» »

Pro engineer grafinčna

Pro engineer grafinčna

DaNe ::

Kot že sam naslov pove bi rad izvedel katera grafična kartica bi se najbilje obnesla za pogon tega programa. Kupujem nov sistem tako da ne vem katere bodo druge komponente. Cena grafične pa naj bi bila okoli 50 do 80k sit.


LP, Dane
You'll never drink alone!

Highlag ::

Za resno delo bo 80K sit malo premalo. Če hočeš res imeti grafično kartico za Proengineer, bi moral gledati kakšno v rangu Quadro od Nvidie.

Druga možnost je, da kupiš kakšno grafično kartico, na kateri je ožno narediti "softmod", ki prepriča kartico, da je Quadro. Žaj ti tu ne morem pomagati. Sam imam v službi še GF2MX, ki misli da je Quadro GT ali nekaj takega. Samo to je že 3 leta staro. Nove verzije ProEngineerja so malce bolj požrešne. Žal mi ni uspelo izvedeti, če se da tudi FX serije kertic takole predelati.

Program, za "softmod" je Rivatuner, rabiš pa tudi primerno stare gonilnilke, ki se jih še da predelat. Mogoče bo kdo drug več o novih verzijah vedel.

Drugače so pa Nvidia kartice "boljše" od Ati-jevih če jih misliš uporabljati za to delo.
Never trust a computer you can't throw out a window

dexter_II ::

kupi kak 5900, verjetno najcenejsa tahitra varianta, fx1000 je pa ze izven tvojega ranga

jup wildfire2 je ena sama pozresnost od programa:D
*ce ne gre drugace,podarimo vsaj nasmeh!*

rkb2 ::

FX5900, FX5900XT, R9800, ne kupovat Quadro, ker se da FX & RV350 kartice softmodat v Quadro oziroma FireGl.

Ne kupovat Quadro kartice že iz principa, ker tipi mislijo da lahko prodajajo enako kartico za 5-10 kratno ceno, samo driverje za OpenGl malo bolj zoptimizirajo.

ZLOky ::

Highlag, a si ti "samo prepričal" GF2MX, da je quadro GT, ali ti tudi hitreje deluje.

Jaz imam namreč tudi GF2MX v službi, pa delam s podobnim programom (SolidWorks). A si to samo softmode naredil?

Drugače sem pa doma ATIja AIW9800SE softmodal v AIW9800pro, uspešno.

barbarpapa1 ::

Pozdravljeni

Softmodanje Nvidia kartic v Quadro načeloma samo vklopi pospeševanje prikaza glajenih (antialiased) črt (Pro/E Wildfire 1 nastavitev "View -> Display Settings -> Model Display -> Zavihek Edge/Line -> Smooth Lines"), nekih pospešitev pri rotaciji senčenih objektov niti nisem opazil.

Sam uporabljam v službi stroj z grafo Quadro4 980 XGL, doma pa v quadro softmodano GeForce2 pro kartico (Z njo se še kar da delati...)

Je pa res , da je Pro/E z vezijo Wildfire postal kar požrešen. Sam sem s Pro/E ver 18 komot delal na 128MB RAM, z 2001 je na 256 MB še nekako šlo, z Wildfire 1 pa imam 1GB RAM, pa si včasih želim več:D . Skratka, za resno delo je 1GB skoraj "mus", če si lahko privoščiš več, pa ne bo škodilo....

Pa fajn modeliranje želim....

LP

Jože

Highlag ::

Zloky:

Ja moja kartica misli, da je Quadro 2 MXR/EX. Delovanje je hitrejše, torej obračanje modelov, premikanje po risbi predvsem v wireframe/hidenline načinu. Pri senčenih modelih ni take hude razlike, je pa ta način hitrejši od wireframe/hidenline načina. Največja sprememba je pa da lahko odprem celo množico oken v Pro-Engineerju brez upočasnjevanja. Brez tega moda sem ob odprtju četrtega doživel upočasnitev delovanja za več kot 50%. Popolnoma neuporabno.
Never trust a computer you can't throw out a window

PI ::

LP

Izbira kartice je odvisna od tega kaj boš delal. Za CAM ti je dovloj že kaki gf4200. CAD pa je povsem druga zadeva.
Za delo z majnšim številom sklopov in manj kompleksno geometrijo, so ti vse gf in ati kartice v tem cenovnem razredu, ki si ga navedel več kot dovolj.
Za kompleksnejša dela pa definitivno quadro ali pa tudi fireGL, ki sta tudi podprta s strani PTC. Prednost pa vsekakor na quadrotu.

Highlag ::

RKB:

Imaš mogoče kakšno povezavo na stran, kjer je to opisano? Se da softmodat celo serijo FX kartic ali samo nekatere?
Never trust a computer you can't throw out a window

Loki ::

5900, 5950 in 5900xt (slednjo imam modano tudi sam) se sigurno da.
prvi dve lahko tudi z hardmodanjem (upori...) in potem sistem ZARES misli, da je quadro, xt pa z rivatunerjem (malo vec dela ob eventuelni reinstalaciji winsev, mozne tezave z razlicnimi verzijami gonilnikov).

Clicque

Yohan del Sud ::

Za normalno uporabo lahko priporočam prve verzije čistokrvnih GF5900.

Zakaj.

Prve verzije so bile testirane in bile certificirane od fotrov Pro-Enginerja... (quadri so bili samo nadgradnja).

Poznejše verzije so izdelovali vsi mogoči peki, ki so delali po svoje.
www.strancar.com

kuglvinkl ::

Hja, se pravi ista štorija kot z NV25 jedrom. Prve verzije namreč niso znale strojno gladit robov, AA po kmečko. Ampak, tu je bilo zaradi revizije jedra.
Morda v tem primeru tudi.
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

Če se da komu spisat članek za ST o tem, in s tem dosečt orbitalno slavo, mail me: kuglvinklNO@SPAMowca.info, remove NO SPAM.
Your focus determines your reallity

PI ::

Za lažjo odločitev
link, link

Lp

Syus ::

ka vi ste sami stroniki tle?

pred casom sem uporabljal gf2 mx400 64mb pa je cisto lepo delal wildfire2

pred kratkim pa r9800pr 256mb tist pa itaq brez besed


mislim da kartica nima tako velike vloge ampak celoten sistem zaradi racunske zahtevnosti programa

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Syus ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalo za CAD - kaj vzet (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
716165 (4261) cryptozaver
»

nVidia Quadro vs. ATI FireGL

Oddelek: Novice / Grafične kartice
204621 (3765) PrimozR
»

Koliko uporabnikov Slo-tech-a..uporablja Profesionalne CAD/CAM programe tipa Solidwor

Oddelek: Strojna oprema
292650 (2190) HyperGL
»

Hardware mod fx5950 ultra

Oddelek: Navijanje
232509 (2060) lopov
»

Graficna za CAD in 3D programe

Oddelek: Kaj kupiti
91606 (1441) Witboy

Več podobnih tem