» »

Čudni zvoki v DVD pogonu!

Čudni zvoki v DVD pogonu!

Zavo ::

Ko vstavim DVD in ga začne vrteti, začne DVD ali CD prav poskakovati v njem. Ne vem kako bi opisal ta zvok, vendar, kot da bi ga nabijalo gor in dol!
Medij sicer bere in vse vendar me ta zvok prav ob živce spravlja...

Imel že kdo podoben problem?
  • premaknil: V-i-p ()

Han ::

Imel s Smartbuy podn ploščami...

Zavo ::

Ne razumem. Misliš, da je to odvisno od medija? Samo ne štekam, zakaj mi tudi nekaterih original CD-jev nabija?

Banananjam ::

Lohk da nimaš dobr pršarufan pogon na ohišje pa ti preveč poskakuje.

Zavo ::

Ne v tem ni problem, pogon je vredu zašraufan.
Ne vem, vedno bolj se mi zdi, da je to kakšna serijska napaka na DVD pogonu. Ker si je kolega istega kupil, pa ima popolnoma isti problem. Določene medije bere o.k., nekatere sploh ne prebere, druge pa nabija po pogonu!

Daj če še kdo ve kaj o tem, naj prosim pomaga!
Hvala

PIII850 ::

Hja nisi edini, meni tudi noter nekaj "poka". in to mji začelo delat že po ene 14 dni uporabe. Dela pa mi tov večini primerov z CDji, medtem ko pa z DVDji nimam takšnih teđžav ,razen res občasno. Mislim, da je to napaka pioneerjev, unih ta prvih ki nimajo pladnja ampak cd vtakneš noter tako kot pri avtoradiu. Mene sicer to zelo moti sam kaj pa naj. Mogoče se bom enkrat lotil pa razstavil in sestavil DVD pogon pa bomo po tem vidli
lp

Han ::

Za kateri DVD-ROM gre?

Zavo ::

Fu..., ne vem. Bom pogledal kaj piše na njem, pa postiram!
neka rumena nalepka je gor, samo nič ne piše.
Bom preveril!

Sergio ::

Če ti zadeva "poka", torej CD oz DVD zaspina do hitrosti, potem pa slišiš glasen "KLIK", kot da bi se zadeva nemudoma ustavila, je kriva zaprašenost optike v pogonu.

Odpri DVD, prepihaj ga, izpihaj ven ves prah, namoči palčko za ušesa v aceton ter z njo sčisti bralno lečo.

Zna pomagat.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Boky ::

A je to slucajo kak Pioneer?

Zavo ::

Nisem še uspel preverit, mislim pa da je nek panasonic ali nekaj podobnega.

Samo ena rumena nalepka je gor pa neke cifre, brez proizvajalca!

pogon pa je dokaj nov, tako da dvomim o umazanosti leče!

BTW: Kolegu popolnoma isto dela. Pogon je star 1 teden.

CaqKa ::

sam imam isti problem pa se že dolgo ne ubadam z njim.. res zvok je takšen kot da cd zaspina pol pa pokne naenkrat... na servisu so mi sicer rekla da takrat preklopi med cd/dvd lečo.. vendar jim tega ne verjamem... vsekakor je nekaj z slabo berljivostjo cdja... sam imam pionerja dvd 10x na režo na katerem se mi to dogaja.
glede na to da pa imajo eni teden dni stare pogone in jim to dogaja pa ... hm nevem če bo ravno pucanje leče pomagalo.

PIII850 ::

Evo junaka sem odprl DVD player je pioneer 104S, in ga spihal (je blo noter praha OGROMNO), ampak glej ga zlomka zadeva kljub vsemu ni delovala. In se odpravim pogledat kaj te je narobe z tem mojim DVD pogonom. Ugotovim samo to, da je zgleda crknu, ker se mu glava-leča (ki je mimogrede samo ena) premetuje po vodilu gor in dol kot zmešana. Zakaj pa se to dogaja pa pojma nimam. Če pa das noter DVD pa zadeva deluje dokaj normalno. Samo občasno ga malo zbluzi???? Je mogoče kje kak Firmware za upgrejdat. Sicer sem ga že enkrat pa najbrz ne bi skodlo če bi ga še z kakšnim novejšim. Če kdo ve za kakšen uporaben link, lepo prosim

lp

CaqKa ::

ne verjamem da je samo ena... če druga ne morta bit vsaj dva laserja ... en za dvd in en za cd. vsak s svojo valovno dolžino...
kakorkoli... to se očitno dogaja samo pri cdrih ... in takrat preklaplja med laserjema in tisto slišimo kot pok...preklaplja pa zaradi tega ker cdja ne more prebrat in misli da je dvd preklopi lečo . postopek se verjetno ponovi na vsakem slabo berljivem delu medija.

PIII850 ::

Zdej sem pa updatov firmware in glej ga zlomka, zadeva celo deluje malo bolje.

CaqKa ::

kje si ga pa dobil? mislim da imam enako enoto..

PIII850 ::

PIII850 ::

bom probu se z acetonom leco spucat,. a se to sploh sme????

LP


-by predator: ne kriči ( CAPSAJ ) v postih

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Predator ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVD-RW pogon ne bere ploščkov, sveti in brenči

Oddelek: Strojna oprema
141298 (1046) slitkx
»

Čiščenje leče optične enote v prenosniku?

Oddelek: Strojna oprema
143385 (3189) Valvoline
»

Čiščenje DVD-ja

Oddelek: Pomoč in nasveti
172231 (1968) Alkoman
»

Kako popraviti Pioneerjev DVD-ROM, ki ne prepozna več CDjk?

Oddelek: Strojna oprema
101033 (879) jlpktnst
»

DVD problem

Oddelek: Zvok in slika
15960 (760) Boky

Več podobnih tem