» »

air preasure pri ventih

air preasure pri ventih

OZZY ::

Zanima me kako kaj vpliva večji pritisk zraka pri ventilatorjih na hlajenje. Kok se dejansko pozna ta razlika?
Razmišljam o nakupu delte ali smart fana 2. Oba sicer premakneta približno isto zraka na max obratih je pa razlika v Air Pressure. No pa TT smart fan je seveda manj glasen.
Go with the flow.

OwcA ::

Po Bernoulijevi enačbi sta pritisk in hitrost sorazmerna, vedi pa, da večja kot je upadna hitrost, boljši bo prehod toplote.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

frudi ::

če razmišljaš o nakupu takega ventilatorja, ti priporočam, da ga najprej nekje poskusiš slišati. jaz imam tornada (precej podobne specifikacije kot delta ffb0812ehe) in je celo pri 7V (toliko rabi, da se sploh zažene) še vedno neprijetno glasen, kljub samo 2500 rpm.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

OZZY ::

Vem kok je glasen. Sem mislu prvo kupit tornada pa ga nimajo več.
Delta naj bi delala na 5V (vsaj upam da dela). Sicer pa mislim tko al pa tko zvočno malo kišto zvočno izolirat.

Ne vem a se splača delto ali pa tornada met. Nikjer nisem najdu kok bi dejansko bolje hladil na manj obratih. Zato tud sprašujem kok se pozna.
Go with the flow.

Highlag ::

Pritisk se ti bo poznal če ventilator piha v prostor, v katerem je veliko preprek, ki upočasnjujejo pretok, ali pa je zračni tok precej zavit ...

asPeteR ::

frudi: Moja delta EHE je pri 2500rpm POPOLNOMA tiha. Da ti ne slisis kaj drugega ...;)
http://blog.stegnar.com

frudi ::

Ne vem a se splača delto ali pa tornada met. Nikjer nisem najdu kok bi dejansko bolje hladil na manj obratih. Zato tud sprašujem kok se pozna.


glih to sem se tudi sam spraševal, ali je sploh efekt od tornada ali delte, glede na to da ju normalen (ne-gluh) človek ne bo navil preko 3500 rpm. sem pa vsaj za tornada prebral, da naj bi bil oblikovan tako, da usmerja zračni tok tudi v dead spot pod motorjem ventilatorja, kar je vsekakor uporabno :).
aja, glede na to, da se v redratu več ne dobi tornada, probaj cool-pc, vsaj na ceniku ga še vedno imajo.

edit (ah, te tri sekunde :)
asPeteR, jaz tornada pri 2500 rpm sigurno slišim in je nekoliko glasnejši od prejšnjega brezimnega 80mm venta (pobran iz odsluženega napajalnika), je pa res, da imam stranice računalnika odprte. sicer mene ne moti in lahko ponoči komot spim zraven, verjamem pa, da bi koga drugega lahko motilo.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: frudi ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje kupiti 80 mm ventilator za strežnik (5000+ RPM)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
13870 (654) tony1
»

Tornado ali Delta?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161547 (1320) kuglvinkl

Kateri CPU cooler

Oddelek: Kaj kupiti
373447 (2865) boštjan
»

Kaj mi proporočate za hlajenje Athlona XP+ 2500 Barton jedro??

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
282144 (1411) Ted
»

najbolj tih vent

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161868 (1507) morphling1

Več podobnih tem