» »

UML za c++ programerje (in obratno)

UML za c++ programerje (in obratno)

dr. Zgemba ::

Torej, lahko kdo predlaga kak web naslov, knjigo, magari produkt v zvezi z UML om in C++ programiranjem.

Ne rabim tutorialov za UML ali C++ ampak bolj nekaj v smislu prehodov iz UML diagramov v C++ kodo in obratno, oziroma UML orodij specifično za C++ razvoj.

Gradnja C++ razredov iz UML razrednega diagrama je očitna, kakor tudi samodejno generiranje UML dokumentacije iz obstoječe kode. Ampak gotovo je možno še kaj več od tega.

Kak nasvet bi bil dobrodošel, preden pregledam vseh 1e6 googlovih zadetkov.

Vesoljc ::

kaj bi pa še rad? autoimplement? ;)

sam čist resno, če imaš generiranje class-ov (z pripadajočimi source file-i), dokumentacije, kaj še rabiš?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

dr. Zgemba ::

Ja Vesoljc, dobro si to uganil :)

No. čisto resno. A obstajajo orodja, kjer obstaja dvosmerna povezava med UML diagramom in C++ kodo. Neke sorte round trip developement? Popravim kodo in se spremeni diagram in obratno.

Pa občutek imam (ampak lahko se motim, ker premalo poznam detajle UML-a in zelo napredne C++ prijeme) da bi bilo možno kaj avtomatizirat okoli raznih kalupov, interfejsov in sploh te meta programske krame.

Tudi kaka knjiga bi prišla prav.

Vesoljc ::

visual paradigm poznaš? baje zna to, sam še nisem imel prilike sprobat tega, mogoče zato ker hočjo 699$, čeprav sem zdele vidu, da imajo tudi en community edition for free... bo treba čim prej to pogledat...

drgač pa tuki najdeš kr dosti raznih IDE-jev ter podobne šare...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Gadjit ::

Kaj pa Rational Rose? Sam je FUL DRAG. Sam ne vem če dela z c++, probu sem z Javo:
UML -> Java koda in reverse engineering sam vem da neki ni blo čist OK

dav^doff ::

sam uporabljam Borland Together 6.1. Omogoca ti avtomatsko generiranje kode ob risanju diagramov (class diagramov) in spreminjanje diagramov ob spreminjanju kode. Sicer uporabljam vecina kodo c# ali jave, vendar je tudi c++ opcija.
Zadeva je kar solidna z vsemi potrebnimi funkcijami, je pa res da je napisana v javi (je java IDE) tako, da na kaksnem slabsem racunalniku se verjetno izvaja pocasi :(

Ripp ::

Ce uporabljas visual studio.net potem ti priporocam Rational XDE. lepo se integrira v visual studio, real time sinhronizacijo ma v obe smeri (tako source -> uml kot uml -> source). Je pa res, da pozre dost resourcov, tako tehnicnih kot financnih (zdi se mi da pride okol $4000).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WebAssembly postal standard

Oddelek: Novice / Brskalniki
417763 (4747) xmetallic
»

PHP OOP

Oddelek: Izdelava spletišč
162126 (1597) Pegaz
»

SUN je za Javo izbral GPL licenco (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
507147 (5715) darkolord
»

[UML-tokovi]

Oddelek: Programiranje
81183 (1093) SkIDiver
»

Zakaj še vedno tako starokopitno programiranje?

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
193125 (3125) Gandalfar

Več podobnih tem