD-ja itd.
LP

Stayerc ::

Kdaj pa pride nov standard ven? Ker če pride letos ali drugo leto, potem res nima smisla, da kupim malo dražje ohišje. Če bom naprimer imel te komponente 2 leti. Čez 2 leti bom kupoval novo matično ploščo in mi ne bo šla v to ohišje. Zdaj sem pa pred resno dilemo...


Lp

mloncar ::

men se oba ohišja dopadeta, ampak se mi zdi brezveze dajat 45k za ohišje, pa po možnosti je še brez napajalnika, tko de te še dobr napajalc pride od 20-30k!

to so pa že čist prevlke ptevilke za en kup pleha!
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

Stayerc ::

Evo, nabavil sem ohišje. V Comtron(MB) sem šel gledat in so imeli samo čist navadna ohišja in pa chifteke. Nobenega cooler masterja. In tako sem se odločil za Thermaltake Xaser III. Imam pa en problem. A je normalno, da imam v ohišju temperaturo 39 stopinj? V ohišju je 7 ventilatorjev in vsi delajo na full a temperatura še vedno sky high. Temperatura v sobi je 22 stopinj, temperatura procesorja je pa 57 stopinj.

Lp

boštjan ::

too much,nekaj ni vredi

LittleDevil ::

Kakšen hladilnik imaš pa na procesorju?

Stayerc ::

Imam TR sk-7 in 80mm YS-Tech ventilator.

Lp

Microsoft ::

Stayerc, če bi jst prej tole temo vidu, bi ti odsvetoval to ohišje.

Kupil si ga je moj znanec in moje mnenje je, da je cena neprimeno visoka! Glede temprature ti lahko rečem, da e to normalno, ker so tisti TT vgrajeni ventilatorji za moje pojme krep. Na 12V že takintak en vlečejo nič, ko daš pa sredi še filter, pa tak sam luft mešajo.

Če te je kej v hlačih, vzem orodje in pred vsemi ventilatorji nare luknjo 8cm premmera. Jst sm tako naredil, sam nimam pa tega ohišja. Mam anteca. Temperatura v ohišju je nekje 28C. Zdej sm še napajalnik nekaj zmodal (dodal 8cm ventilator) in bom jutri testiral. Pričakujem še nižje temperature.

Pa pr tem ohišju (TT) me moti, da zrak spredaj ne more vstopat v ohišje, kot pri Chieftechu (iso, kot ima Antec). Edina lukna, ki je spredaj, je iz spodnje strane, površine nekje 5cm^2. Skratka nič.

Pa še nekaj. Ko sm jaz dobil popolnoma novo ohišje v roke je bil v naslednji uri že zmodificiran. Odstranil sem kovinske zaščite pred ventilatorji na sprednji strani in zadnji strani.
Če bi dobil tako ohišje, kot ga imaš ti sedaj, bi se isto lotil! Sploh tist ventilator, ki je na stropu!!!

Pa glede USB inFW ko si tako jamral. Se ti zdi postavitev priključkov primerno na ohišju? Jaz imam te priključke spredaj v višini HDD in jih uporabljam zgolj za USB disk. Drgače pa tega sploh ne rabiš.

Zdej pa veselo na delo!:D


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

JustVi ::

kevkevkev

Men je temperatura padla CPU-ju, ko sem namestil stranico (temperatura merjena s sondo). Tako, da o slabem zračenju ni govora.

Morda ti pihajo venti v napačno smer.

50°C, CPU-ja ~3000, ni nič posebnega, s kašnim primerljivim BOX kulerjem.

Lahko ti mal previsoko odčitava temp. Imaš pri roki kakšen termometer, zapri ga v ohišje.

Glede ohišij čisto drži pregovor:
Toliko denarja, toliko muzike.

Jaz nikoli ne bi dal 300K vredne komponente v 10K SIT kišto.

Oblivion ::

Jst sm si tudi pravkar nabavil Xaser-ja. Pa sem se tolko mesal okrog kablov da bi si nastimal regulator vrtljajev, da me se zdej glava boli in se zdej se mi ne zdi da prou dela ;)

JustVi ::

:)

prvič je res to frdamano opravilo
v drugo je že simpl.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ANTEC P180/182SE/190 vs. Thermaltake Xaser III (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
547153 (5476) ABX
»

Katero ohišje in napajalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
171609 (1310) gfighter
»

Vodno ali zračno za P4? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
835323 (4235) mimax
»

Katero ohišje mi priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
533860 (3091) no-limits
»

Katero ohisje kupit oz. ali se splaca odsteti solde za Thermaltake 2000A?

Oddelek: Kaj kupiti
131093 (979) jurcy

Več podobnih tem