» »

NF7-S in 10.5x , 10x resitev!!!

NF7-S in 10.5x , 10x resitev!!!

VASkO ::

Zgleda, da je tictac nasel resitev za 10x in 10.5x mnozilnik na abitki:
tictac na abitovem forumu

boštjan ::

vasko,si že sprobal?

VASkO ::

je se alpha verzija - pomeni, da se njegovi privrzenci testirajo in se ni na voljo, dela pa. ko pa bo, pa takoj :)

boštjan ::

na voljo je,in eni že majo uspeh,sam bom pa še raje počakal da bo uspeha več.

VASkO ::

jaz bom zdaj probal
cesa se pa bojis? saj nazaj flashas, ce ti ne pase kaj

boštjan ::

ničesar se ne bojim,bom pa try out

VASkO ::

dela :D

prej ni slo nad 222mhz pri 9x, 10x in 10.5x.
zdaj sem probal 240mhz pri 10x mnozilniku in boota, kot treba.

je pa ta fix prisel 1 leto prepozno. skoda, da se abit ni potrudil in naredil tega, saj zgleda, da ni nemogoce.

tiborrr ::

Hvalabogu! VASkO, mejlaj mi BIOS, ok? :)

Edit: Ah, stupid me, sem spregledal link ;)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tiborrr ()

DarwiN ::

Tic tac jaz pišem z veliko začetnico, ker je nekaj lepega naredil za nas :)
Ne se bat, dajte ga kar probat, navijajte pa raje v windowsih z programom 8rdavcore-0.8.5b (narejen za epox, dela tut z abit) link ,ker se pri naših abitkah rado zgodi da se bios zarad previsokega FSB-ja (FSB gets out of sync.) ne posname pravilno in plošča je hin. Dajte mi glede tega kar enostavno verjet, sem že 2 plošči uničil :P
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

VASkO ::

nisi na tekocem, ta issue je odpravljen od D14 naprej in zaradi tega je tolko boljse, da je prisel ta bios D22, ki ima vse take in drugacne bugfixe, povrhu pa se ta multi issue odpravljen. drugace z D10 je to tudi delalo, samo TAM pa je bila nevarnost, da unicis BIOS, ce se masina med savanjem nastavitev zrusi.

plate pa s tem ziher nisi unicil, bi trebalo samo BIOS cip hotflashat.

DarwiN ::

VASkO prosim ne ti meni razlagat na kakšen način sem jaz plato uničil. Govor je o tem Tictac-ovem biosu kjer pa tale issue ni rešen.Od biosa 14 je rešen SATA issue ne pa tale.Očitno ti tega primera sploh ne poznaš,ker to se ne zgodi zarad tega ker bi se mašina ugasnila med snemanjem biosa, ampak se zgodi zato ker plošča v danem trenutku med snemanjem biosa ne pozna tako visokega FSB-ja in se zadeva ustavi, sicer pa " you are welcome to try " .

Res pa je da nisem plate uničil ,ampak bios. Lahko bi ga popravil če bi si kje sposodil drug bios, a sem raje garancijo uveljavil.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

boštjan ::

čudno jaz sem ta d10 bios beta4X4 flešal iz winsev pa sejval kar viske FSB(236) in plata še zdaj živi.
no ta alpha bios pa bom sprobo,kmalu

DarwiN ::

Sem jaz tudi snemal visoke FSBje , tudi 250FSB....snemal prvič, snemal desetič,dvejsetič, potem pa se je enkrat čisto brezveze ko sem znižal FSB na 225 to zgodilo...šment pač. Na forumih se ljudje jočejo glede tega, ampak tač pa je. Prav pride zadeva ki se ji reče bios saviour, se namontira pod sam bios ,potem pa na PCI režo in na stikalo.... :8)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

kajzer ::

Tole pa dober zgleda.

Darvin, veš kje bi se to dalo dobit? Pa za kolk?

DarwiN ::

Fina zadeva ja, majhna ploščica pod biosom, na njej pa je cel bios shranjen ,z stikalom stisneš in bios je kot nov. Ne rabiš se bat da bo med updejtanjem biosa štroma zmanjkalo in podobne hudodelščine.!

Na Japonskem pride 10E ampak ne pošiljajo v Evropo, kaj šele v Slovenijo :D
Drugače se ga pa da iz Nemčije naročit, kjer pa stane 30E. Ne najdem linka zdaj na hitro, če pa ga misliš resno naročit pa javi, bom poiskal..:)

VASkO ::

ok, sem mislo, da mislis to

Caligula ::

OK ne traumirat zarad sfukanih BIOSOV. Das ga na floppy pa se bo ze zbootalo. sem tudi sam na Epoxu par NBiosov ugnobil. Das floppy not in mogoce ne prvic, enkrat se pa ze dvigne in ga nanovo nalozi.

Sem tudi sam najprej razmisljal, da bi rabil backup cip. Sam ni potrebe.

Tilen ::

Tudi ta bios mi ne odklene multia 10 in 10,5 tako da tisti ki ste procesor kupili ta mesec pozabite na ta 2 multia. In se drugace mi javlja kr neke errorje v winsih, se vedno ostajam pri 3d-fire biosu.

lp, Tilen
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Caligula ::

Rexi, misljeno je bilo za odklenjene procesorje, ker imajo na Nforce 2 platah ponavadi tezave z FSBjem nad 200 pri teh dveh multijih. To ni resitev za odklep zaklenjenega procesorja.

lopov ::

Ali lahko razlozis, kako to s floppyjem funkcionira?
Ko tole berem me ja postalo strah :)

b.

Caligula ::

Naredis bootable floppy in das gor BIOS od plate.
Prej se poglej na proizvajalcevi strani kere knofe je treba prtiskat na tipkovnici, da se na silo boota z floppyja tud ce je BIOS v riti. Mislm da je ALT pa neki.,,..


Sm ze pozabu. Simpl ko pasulj. Vcasih sm hodu (s prvimi biosi k so bli zlo krhki) z cipom okol, da so mi ga drugi z isto plato flashal pol sm pa probu z floppyjem in je slo BP ceprou sm BIOS cist unicu.

Pa nikol ne smes resetirat compa al pa prekint procesa, ko zapisuje v CMOS. Takrat lahko sfukas bios. Skratka pocakaj ga da konca kar dela, kadar kaj dela.

fAtso ::

Jest pa ne morm dol potegniti tega biosa. Ali mi ga lahko kdo pošlje na E-MAIL če ga ima. Po možnosti obe verziji...

Hvala.

boštjan ::

poslano,oba filetka

-neo- ::

Men tud noce downloadat, zato bi tud jaz prosu ce mi ga kdo poslje na mail!
mail

lopov ::

File je dostopen tudi s tictacovega sajta --> http://underclock.proboards20.com/index...

konkretno ABIT NF7/S Rev 2.0 - tictac Beta Bios.

V cem je razlika med SATA 4247 in SATA 4227 ?

b.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

VASkO ::

nekateri so javljali, da jim je z novim SAAT biosom 4.2.47 po parih dnevih uporabe, corruptalo particije na disku. zato, ce noces riskirat, daj gor 4.2.27. najbrz mas zdaj tudi tega gor.

ganzi ::

A to sam če maš SATA disk al tut če maš ATA?

Pa nej bo še kdo tok friendly pa še men pošle ;) ----> MAILMAIL
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ganzi ()

lopov ::

Doh!

Zdjle imam D22-Ice, katerega kot vidim ni vec na sajtu. Kateri SATA bios je pa ne vem :/

Prosil bi, ce se lahko tudi meni poslje fajl --> downloads.modlabs.com je down.

b.

boštjan ::

6. stran,moje ime-bostjan,oba biosa zapakirana, klik

lopov ::

Super, tnx!

_Dejan_ ::

jst mam ta alpha1 bios z Sata biosom 4.2.47 pa mi lepo dela tut disk na Sata dela brez problemov. pa še zdej lahko laufam na 10 možilniku in FSB-ju 233mhz.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Abit NF7-S

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
432190 (811) mailer
»

Izvenserijski BIOSi za Abit NF7-S v2.0!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1498676 (5019) Alexius Heristalski
»

RAM

Oddelek: Strojna oprema
381690 (1290) celada
»

Navijanje NF7-S

Oddelek: Navijanje
361702 (1054) MEDENA
»

Problem z diskom na plošči nf7-sl

Oddelek: Strojna oprema
181082 (951) JIM22

Več podobnih tem