» »

Priklop ventilatorjev

Priklop ventilatorjev

pircp ::

Živjo,
sem prebral nekaj člankov tukaj na slo-techu, pa sem izvedel kar veliko informacij, vendar imam še nekaj preprostih vprašanj...

Imam ohšje


Sem izklopil stranska ventilatorja in je bila mašina recimo za 50% tišja, tako da za začetek bi rad te dva ventilatorja na stranici utišal.



Všeč mi je ta način uporom...

Moram povedat da se ne bi rad lotil nobenega cinjenja ali rezanja kablov zato mi predlagajte stvari, ki jih lahko kupim v trgovini...

V mislih imam tole:
2 ventilatorja Zalman na stranico namesto teh ki sta sedaj POVEZAVA
Ki bi jih priključil na zalman multikonektor povezava

in še en isti vent. zadaj.

Trenutne temp. v mojem rač.


Malo me skrbi da če to naredim in se bodo te ventilatorji vrteli s njihovo polovično 1600 obratov, da se mašina ne bo zadosti hladila...

Kako bom vedel da je zadeva ok??

Verjetno bomo malo spremljali temperatura na cpu in mb. Že zdaj mi temp. cpu-ja niha +/- 5 od 38....

Zanima me tudi kaj se da kupiti v kakšni tehnični trgovini kot nadomestilo teh gumic, ki se jih da med vent in ohišje...?

Pa če jaz kupim ta multikonektor in gor dam 4 ventilatorje a se bodo vsi vrteli tako kot se morajo... Sej veste zaporedna*/vzporedna vezava, napetost se deli .... ?

A bo to tko kot more biti ?

Za začetek bomo naredili to potem pa se bomo lotili še drugih stvari da zadevo še bolj utišam. Prvo bomo pa tele stranske zamenjali...

Prosil bi vas da mi poveste če bo to kar sem si zamislil delalo, hladilo zadosti in bilo dejansko tišje...

Hvala LP

steev ::

Venti bojo delal tko k morajo.
Ohišje bo prevetreno.
Tišina? Preklop na 7 V. Tiste žičke na Molex konektorju zamenjaj. Rdečo žičko zameni z črno žičko, tiso k je ob rumeni. Molex mau bol preglej pa boš dojeu kako zamenjaš žičke.
:|

Microsoft ::

Kaj pa tole: klik


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Keyser Soze ::

Lušn ja. ampak je hudič skoraj štiri jurje. Ne ne.

Glej, jaz sem kupil, ker sem iskal prozorne ventilatorje, tiste 80*80 pri mlacomu, ki stanejo 1200SIT. Mislim, da od Evercoola.

Tihi so. Svetijo modro - če ti ni všeč, ledice odrežeš pa nič ne sveti.:D Go figure.
PA še štiri modre LED z SMD upori ti ostanejo. Da ne rečem da ena modra LED 3mm v trgovini stane skoraj 300 tolarjev. Tako da...

P.S: Verjetno tudi tista mrežica pred ventilatorji v dobršni meri pripomore k glasnosti. Ko veter piha okoli ostrih vogalov.;)
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

pircp ::

Jaz se res ne bi rad poglabljal v menjavo žičk... Raje dam 5k pa kupim ventilatorje s tem uporom.

A pol pravite da če kupim ta razdelilc pa nove ventilatorje s tem uporom bi to moral špilat ?

Pa sej če kupim nov vent. potem se bo vrtel z manj obrati in tisti ostri robovi verjetno ne bodo tako kritični ? Kaj misliš ?

Kaj vi dajete vmes med vent in ohišje da se ne prenašajo treslaji ?

steev ::

Zraven zalmanov ZM-1 dobiš upor. Brez problemov ga montiraš. Napetost pade na 5.5 V.
:|

ali3n ::

lahko pa zvežeš dva ventilatorja zaporedno na 12V linijo -> vsak dobi po 6V; mir v bajti, pa zastojn...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

frenk ::

jap tole je zelo elegantna rešitev...problem je samo v tem, da ti oba venta nehata delat če en crkne, ampak to je pa zelo mal možnosti

pircp ::

Ok jest lahko tole probam...
Se mi zdi še najceneje :) tole narest...

Prosim za kratka navodila...

Hvala
LP

gabl136 ::

Če praviš, da nočeš nič cinit je najbolj simpl, da kupiš dva zalmanova 80x80 venta in daš umes upor, ki ga dobiš zraven!
drugače pa tudi na 7V linijo ni noben problem montirat! Če nisi prepričan katera linija je 7V, potem v roke vzameš voltmeter in lepo izmeriš:)

gabl136 ::

In pa kar nekaj denarja prišparaš, če vežeš na 7V linijo!

LP

Tic ::

Drugače se pa prodajajo FAN Kontrolerji. Lahko kontroliraš svoje ventilatorje, kakor ti paše. Malo več izbire imaš tukaj: www.cool-pc.org . Jaz imam nekaj najcenejšega - zlo dobra zadeva. Kadar špilaš igrice, imaš recimo slušalke, brez problema povečaš napetost na ventilatorjih. Zadeva se hitreje vrti, glasneje in bolje hladi. Za surfanje po netu, pa si jih daš na minimum, sam je takrat CPU in GPU zelo malo v uporabi.

(Ni priporočljivo za folderje :) )
persona civitas ;>

gabl136 ::

To je res bol simpl, sam še zmeri pride 4.600Sit. Če ti je pa tudi 7V preveč, potem pa lahko daš na 5V!

pircp ::

Mah te FAN kontrolerji men niso všeč, ker se mi ne da mislit in pazit pa spreminjat voltažo glede na to kaj delam...

Jaz hočem lepo da bo skos tiho ne glede na to kaj delam...

Sem malo razmišljal če bi res vezal te dva venta zaporedno in bi se počasneje vrtela, vendar me zanima koliko hrupa bosta pol proizvedla .... Kje bi lahko videl specifikacije teh ventov ki jih imam notri, sta prozorna venta z ledico ?

Men res ni težko dati 5k, pa kupim pa priključim. Samo zanima me če bo po vaših izkušnjah to ok.

Hlajenje, tišina, prezračenost.

Nočem kupiti to kar sem si zamislil pol bom pa mel komad večjo temperaturo v računalniku, kar pa vemo da ni dobro.


Hvala vsem za pomoč

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pircp ()

gabl136 ::

Jest ti predlagam, da namesto kontrolerja kupiš 4x zalman 80x80mm, pa ga daš na tihi način, pri katerem proizvedejo cca. 20 decibelov hrupa, kar je ubistvu neslišno!

Garantiram ti, da bo potem prezračenost boljša kot trenutno, ko imaš dva ventilatorja!

LP

pircp ::

No sej to sem jaz razmišljal,
dva na stranico in dva vzadej.

Samo še tole bi rad razjasnil.



Na tole bom jaz priključil te 4 ventilatorje, se pravi dva priključim brez unga upora na 5V, se pravi na rdečo/črno žico, druga dva pa na 12V z uporom.

A je tako ?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

gabl136 ::

Točno tako, samo če pa že kupiš zalmane jih pa lahko kar normalno z upori priključiš, je bolj simpl, itak pa upore dobiš zraven!

steev ::

Jst mam tale kontroler. Pa sem na molexu zamenu črno, k je zraven rumene z rdečo. Vsi mi delajo na 7 V. Mam zalmane ZM-1. Delajo tiho!
:|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

utišanje in orodja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
564425 (3200) nuclear
»

tišanje napajalnika

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
292226 (1546) WinsuckeR
»

vprašanje glede ventilatorja na CPU

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
191712 (1417) mloncar
»

Modifikacija napajalnika

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131219 (935) ali3n
»

glasen računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
352300 (1704) tigrr

Več podobnih tem