» »

Router ali ADSL povezava ? - prosim za nasvet

Router ali ADSL povezava ? - prosim za nasvet

LuckyMato ::

Imam sledeči problem!

Imam ADSL povezavo, router LevelOne FBR-1402TX. Vse deluje lepo in prav, le ko poganjam mulo se mi zadnji mesec in pol dogaja, da mula teče lepo in prav, imam visok ID, vendar po treh minutah linijo tako nabije, da je mulo nemogoče zapreti. Pomaga le če vzamem kabel iz omrežne. Naj omenim da imam na router priklopljena še dva računalnika in tačal ko mula zabije linijo, sta tudi oba računalnika brez dospopa do interneta. Poskusil sem že vse mogoče variante; maksimalno število povezav sem dal na že pod sto, odpre imam vse porte. Poskusil sem že zamenjati z kolegovim routerjem (FBR-1403TX), vendar rezultat je enak. Mulo sem poskušal poganjati tudi že z ostala dva računalnika, vendar je rezultat isti. Resetiral sem tudi že router, nadgradil firmware, pa nič. Sedaj že dvomim če je kaj narobe z linijo ? Naj se obrnem na siol oz. telekom. Eden glavnih razlogov na sem šel na ADSL so seveda tudi programi P2P. Prosil bi vas za nasvet !

Matej
PS Nekje sem zasledil da so najbolj primerni routerji če dosti uporabljaš P2P programe Linksys. Zanimajo me vaše izkušnje.

CaqKa ::

kaj to pomeni da ti linijo zabaše?
na koliko imaš omejen upload?

jaz imam dlinka in nimam teh problemov.

LuckyMato ::

Povezavo imam 1024/256. Upload imam omejen na 14 download pa na 84. Da mi zabaše linijo pomeni, da ni prometa, kot č bi bila linija totalno zasedena, ne moreš pobirati pošte in tudi surfati po internetu ne, kot če bi imela mula celo pasovno širino samo za sebe.

CaqKa ::

kaj pa če upload še znižaš?

LuckyMato ::

Sem probal, pa se situacija ne spremeni čisto nič ;(

CaqKa ::

v opcijah omeji max connections. pa med starimi temami poišči teme z tvojim routerjem

DSmidgy ::

V Preferences / Connection / Connecton limit nastavi Max. connections na 500 (probaj še z 750 če dela).

LuckyMato ::

Sem že v začetku omenil, da sem števil omaksimalnih povezal znižal že banalno nizno na 100 in še manj. Na žalost tudi to ne učge :|

CaqKa ::

če še ni minlo 8 dni odkar si kupil router ga idi zamenjat... nato pa si na forumu preglej s katerimi routerji je najmanj težav okrog p2p...
jaz ti ne znam drugega povedat ker tolko kolko je na tem forumu bilo omenjenih težav z level one routerji si pa ne znam drugega predstavljat kot pa da so ti routerji neprimerni za p2p.
sam imam dlinka di-604 in takih težav nimam z njim.

DSmidgy ::

Jest mam tud di-604 in so težave prisotne. Lahko da ma CaqKa novejšo verzijo (moja je B1).

CaqKa ::

jaz imam:
Current Firmware Version: 1.80
Firmware Date: Thu, Apr 10 2003

meni se mogoče enkrat na mesec do dva router obesi in ga resetiram.. potem dalje dela normalno.. drugih težav pa z njim nimam.
kake težave imaš to?

mja sem še sedaj pogledal na škatlo.. res piše B2 :)
je pa to oni iz BB akcije za 13ksit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

DSmidgy ::

Na muli mi šteka, tko da morem imet na 750 max connections. Pa strani se dostikrat počasi odpirajo.

Lahko da nova verzija kaj od tega rešuje.

OldSkul ::

Maj jst mam brezzični router Linksys WRT54g in ga čisto nič ne ustavi.Imam lahko prižgano Mulo z 35 falji v download vrsti ter 2500 max connections ter ABC klient.
Sploh mi ga še ni ratal "obesit".

LuckyMato ::

Sadarj79, kako dolgo pa že imaš ta router ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tezave z routerjem LevelONE FBR-1405TX

Oddelek: Omrežja in internet
233623 (3024) Caligula
»

Ruter, ki je uporeben tudi za P2P in torrent

Oddelek: Kaj kupiti
413679 (2401) pujsek_
»

Resetiranje routerja...

Oddelek: Omrežja in internet
91182 (1097) meacho
»

Mula se na enem pcju muli, na drugem ne?

Oddelek: Omrežja in internet
111041 (910) Bakunin
»

Kateri router? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
555204 (3934) plavko61

Več podobnih tem