» »

Linux na 486 notebook

Linux na 486 notebook

monaco ::

Pozdravljeni!

Imam enega starega 486 notebooka z 170 hdd. Rabim ga samo za word, da se lahko učim iz kavča :), ker se mi zdi brezveze vse printat. Pa sem razmišljal da bi dal namesto win98 in worda gor raje Linux in Openoffice (oz njihovega writerja).

Kateri linux naj dam gor? Rad bi nekaj grafičnega, ker z linuxom v konzoli nisem še nikoli delal. Potem imam skoraj raje Dos :) In pa s kje ga lahko potegnem? Kaj pa writer? Bi ta iz novega openoffice cdja preveč zasedel? Je kateri starejši, manj požrešen tudi dobro kompatibilen z wordovimi dokumenti?

dr.J ::

> ker z linuxom v konzoli nisem še nikoli delal

Očitno sploh še nisi delal z Linuxom. Hočeš namreč nemogoče.

borchi ::

verjemi, da bi bilo prej konec semestra/šolskega leta preden bi si ti openoffice odprl na 486 (verjetno ma za povrhu še samo 4mb rama). skratka, kaj velik se ne bi naučil ;-)
l'jga

monaco ::

Sem se precej zabaval z linuxom, ki sem ga dl iz slo-techa, kaj drugega pa res ne. Tega pa ne morem uporabit na tej 486, ker nima cd-roma.

Sem mislil da bi lahko bil kak grafični linux, ki bi bil še manj zahteven od win95... Torej pač win95 on Ms Word95 :'( Imam še kako drugo alternativo?

karafeka ::

Grafični vmesnik, ki porabi minimalno sredstev je blackbox, ki se lahko uporablja tako za linux kot okna.

moj_nick ::

Grafični Linux vmesnik ni za take stare računalnike. Kljub temu, da recimo blackbox ali katerikoli *box porabi zelo malo sredstev, mora uporabljat X-e, kateri pa ne laufajo na 486-kah. Za tak računalnik bo vprašanje, če se bo sploh kaj grafičnega našlo.
110111001001010001010000

Frgazor ::

Seveda delajo X-i tudi na 486 z 8 mb rama, samo bos rabil kaksno staro distribucijo, pa se to je vprasanje ce bos spravil na 170mb disk kaj uporabnega.

Gandalfar ::

Bodi prijazen do sebe in svojih zivcev in daj gor Win3.1 in Word 6.x

jlpktnst ::

razen če greš na kakšen konzola-text-editor. to bi mogoče delalo (imam linux 2.4.21, na p120, 24rama, 100 mb zasede bare sistem skoraj brez vsega).

CCfly ::

Zanimivo jaz imam doma eno 486-tko na kateri mi lepo tecejo X-i. Distibucija je Slackware 4.0, sem pa sicer imel gor 9.0 ampak zavzame prevec placa. Gor lahko das X-e 3.3.x (nekaj takega zadnje verzija iz 3.x drevesa) in GTK 1.0 knjiznico. Potem moras pa samo najti eno staro verzijo AbiWord-a. Ceprav iskreno povedano so bili WYSIWYG editorji takrat se malo v povojih. Ce si malo bolj resen glede urejanja imas pa tako dobri stari TeX. Se pa definitivno da. Jaz bi izbrskal StarOffice 3, ki je bil takrat popularen.

wince ::

Ma meni na 486/dx2/8M rama dela prou uredu win95 & office97 edino je res "malo" sadomazohisticno preden spravis vse gor (brez CD roma) ok pa diska je celih 330M :\

monaco ::

Ja no saj zdaj sem imel Win3.11 in Word 6...
A pozna kdo kak Wordwiever, ki bi delal na win 3.11 in bi prepoznal tudi dokuimente napisane v Office XP? Če jih pretvorim v format za word 6 mi datoteka ki je bila prej velika 260kb zasede skoraj 2 mb, kar še na disketo ne gre...

CCfly ::

Hehe, to je pa sala stoletja. V Offixe XP pretvori datoteko v ustrezen format.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik 486 33Mhz, kaj naj naložim?

Oddelek: Operacijski sistemi
352446 (1562) civic_
»

Kaj naj naložim v 486/100mhz?

Oddelek: Programska oprema
101047 (885) CCfly
»

win98 in win95

Oddelek: Operacijski sistemi
8921 (829) ddeben
»

Kateri OS na notebook 486

Oddelek: Operacijski sistemi
7848 (795) JLP
»

Windows 3.1?!

Oddelek: Programska oprema
16932 (793) bastadu

Več podobnih tem