» »

tisje/bolje

tisje/bolje

der_Alte ::

ChromeOrb je preglasen! Iscem hladilnik, ki je tisji in hladi bolje od ChromeOrba. Skratka, da ne bom videl dima z D600@1050. Se da kak tak hladilnik dobit pri nas?

S-T-M ::

Jaz man Golden Orba pa kuj fajn vleče:D
Simon The Master

luni ::

pri nas ne... edino ce narocis iz tujine... recimo kakega GlobalWin FOP32 (ne Fop38, za bozjo voljo!), ali Taisolovi venti, ali pa kaki Zalmani

lahko pa tudi naredis vodno hlajenje pa bo zadeva neslisna :)
Artificial Intelligentia

HEKO ::

Jop, rešitev je tiha črpalka...
Be good, be bad ---> JUST KEEP ON OVERCLOCKING...[Heko]

Tzar ::

men gre pa moj blue orb na živce>:D
Življenje je lepo!

tejo ::

Men gre pa moj CromeOrb na živce. Glasen kot traktor, pa še hladi za en drek! D800 navit na 850 ima kar 53 stopinj C(povprečno).

HEKO ::

Hehe, ugotavljem, da so Orbi vedno slabši ---> kmalu, bodo zavladai Global Wini, pa Alphe itaq pa vodno hlajenje, al pa Vapochilli (freon)....:D
Be good, be bad ---> JUST KEEP ON OVERCLOCKING...[Heko]

VASkO ::

Tejo, kako ma lahko 53stopinj? ce zivis v tropskem podnebju? kako bo potem sele poleti vroc?

pomoje pa nisi dobro namestil Orba gor ali pa paste zmes dal, ali pa plave nalepkice dol vtrgal. Kako potem vecini dela celo na 950 mhz pri 43 stopinjah celzija? (meni tudi)

TESKAn ::

Peezda, kako da ni še ben modificiru gorba tko, da bi dau gor fandapter pa en večji vent, k bi se vrteu počasnej, ma bi vseen delu vč prepiha??? Bom mogu jst to nardit...aja, še ideja za fandapter. prazna plastenka coca - cole;).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

mojsterpeter ::

S tem ne boš velik dosegu! Bistvo Orba je da vent piha od znotraj skozi hladilna rebra ven;tako da ce bos dal original vent ven pa povrhu večjega ne bo dost bolš, če boš pa pustu original not + dodaten vent se pa ne boš znebu ropotanja.btw: jest mam en dobr načrt za tih in učinkovit cooler; vse kar bi rabu so ena alu al pa bakrena hladilna rebra (3-4cm višine). Če mi lahko kdo zrihta zadevo naj prosim kontaktira z mano.Aja, če koga zanima kako mislm narest tih in učinkovit cooler naj pove pa bom razložu pa narisal v Painterju >:D
ill communication

TESKAn ::

Hm, me nisi razumel. Tle prilagam na hitro narisano slikco. Mogoče bo potem kaj bol jasno, kako sm si to jaz zamislil.
Ok, slika je bl slaba, ma ideja se, po mojem, vidi.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

mojsterpeter ::

popolnoma sem razumel tvojo idejo ki se je tudi meni že porodila ampak moje glavno vprašanje ostaja: ali boš v orbu pustu noter originalen vent al ga boš odstranu?1. če ga odstraniš ne bo dost boljše hlajenje..2. če ga pustiš notri bo še zmeri tulu in se ne boš znebil hrupa in to je tudi topic - tišje/boljeMoja ideja tihega in učinkovitega hlajenja pa je naslednja: - hladilna rebra, najbolje 60x60mm, bakrena ali aluminijasta; - dva venta, najbolje 24voltna, priklopljena na 12v, če sta 12voltna, potem na 7v; - distančniki med venti in rebri za zmanjšanje hrupa; - dodamo lahko še kako prozorno plastiko okoli ventov in distančnikov, zato da venta pihata zrak direkt na hladilnik..Seveda ideja še ni testirana, zato ne garantiram tihega/učinkovitega delovanja! Če je kdorkoli pripravljen pomagati pri izdelavi prototipa ali ga sam narediti naj mi prosim sporoči.lp peter
ill communication

TESKAn ::

Hm, pr tvojem se mi ne zdi lih najboljša postavitev ventilatorjev, kr bi tko, kot si ti narisal, pomenilo, da se bo spodnji vrtel dosti hitreje od zgornjega. Po moje bi blo bolje, da bi dau na vsako stran enega, pa bi z strani vlekla na rebra.

Ok, še glede moje ideje: originalen ventilator bi seveda odstranu, namesto njega pa bi dau enega 120mm na 5V. rezultat: tišje delovanje ventilatorja, ki bi zaradi svoje velikosti premaknil več zraka kot originalni in če je boljši pretok, je tudi boljše hlajenje.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

mojsterpeter ::

no, probej narest tvojo izvedbo pa prosim poročaj o rezultatih! samo se mi zdi da so rebra od orba premajhna - pol je že bolš da kar ena večja rebra daš pa isto en 80mm vent gor - (zdej smo pa pršli do Zalman-a)
kako mislš za mojo varianto? da bi oba venta noter na rebra vlekla? ne vem, to tut ni tok u redu k bise zaletaval zrak iz obeh ventov -- a bi blo kej narobe če bi se spodnji hitrej vrtel?

TESKAn ::

Hitrejše vrtenje -> več hrupa.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Bungee- ::

Ancient problem je v tem ce das dva venta enga na druzga, da med sabo povzrocata interferenco in potem sele ropota .... :( Je pa res da dobis majckeno vec zraka ..... Najboljs je vseen naredit tako da das

Ventilator Rebrca Ventilator
Procesor

Pa naredis Tunelski efekt , tko da en piha noter drug pa ven vlece ... kot v tunelu :D
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

Bungee- ::

Za boljso predstavo ...

nekako takole si zdaj jaz pedenam hladilnik .... 8-)
Aja pa sorry za mal slabso kvaliteto slikce, je bila na hitr spacana ....
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

mojsterpeter ::

ja ja sem že ugotovu (sem sprobal) - edino kar bi še popravu na tvojmu modelu je to da nebi dal ventilatorjev čisto zraven reber ampak bi pustil dva(!) centimetra placa vmes - potem ne bi tako ropotalo + venti pa rebra morjo bit v zaprtmu tuneluaja zanima me kakšna rebra si uporabu pa kje si jih dobil in za koliko; kakšne vente si dal gor?lp peter

luni ::

Ancient tvoja ideja je cudna... zakaj bi dal gor dva venta? Ce sta dva ali eden je s hladilnega sistema popolnoma vseeno, ker dva venta eden na drugem ne ustvarjata vecjega pretoka zraka, temvec samo vecji pritisk. Drugace pa je kul, da se mantrate z utisanjem sistema...

Po moje je najboljse naredil Zalman (tri njihove hladilnike imam glih doma). Naredili so ena ogromna, zelo tanka hladilnaa rebra z veliko povrsino ter dodali drzalo za velik, pocasen vent. Ze v osnovi je sistem zelo tih in hladi hitro, ampak se da vse skupaj se izboljsat. Recimo da izvrtas na ohisju en Blowhole, ki piha na proc. Tako hladis sama rebra, ki so bila zasnovana za tak nacin, obenem pa hladis se celo notranjost racunalnika, povsem tiho seveda....
Artificial Intelligentia

mojsterpeter ::

ja ideja je bla praksa pa ni dala rezultatov.. kje pa si dubu zalmane pa kok koštajo?
ill communication

AndrejX ::

Ja, daj povej, kaj je s tem Zalmanom.

Bungee- ::

Ancient: Uporabu sem cist navaden PC-Cooler za rebra, pac sem ravno taka imel pri roki. Potem pa je sledil tes t nekako takole. Ce sem dal na stran, kjer je ponavadi procesor samo peltija, brez obremenitve (procesorja) in meril temp na peltiju. Torej rezultati ... Ce pihas na rebra od zgoraj (standardno) potem je bil pelti na temp cca -2°C, ce pihas skozi z enim ventom je bila temp cca -6°C, ce pa das dva venta pa je bila temp. cca -8°C. Torej ce bi imel dovolj tenka rebra in bi skozi vlekel zrak, potem bi imel zelo velik hladilni ucinek. Sam testiram nekaj svojih prototipov, ko bo pravi na red, oziroma ko bo ucinek najboljsi bom vso zverino tudi poslikal in objavil kako jo je moc narediti .... 8-)
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

kayot ::

Omislte is vodno hlajenje.Kaj se matrate s temi procesorji.

mojsterpeter ::

bungee: way to go!!! :Dkayot: me kar zvije ko pomislm na to da bi mel vodo v kišti - no way, to ni zame, je predrago pa preriskantno in nezanesljivo:(
ill communication

Bungee- ::

Ancient, ja tud jest mam pomisleke o vodi v moji skatlici .... zato bom prej probal vse kar se da prej preden bom vodo napeljal v masinco .... :D pa naj stane kukr hoce, sparat je treba :D
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vodno Hlajenje by: Dejancek

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
302549 (1642) Dejancek
»

Vulcano 6cu VS 6cu+

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211537 (1124) Jux
»

Pravilna raba VENTILATORJEV....

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
393450 (2715) SkIDiver
»

Kam naj piha ventilator na procesorju

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101484 (1304) Freak
»

Thermaltakov Twin Cooler

Oddelek: Novice / Hlajenje in navijanje
141907 (1907) NiggerBob

Več podobnih tem