» »

Kaj se naj učim?!

Kaj se naj učim?!

WinsuckeR ::

Ne vem kaj naj se raje učim C++ ali Visual Basic (upam da sem VB prov napisu :8) )- oboje se bi učil od čistega začetka.
(V nadeljevanju šolanja bom predvsem potreboval Bascom, uporabljam pa tudi Linuxe tako da bi bilo dobro če bi lahko tudi v Linksih kaj naredil.)
Za konec bi vas prosil ša za naslove do kakšne e-knjigo (če se da v slovenščini), s katero bi se hitreje naučil C++sa ali VB.

Phoebus ::

Kaj pa ko bi se ucil programirat Logo?
Ker clovek ki ne zna napisat LinuX in ki ne ve da niso linksi, nima v LinuXU kaj programirat.

Sicer pa pozabi VB, tisto je kakec in se ga vecinoma uporablja samo za GUI ali kaksne RES manjse zadeve.

Alpha ::

jah.. svetujem ti da reš na google.com in malenkost pogledaš na strani kot so pasadena...

lp :))

Taras_Bulba ::

c# ? ti idi** but**** ;((

root987 ::

Kaj pa python? Za moje pojme zelo enostaven, in zelo hitro ga lahko zakapiraš, ko pa enkrat obvladaš le-tega, pa kolikor vem tudi prehod na druge jezike(cxy, delphi, VB) ni tako težaven.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

mchaber ::

hmmm, python zgleda interisantno:D , ampak grdo:O
.

Trubadur ::

biologijo
Berite Thomasa!

root987 ::

"Grdo"?!?!
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

WinsuckeR ::

Hm.. biologija na tehnični šoli simšl (tko da ...mogoče matematika):(

Drugače pa ravnokar raziskujem glede Pythona (prvič slišu:8) )...

Vseen, kaj je Mchagber mislu s tem?!
Pa hvala za odgovore.

OwcA ::

python je zelo lep. Vsklikati jim gre že samo za to, ker so končno razrešili spor o postavljanju zavitih oklepajev ;).
Otroška radovednost - gonilo napredka.

JohnDoe ::

Cist vseeno je kater programski jezik se bos zacel ucit ce si zacetnik. Ko enkrat osvojis logiko kako naj bi program deloval je sam stvar kako tisto stipkat. al je zanka for x = 1 to 50 al pa for(x=1; x<50; x++) je pac stvar programskega jezika. Ce znas sprogramirat v enem programu, se zelo hitro priucis se drugega.

se ena misel ki je mal offtopic ampak vseen; v sloveniji kjer obdavcujejo vse po vrsti naj obdavcijo se glupe userje. S tem bi resili vrsto tezav.:)

Lep Pozdrav,
Jst

gpg ::

Ce si z Linuxom mislil resno in bi bil rad programer, ti predlagam, da ne kompliciras in zacnes kar s C.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gpg ()

@ljash ::

enako. če si (še) v winsih ti priporočam kar dobri stari Turbo C.:D

NoUse4AName ::

Od jezikov, ki so ti jih tu predlagali imata Python in C++ linux prevajalnike. C# in VB pa ne, to sta cista windows jezika.

darkolord ::

vsak jasno priporoči jezik, ki je njemu všeč :D :D

moj nasvet je, naj človek bežno pogleda vsaj ene 5 jezikov pa naj se uči tistega ki mu je najlepši :D :D :D

Fim ::

Moje mnenje: Najbolj pomembno je kaj misliš programirati. Če želiš programirati baze podatkov za začetek poskusi Access. Naučil se boš VB in SQL sintakso, pa tudi zelo enostavno boš lahko prešel na VB visual studio, če boš kasneje hotel pisati tudi kakšne druge programe. Za VB obstaja ogromno ActiveX-ov, raznih DLL-jev in podobnega, knjig, forumov,.......... Ko te bodo pa potrebe pripeljale tako daleč, da boš potreboval katerikoli C ali kaj drugega boš pa že vedel in se ga hitro naučil. Zakaj razvijati nekaj kar je že razvito. Uporabljaj že narejena orodja in ne odkrivaj tople vode. ...........

jlpktnst ::

c# mislim da ima linux prevajalnik, vendar se ga jaz nebi dotaknil iz principa, ker je m$ zadeva, za linux se strinjam da je c najbolj univerzalen glede kernela, drugače pa tudi php, perl, python, java... ne bi smeli biti slabi (nimam pojma o njih :).
Vzemi tisto za kar boš dobil GRADIVO in/ali MENTORJA na čimbolj preprost način. Ostalim jezikom se lahko sam priučiš kasneje.

LP

edit: nekaj besed

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jlpktnst ()

darkolord ::

tisto "iz principa" pa ne vem če je pametno da to govoriš nekomu, ki si stvari šele izbira

pivmik ::

Jazst priporočam C++ ker lahko programiraš z njim v Linuxih in v windowsih.
Siver pa jaz c++ sploh ne znam programirat.


Phoebus: Linuxi so zelo grd operacijski sistem, ja LINUXI!
Linuxi, Linuxi, Linuxi! Juhuhu!
LP, Gregor GRE^

user4683 ::

C#. Obstaja tut dober compiler za Linux in pa mono framework (ter se nek drugi), ki odlicno napreduje. Vse to tudi na linuxu.

Pa za vse tiste nejeverneze... nekje sem zasledil neuradni test (med pogovorom z nekim developerjem). Je primerjal isto aplikacijo prevedeno z .NET frameworkom in z mono frameworkom. Vse ostalo je blo isto (oboje je teklo na windowsih). Tisto narejeno z mono-m je delovalo kar lepo hitreje kot z .net-om. tudi 2-3x hitreje.8-)
Nisem pa preverjal koliko je to res, ter kaksno aplikacijo je to imel.

C# pa tut za to, ker je nekoliko bolj popustljiv do zacetnikov, ter dovolj velik tudi za najboljse. :)

Drugace pa C++.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PHP vs. ASP.NET vs. $OTHER (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Programiranje
16313141 (10496) Spura
»

programski jezik

Oddelek: Programiranje
303481 (2852) noraguta
»

Nasvet glede izbire programskega jezika (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
525966 (4716) NoUse4AName
»

Visual Basic, C#, C++, razlike... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
12212111 (9782) 64202

Več podobnih tem