» »

Mrežna oprema

Mrežna oprema

Mihc ::

V bližnji prihodnosti si bom kupil računalnik, kar pomeni, da bosta v hiši dva računalnika!"Težka Ugotovitev":D
Na obeh računalnikih želim imeti internet(imam ADSL) zato mi ne preostane drugega, kot da naredim mrežo.
Zanima me, ali naj uporabim Router ali Switch in kakšnega naj uporabim. Pa še to. Imam tudi printer, do katerega pa bi imela dostop oba računalnika!

Prosil bi za kakšen nasvet!:))

Hvala!

LP, Mihc
Življenje je lepo če ga živiš!Se splača!!

[SkA] ::

Najlažja in najlepša rešitev zate je potem širokopasovni usmerjevalnik. Glede na to da boš imel samo dva računalnika v mreži, to pomeni da preklopnega stikala ne potrebuješ (večina širokopasovnih usmerjevalnikov ima vgrajen 4 ali več portno p. stikalo). Za tiskalnik je najbolje, če imaš print server - napravo ki skrbi za komunikacijo s tiskalnikom preko mreže (s tem se izogneš potrebi po tem, da je računalnik s tiskalnikom prižgan ob uporabi). Veliko širokopasovnih usmerjevalnikov ima vgrajen print server, tako da predlagam nakup s slednjim.

V Monitorju so prejšnji mesec naredili veletest takih usmerjevalnikov in predlagali LevelOne FBR-1403TX (cena je cca 22.000 SIT). LevelOne nasplošno ni slaba firma, tako da bo verjetno ta model kar zadovoljil tvoje potrebe.

perci ::

Naj sam povem, da so tile printserverji v routerjih bolj bedna in slabo delujoča varjanta.

Mihc ::

Če pravilno razumem to pomeni, da naj kupim router! Kje se pa ta router LevelOne FBR-1403TX da kupit za to ceno.

LP, Mihc
Življenje je lepo če ga živiš!Se splača!!

[SkA] ::

Hm ja, testiral na žalost nisem .. kaj pa je narobe z njimi?

Mihc..baje www.digital-data.si ..verjetno še kje :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

Mihc ::

No sem našel ponudbo za prej omenjeni router! :)

Klik

LP, Mihc
Življenje je lepo če ga živiš!Se splača!!

Spc ::

Nebi rajše dal malo več denarja pa bi si kakšno boljšo firmo kupil .. recimo 3com ali pa kaj podobnega. Jaz ti priporočam 3com .. kaj boš pa vzel pa se sam odloči.

:))

Poldi112 ::

Perci, a lahko malo razlozis, zakaj so printserverji bedni (razen da nimajo usb)?

perci ::

Poldi112: Ja, bedni so zato, ker zadeva dela tako počasi, da printa eno stran eno minuto. Skratka, počasno je vse skupi ko sto mater.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri router?

Oddelek: Kaj kupiti
213583 (2741) nejck
»

Router ali ADSL povezava ? - prosim za nasvet

Oddelek: Omrežja in internet
131151 (990) LuckyMato
»

razdeljen ADSL

Oddelek: Kaj kupiti
191712 (1184) bbombek
»

Kateri router ?

Oddelek: Kaj kupiti
121620 (1393) Shkorc
»

ADSL router

Oddelek: Kaj kupiti
212228 (1518) koyotee

Več podobnih tem