» »

Težave z USB2.0 PCI

Težave z USB2.0 PCI

Boško ::

Živjo!

Spet en problem, ki ga ne znam sam rešit!!! In sicer, ker mi je na eni plošči crknu kontroler za miša, USB in COM-e, sem si nabavu USB 2.0 PCI kartico. Vse lepo in prav, vendar po instalaciji le-te, mi ne zazna nobene naprave, ki jih priklopim na njo!! Zadevo preiskusil na štirih mašinah z tremi različnimi OS-i (98sek, 2000, XP). Kaj naj naredim, da mi bo zaznal naprave, ker brez tega lahko "difektno" ploščo vržem direkt stran!

L.p.

maci ::

Jaz sem tudi dodal USB 2.0 PCI kartico, poinštaliral driverje (Win XP) ter dodal napravo (HD) in dela BP.
Imam eno chip varianto kartice. Pomoje driverji niso ok. A ti winsi sploh spoznajo kartico?

AyrtonS ::

Sam sem s temi karticami že precej delal in ti lahko povem, da če je to mal starejši mašin, ti najverjetneje ne bo delala. Nabavi kartico USB 1.1 (na dva priključka), ta bi morala delat. Med temi karticami so kar precejšnje razlike, včasih se zgodi, da računalnik sploh ne dela, ko jo vgradimo

Boško ::

Drajverji so itak v kurcu! Kartica je od manli-a, ki ne blesti glih, sam zadeva bi mogla vseen delat se ti ne zdi? Od katere firme je pa tvoja? Napravo instalira bp, ona kao deluje pravilno, sam naprave pa ki so gor prikloplene pa ne zazna! A je potrebn met kak popravk al kaj podobnega?

AyrtonS: sem te glih kiksnu ko sem post pisu:)
Mašine mislim da niso krive, saj je pri vseh enak! (ali BXCel, intel BX, KT133A in KT333 so čipovja) Še zlasti zadnja ni ravno "staro".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boško ()

mrTwelveTrees ::

Poznam tak primer... težava je bila rešena z ponovno inštalacijo windowsov... ( XP pro, sp 1 )

MadMax ::

USB 2.0 potrebuje za delovanje v XP SP1. Brez SP1 deluje kot 1.1, v device managerju pa kaže !.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Boško ::

Tudi to sem včeraj že probu, pa tud viine drajvrje sem dol potegnu, pa še vedno noče! Že resno raazmišljam, da bi vse skupi vrgu stran, pa na bolhi vzel kaj drugega!

L.p.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vtaknem USB --> PC se obesi

Oddelek: Pomoč in nasveti
291660 (1294) hojnikb
»

Matična plošča in usb 2.0?

Oddelek: Strojna oprema
292395 (1861) itsmeanthony
»

USB kontroler se ne instalira

Oddelek: Strojna oprema
6820 (820) trot
»

priklop naprav na USB in zamrzovanje pc-ja...

Oddelek: Pomoč in nasveti
141484 (1252) Duhec
»

Problem: USB kljuc mi resetira PC

Oddelek: Pomoč in nasveti
131580 (1347) rozica

Več podobnih tem