» »

kam je shranilo datoteko?

kam je shranilo datoteko?

tey007 ::

pozdravljeni. imam problem. ubistvu ga ima prijateljica, pa ga neznam rešit :). ona je odprla dokument iz gmaila, in ga uredila in vse. potem pa ni dala shrani kot, ampak samo shrani in ga zaprla. sedaj pa ne ve, kam ga je shranilo. men se tut ne sanja, kam ga shrani, zato vas prosim za pomoč, da poveste, kam bi to lahko shranilo :).

Hvala in LP
  • zaklenil: KoMar- ()

KoMar- ::

V takem primeru narediš naslednje: na Gmailu odpreš še nek dokument in daš "Shrani kot", da vidiš, kje se trenutno nahaja.

Gregor P ::

Sliši se kot da je dokument shranjen v mapi z začasnimi datotekami recimo v Visti je to C:\Users\(User-Name)\AppData\Local\Temp v XP-jih pa C:\Documents and Settings\Owner\Local Settings\Temp ter \Windows\Temp in Temporary Internet Files itd.

S katerim programom ga je pa obdelala? Verjetno se ga da tudi tam videti med zadnjimi odprtimi dokumenti?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

tey007 ::

u wordu je urejala. bom ji posredval to, čeprav nisem 100%, če bo našla... :D

T-h-o-r ::

lol


zakaj babe stalno to počnejo? imam že x primerov :D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

joze67 ::

Zato, ker dela. In ker jo zanima dokument, ne pa (vsaj v tistem hipu ne) tehnikalije, kot so "kako pravzaprav se odpre priponka iz gmaila v Wordu?"... Skratka, proces je v q. in potem je kriv uporabnik!?

Valentin ::

joze67 je izjavil:

Zato, ker dela. In ker jo zanima dokument, ne pa (vsaj v tistem hipu ne) tehnikalije, kot so "kako pravzaprav se odpre priponka iz gmaila v Wordu?"... Skratka, proces je v q. in potem je kriv uporabnik!?


Uporaba "Shrani kot" pa res ni neka tehnikalija, no...

dragana ::

Naj odpre word in pogleda med nedavne dokumente.

Matev ::

enkrat je meni tako shranilo datoteko na mesto na disku ki je bilo že nekaj let neuporabčjeno in založeno z razno kramo
datoteke zaradi tega ker se je zapletla med ostale stvari tam doli, nisem mogel več rešiti v enem kosu

bilo je kar mučno

AmokRun ::

joze67 je izjavil:

Zato, ker dela. In ker jo zanima dokument, ne pa (vsaj v tistem hipu ne) tehnikalije, kot so "kako pravzaprav se odpre priponka iz gmaila v Wordu?"... Skratka, proces je v q. in potem je kriv uporabnik!?

Ja, uporabnikov proces urejanja dokumentov je v q.:D

joze67 ::

Uporaba "Shrani kot" pa res ni neka tehnikalija, no...


Ne? Če se mi dokument odpre - ko sem kliknil nanj, je imel lepo ime - in je vsebina tam, zakaj naj bi pravzaprav uporabil Shrani kot? Konec koncev ime dokumenta je še vedno lepo, kam ga brskalnik shrani, preden ga Word odpre, pa mi je ostalo skrito.

Torej težava ni v kompleksnosti SaveAs, pač pa v tem, da bi moral uporabnik vedeti, da je v takem primeru to sploh potrebno uporabiti. Outlook, npr, ima boljšo rešitev - priponko prav tako nekam shrani, a jo odpre kot read-only. Tako si dokument prisiljen shraniti nekje drugje. Ni idealno, je pa mnogo bolje.

vorantz ::

Najlepše bi bilo če se za temp ne bi uporabljale mape C:\bla\bla\bla\bla\bla\bla\bla\bla\skritbla\skritbla\bla\bla\bla\bla\temp

AmokRun ::

Uporablja se tista, ki jo nastaviš.

T-h-o-r ::

joze67 je izjavil:

Uporaba "Shrani kot" pa res ni neka tehnikalija, no...


Ne? Če se mi dokument odpre - ko sem kliknil nanj, je imel lepo ime - in je vsebina tam, zakaj naj bi pravzaprav uporabil Shrani kot? Konec koncev ime dokumenta je še vedno lepo, kam ga brskalnik shrani, preden ga Word odpre, pa mi je ostalo skrito.

Torej težava ni v kompleksnosti SaveAs, pač pa v tem, da bi moral uporabnik vedeti, da je v takem primeru to sploh potrebno uporabiti. Outlook, npr, ima boljšo rešitev - priponko prav tako nekam shrani, a jo odpre kot read-only. Tako si dokument prisiljen shraniti nekje drugje. Ni idealno, je pa mnogo bolje.



zato, ker z uporabo shrani kot sam določiš kam boš shranil dokument, ki ga preko interneta preneseš, pa daš samo odpri datoteko, ne shraniš pa je na določeno mesto na disku
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

KoMar- ::

Ok, dovolj je bilo :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Microsoft Word] Shrani kot ali natisni kot .pdf?

Oddelek: Programska oprema
61131 (875) darkolord
»

iz word 10 v word 07

Oddelek: Pomoč in nasveti
161996 (1722) leonček
»

Ko word dokument postane slika!?

Oddelek: Programska oprema
111520 (1159) SkyEye90
»

Office 2010 - prednosti/slabosti

Oddelek: Programska oprema
152181 (1713) Mercier
»

Word document

Oddelek: Programska oprema
152378 (2230) imagodei

Več podobnih tem