» »

Tornado ali Delta?

Tornado ali Delta?

kuglvinkl ::

Well, omislu si bom Sunbeam fan contrl, zatorej lahko zraven ubodem še ventilatorsko zver.

Zastavlja se mi vprašanje al vzet Tornada ali Delto (govorim seveda o 80×80×38, spodaj bo SK-7).

Zanima me ali se ta dva vent. še zavrtita pri 7V in ali je to tih vent. pri tej voltaži al je to še vedno precej glasno. (kolk je sploh minimalno RPMjev?)

Kvaliteta izdelave? Ima kdo že izkušnje?

+ Morf pravi, da ima Tornado boljši pritisk, opazen tudi pri manjši RPMjih. je ta pritisk tolk boljši , da se splača ušparat jurja in nabavt Tornada?

+ pri tornadu mi je všeč, da ne bom rabil rezat kablov za RPMje.

- pa dobr kuglvinkl, zakaj hudišča sploh sprašuješ??! Ker je Delta brez dvoma pojem in ne vem, če to velja tudi za Tornado.

Tnx.
Your focus determines your reallity

asPeteR ::

->- pa dobr kuglvinkl, zakaj hudišča sploh sprašuješ??! Ker je Delta brez dvoma pojem in ne vem, če to velja tudi za Tornado.

Jaz sem imel delto in moram reci, da sem bil zelo zadovoljen. Kar bi verjetno rekel tudi za tornado ... Tako, da tukaj renome nima kaj veliko pomena.

Ce bi jaz zdele kupoval tak ventilator bi verjetno ubodel tornadota. Pac, kot si ze reku, ima malce boljse performanse.

->Zanima me ali se ta dva vent. še zavrtita pri 7V in ali je to tih vent. pri tej voltaži al je to še vedno precej glasno. (kolk je sploh minimalno RPMjev?)

Jasno, da se! Se pri dosti nizji napetosti se! In recimo pri 7V je se nekako vzdrzljiv zvok, oz. glasnost ...

Samo se ena opazka ... SK7 se mi zdi nekako meja, da pride tak ventilator spoh do izraza! Nameravas kej updajtati blok?:)
http://blog.stegnar.com

boštjan ::

kuglvinkl,kaj pa recimo ta regulator? edini minus je da ma samo 3 prosta mesta za eno 18W napravo.

smilyxx ::

Kuglvinkl jst mam Sunbeam rheobus in 80x80x38 mm Delto serija EHE se mi zdi. Furam jo na ene 5-6V (pomoje) pa mam CPU temp 27 stopinj. Cooler je slk 800. To moraš občutit Delto da veš kaj je moč (pa s sabo imej vato, da si jo boš u ušesa vtaknu:D ). Tornada še nism preskusu, ampak če je močnejši bi ga sjt uzel (od viška glava ne boli).

Lp
Save water.
drink beer.

Wad@ ::

Ja, ampakak regulator, ki ga je omenil boštjan je za 3.5'' mesto, kar sunbeam ni, right?

boštjan ::

right;)

morphling1 ::

Morf pravi, da ima Tornado boljši pritisk opazen tudi pri nižjih obratih v primerjavi s običajnimi vent, ne pa z Delto :)
Je pa Tornado konstrukcijsko kopija Delte s parimi majhnimi razlikami. Mogoče ima malenkostno prednost v kvaliteti Delta.
Razlike pa v vrtljajih ni (oba 5700) pretok je pa malenkost na strani Tornada, medtem, ko ima Delta malo boljši pritisk.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

DjTonic ::

Razlika v ceni je dobrega jurija zato bi se pomoje bolj splačal nakup Tornada razlike v hlajenju tak neboš opazil.

boštjan ::

te pa da še jaz nekaj vprašam.trenutno mam tale YS-TECH vent na SK7. bi se mi splačalo na ornado prešaltat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

burkiburke ::

boštjan, če si želiš nižje temperature je seveda odgovor ja. za regulacijo pa boš moral poskrbeti... lp

boštjan ::

mam regulacijo,sunbeama;)

kuglvinkl ::

asPeteR

->Zanima me ali se ta dva vent. še zavrtita pri 7V in ali je to tih vent. pri tej voltaži al je to še vedno precej glasno. (kolk je sploh minimalno RPMjev?)

Jasno, da se! Se pri dosti nizji napetosti se! In recimo pri 7V je se nekako vzdrzljiv zvok, oz. glasnost ...


Ok, sem gledal uradni datasheet. Rated v. je od 7V dalje. Zagotovo se vrti tudi pri 5V. Kar me muči je pa to, da ne vem, če bi se vent. zavrtel tudi pri bootu. Namreč s tem sem se nekoč že igral in vent se je po zmanjšanju voltaže pri delovanju prenesel dosti manjše voltaže, zagnati pa se pri tej voltaži ni hotel. Kaj je na tem? samo moj salb primerek al zakon štroma?

SK7 se mi zdi nekako meja, da pride tak ventilator spoh do izraza! Nameravas kej updajtati blok?



Zelo zelo verjetno ne, ker čez okroglo leto definitivno šaltam na 64-bitov in za ta čas ne kanim upgredat HS. Morda bi ga, če bi pasal tudi na s939. Ampak zaenkrat nuje ni.


boštjan:

Je, boljši je od sunbeama, ampak malce predrag + ne rabim katod.

smilyxx:

pa ti pri 5v pri cooldbootupu zažene vent.?

Morpf:

Je pa Tornado konstrukcijsko kopija Delte s parimi majhnimi razlikami. Mogoče ima malenkostno prednost v kvaliteti Delta.


Zdej berem na Deltini strani, da tožijo Sunon (sunon dela vent. za Vantec).

boštjan: ravno tako kombinacijo imam sedaj ;). Pri full loadu imam delto 25C-26C, je par se, da je proc samo @2100 pri 1.5V (vsi sistemski vent. off :)).

-------------------------

Zdej pa tko. Najprej sem hotel nabavit Papsta, ker je več kot očitno, da bi mi kljub 2000 RPM zmogel hladiti AXP. Nakar seštejem 1 in 1 (dejstvo, da si bom nabavu Sunbeama) in modro ugotovim, da bi moral poleti presedlat nazaj na YS Techa. Zdej, Papst stane toliko kot Tornado.

Kaj bom zgleda naredil. Ob dejstvu, da ne bi nikdar te pošasti furla na 12V, mi je v uč padla Delta SHE, ki se po def. suče na 4900. Tko da, če se mi normalno suče na 2000 RPM, je to zame bingo. Poleti bom pa že pretrpel 3000, ker bodo tako in tako vsi (2+)sist, vent. na on.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

morphling1 ::

Se mi je čudno zdelo, da niso že prej dvignil glasu, glede na to da so statične lopatice čisto njihova pogruntavščina.
Ima pa Delta v tej seriji po novem vente od 3000 rpm naprej, tako da se da že po defaultu dobit zelo tiho zadevo.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

kuglvinkl ::

Zadeva je pod haubo. o rezultatih poročam. :D
Your focus determines your reallity

boštjan ::

Zadeva je pod haubo.

tornado ali delta

kuglvinkl ::

Delta SHE. Torej, RPM na 12V okoli 4900.
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

Kišto moram na glavo obrnt pa nimam časa, da premeče žičovje od hišnih vent..

Na hitro: na 4820 RPM sploh ni zverinsko glasen, tolk recimo kot CM, ki ga dobiš zraven HAC-V81 in se suče na 5500 RPM pri 55 CFM, Delta pa pri 49000 zmore 68 CFM (še enkrat, gre za SHE in ne za EHE, ki pa seveda je pošast, enaka kot Tornado - Sunon).

Pri 3200 (glasnost kot dodanašnji YS Tech na 3100 RPM) idla na 37C v sobi 20C. To brez vseh case fanov (2+2). Load nekje okoli 43C >:D , seveda prek epox plate.

Nardil sem RPM "mod", tko da mi odčitava vrtljaje, namreč, prav smelo sem kupil še podaljšek in temu odrezal žico, Deloto pa pustil pri miru.

Sunbeamov hladilnik za ta kanal je precej topel, vroč ni.

Kje točno se ta Delta zažene težko reče, pri shutdownu jo pustim na 7V (bule LED). Suče pa se tudi na 1500 RPM, zažene pa se verjetno ne.

Skratka awsome nakup. :)
Your focus determines your reallity


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje v Sloveniji dobiti SK-7

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
492697 (1822) profii
»

Vantec NXP-201 (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
564685 (3696) C_maniak
»

air preasure pri ventih

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
6876 (767) frudi
»

najboljse zracno hlajenje

Oddelek: Kaj kupiti
271637 (1184) MrX
»

kateri cooler

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
221556 (1172) morphling1

Več podobnih tem