» »

Ms word problem

Ms word problem

ssokec ::

Kako v wordovem dokumentu napisati ukaz da se na določen mestu pojavi tekst oziroma beseda ki je zapisana nekje višje v dokumentu in če spremenim osnovno besedo ali tekst se mi spremenjo tudi vse besede ali text, ki so povezane na osnovno besedo-text.
Primer:

Bla bla xy, bla bla bla..., bla bla bla... Xy1, bla bla bla..., bla bla bla..., bla bla bla..., bla bla bla... Xy2

Kadar spremenim xy hočem da se mi spremeni tudi xy1 in xy2
Upam da ste razumeli kaj hočem?

Hvala!

adinfinito ::

Ja iščem isto zadevo, ampak, če bi se celo dalo povezat dva dokumenta. Uporabljam pa Word 2007.

tempoFlow ::

Za verzijo word 2003 je zadevo mogoče urediti z bookmark-i (zaznamki).
Označiš želeno besedilo, ki ga hočeš uporabiti drugje in greš na meni Vstavljanje (Insert) - Zaznamek (Bookmark). Izbereš ime zaznamka in klikneš dodaj. Nato se postaviš na mesto, kjer hočeš vriniti to besedilo in greš v meni Vstavljanje (Insert) - Sklici (Reference) - Navzkrižno sklicevanje (Cross-reference). Tip sklica (Reference Type) se izbere zaznamek (Bookmark), za vstavljanje se izbere tekst zaznamka in izberemo želeni zaznamek.
Je pa potrebno povedati, da word polj ne osvežuje avtomatsko, ampak je to potrebno ob vsaki spremembi izvesti ročno. Najpreprostejše je označiti celoten tekst (Ctrl+A) in nato stisniti F9 za osvežitev polj.

adinfinito ::

Hvala tempoFlow,

ravnokar sem še malo več poiskal pa našel enako, kot si ti napisal. Zdaj je še vprašanje med različnimi word dokumenti. :D

tempoFlow ::

Tudi gre. Enako kreiraš zaznamek v prvem dokumentu in si zapomniš ime zaznamka. Nato v drugem dokumentu greš na Vstavi - Datoteko. Izbereš prvi dokument in na desni izbereš vstavi kot povezavo. Klikneš gum Območje (Range), kjer vpišeš ime svojega zaznamka in to je to.
Drugače pa več na: http://daiya.mvps.org/includetext.htm.

Ramon dekers ::

mene pa zanima kje lahko določim prpesledek med vrsticami?imam word 07

AmokRun ::

Tole?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Ramon dekers ::

HVALA


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ikonce v vrstici z zaznamki

Oddelek: Pomoč in nasveti
241133 (913) soncek27
»

Word 2010 - bibliografija in sklici

Oddelek: Programska oprema
61682 (1616) nightbird

kam je shranilo datoteko?

Oddelek: Pomoč in nasveti
142144 (1911) KoMar-
»

Problem z front page

Oddelek: Izdelava spletišč
181892 (1698) jack10
»

Microsoft Word 2003,kako sliko zraven texta?

Oddelek: Programska oprema
153057 (2877) Racunalnik

Več podobnih tem