» »

Pretvorba Nvidia FX v Quadro

Pretvorba Nvidia FX v Quadro

tratto ::

Pozdrav!

Zanima me, ali kdo ve, na kak način je možno navadno Nvidia FX kartico "preflešati" ali kako drugače softversko spremeniti v Nvidia Quadro zverino. Razlog je preprost - cena. Quadro bi namreč potreboval za inženirsko programe.
Vem, da je zadeva možna in sicer se na GURU 3D dobi program, ki to postori. Toda ko mi je nek tip pred dobrim letom to kazal, sem žal spremljal le površno.
Ali je to že kdo storil in kakšne so izkušnje?

Highlag ::

Sam sem konvertiral Geforce2 MX. :D Programček je bil kar Rivatuner. Brez kakšnega hudega nalaganja biosa. Programček je samo popatchal gonilnike. In zadeva z Pro/Engineer-jem deluje povsem spodobno. Vendar je zadeva za nove verzije prepočasna in tudi razmišljam o nakupu nove.

No našel sem zdajle tole:
FX->Quadro
Ker nimam kartice ne morem sprobat :'(

Lahko ti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Highlag ()

tratto ::

Highlag, hvala, hvala za odgovor.:)) :))
Žal tudi jaz ne morem poskusiti, ker sem šele v fazi odločanja glede nakupa mašine. Ali mi lahko bolj podrobno definiraš: In zadeva z Pro/Engineer-jem deluje povsem spodobno? Zanima me, ali si zadevo stestiral na ProE-ju v obeh primerih, ali le s pohitrenimi gonilniki?

LP


P.S.: ali morda kdo ve, ali je med navadnimi Geforce in Quadro še kakšna druga - hardverska razlika ali je zares zadosti le softverski poseg. Glede na rezultate v linku, ki ga je dal Highlag, je zadosti že slednje.

Highlag ::

Ja zadeva z GF2-MX-om je res enostavna. Uporabljam v službi. Spremembe v delovanju je kar precej, mogoče najbolj opazna pa je odpiranje oken. Z nemodificirano kartico je Pro/E odprl največ 4 okna potem pa je grafika grozno začela bremzat. Zdej lahko odprem skoraj poljubno oken. Ni tudi nobenih artefaktov, ki so se prej pojavljali recimo ostanki grafike pri obračanju modelov ... Pa tudi samo delo je postalo hitrejše, ker se zaslon hitreje osveži. Sploh senčena grafika je ultrahitra. :D Poleg tega se v nastavitvah pojavijo ekstra nastavitve za različne priznane 3D programe / modelirnike.

Moram rečt, da sem glede softmoda FX kartic katerega link sem prilepil rahlo skeptičen. Takole nahitro je tisti vodič popolnoma enak modifikaciji, ki sem jo naredil jaz na MX-u, drugje pa berem, da je Nvidia zadevo hardversko zaklenila (neki uporčki na čipu), avtor "softmoda" za starejše kartice, ki je vključen v Rivatuner pa se menda ne misli več s tem ukvarjat. Tko da bi počakal na nek resničen test takšne kartice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Highlag ()

YenLoWang ::

ve kdo morda ce deluje zadeva tudni na gf5-5200/5600 ?

se v nastavitvah pojavi rudi kaj za SolidWorks ?

DjTonic ::

Pomoje stvar deluje z vsemi FX-i. Npr 5200 ti pač patcha v najšibkejšega Quadra FX. Meni je npr. Geforce 4 Ti 4200 v Quadro 4 780 XGL.

Highlag ::

Torej podpora za software:
3D Paint
3D StudioMax
Ansys
Arc/Info
ARC/view
Autocad
Cadcentre PDMS
Catia
CDRS
Cinema 4D
Combustion
Espri
Helix
I-Deas Master
Lightwave
Maya
Microstation
Nastran, Patran
One space designer
Plant designer
Pro/Engineer
Softimage 3D
Softimage XSI
Soliddesigner
Thinkdesign
Unigraphic

YenLoWang ::

hvala za obrazlozitve!

grrr.. skoda da ne podpira solidworks ;(

DjTonic ::

hvala za obrazlozitve!

grrr.. skoda da ne podpira solidworks ;(


Seveda podpira jaz ga imam na seznamu mam pa 40.52 driverje. Evo tukaj maš nVidijino uradno stran in vse piše Klik.

Evo še slikico za dokaz :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

Highlag ::

My bad!

Solid works se m je očitno izgubil pri Copy/Paste operaciji na plonk listek :D

tiborrr ::

Solid in OSD sta podprta! Kul! Moram takoj fotru rect, da svoje Ti4200 in 4400 spravi na Quaddre :D.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Dr_M ::

kdo ve kako se zadeva kej obnesev v autocad-u? sej ne da je pocasno, samo zanima me :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

iskra ::

Meni AutoCAD podpira vsaka kartica, ki sem jo imel v računalniku :\ Do sedaj pa sem vedno imel NVidiino čipovje. Pri uporabi strojne pospešitve postane delo veliko lažje, slika je lepa in brez polomljenih črt ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalo za CAD - kaj vzet (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
716160 (4256) cryptozaver
»

Koliko uporabnikov Slo-tech-a..uporablja Profesionalne CAD/CAM programe tipa Solidwor

Oddelek: Strojna oprema
292647 (2187) HyperGL
»

Pro engineer grafinčna

Oddelek: Kaj kupiti
141862 (1458) Syus
»

Hardware mod fx5950 ultra

Oddelek: Navijanje
232507 (2058) lopov
»

Graficna za CAD in 3D programe

Oddelek: Kaj kupiti
91603 (1438) Witboy

Več podobnih tem