» »

Kako popraviti Pioneerjev DVD-ROM, ki ne prepozna več CDjk?

Kako popraviti Pioneerjev DVD-ROM, ki ne prepozna več CDjk?

bastadu ::

Imam en problemček, in sicer mi je moj, že kar nekaj let star (natančneje 4 leta), Pioneer(ček) DVD-103S odpovedal poslušnost oz. drugače, ne prepozna več nobenega vstavljenega ploščka. Pred nekaj časa sem zadevo razdrl in ga iz samega firbca priklopil nazaj na molex, da si malo bolje pogledam to pioneerjevo slot-in tehniko... In prišel sem do zanimive ugotovitve: ko dam notri plošček, se sploh ni začel vrteti (od tod neprepoznavanje), ampak ko sem CDjko narahlo pognal s prstkom, se je ta začuda začela normalno vrteti. Pogon sem sestavil nazaj in vse je spet delovalo normalno... dokler spet ni prišlo do istega šmorna. Zanima me, kaj storiti, da mi ne bi bilo potrebno ročno poganjati ploščkov? Hvala za vaše nasvete!

Dr_M ::

verjetno je lase u kurcu in ti sploh ne vidi plosce ki jo das notr. sele ko jo mal premaknse laser opazi spremembo.
imam dost podoben problem z 104s samo da plosca se zavrti ampak je potem zelo tezko najde (spuca take zvoke da se ga bog usmili). recimo cd-rw sploh ne prepozna, cd-r tko..kokr keri, dvdji pa delajo super.
pucanje lece ne pomaga.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

lopov ::

Enak problem ... model 104S (oziroma F :), DVDji delajo super, s CDji pa kakor s katerim. Nekateri brez problema, vecino pa zazene in na full speedu vrti in obcasno zasteka. Sem ga raje odsraufal kot pa da mi poleti iz kiste.

b.

krneki ::

Isti štos pri meni. 304S tokrat :D Sam zadnje cajte samo DVDRje not tlačim in me ne moti tolk.

bastadu ::

Meni še DVDjev ne šmirgla več...:(

krho ::

Men je 103-jka riknla kmalu po garanciji dogajalo se mi je isto kot tebi. CDja sploh ni zasukal. Vzrok motorček je crknil.
Imaš kar srečo veš. Je bil dokaje velik izpad 103 modela.

Mislim, da je bolje če kupiš novega.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

bastadu ::

Ja itaq imam namen kupiti novega, sam sem vseeno upal, da ka še mogoče kako rešim...

5er--> ::

Jaz sem svjega Philipsa 4X4X32:D rešil tako, da sem ga odprl in spucal lečo in cevki po katerih se premika laserček. Nato sem tisti cevki namazal z mašinskim oljem in voila! Pekač mi še vedno pridno služi.

RiNC ::

Tud jaz mam DVD-106S pa mi pri nekaterih CD-Rjih spusca take glasove, kot da bi z vilcami krampal po krozniku :D. Me pa nekaj zanima, a tud vam ti Pioneerji pri zagonu racunalnika spustijo nek cudn zvok, enak kot da se zalaufa mehanize ki izvrze cd??? Drugace pa mi dela dvd pogon bp.

Dr_M ::

Me pa nekaj zanima, a tud vam ti Pioneerji pri zagonu racunalnika spustijo nek cudn zvok, enak kot da se zalaufa mehanize ki izvrze cd??? Drugace pa mi dela dvd pogon bp.

to je normalno.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jlpktnst ::

haha... kako prijazno
dvd (sony) in cdrw (samsung) odpovedala poslušnost.
writer se neki malo bere, medtem ko dvd sploh ne -> ce dam noter cdrom mi kar lepo zašteka celotn kompjuter (malo pretiravam, samo traja pa ene 5 minut de se lahk v winsih task manager odpre, v linuxu pa dela vse na slo-mo)! pa še pladnja noče ven vrečt, morem resetirat. sem ga dal čistit (mojstru), nič bolje.
naj dam očistit tudi pekač?

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri DVD ROM bere vse vrste DVD-jev? (+/-,RW...)

Oddelek: Kaj kupiti
221189 (919) Cveto
»

ker DVD bralnik

Oddelek: Kaj kupiti
392011 (1638) BigFoot
»

Kateri cdrom?

Oddelek: Kaj kupiti
16989 (787) bastadu
»

DVD??????

Oddelek: Kaj kupiti
311895 (1565) js

Več podobnih tem