» »

NUJNO, nujno!!! proc dela, monitor se ne užge -kriza vlka. pomagajte

NUJNO, nujno!!! proc dela, monitor se ne užge -kriza vlka. pomagajte

cortez ::

Pomagajte za križano goro !

iz starega compa na plati Epox EP-ZXA ki naj bi laufal na 366 celeron, sem vsel ven baterijo, da bi resetiru bios. Zdej se mi pa noče več prižgat.

PC dela, monitir je pa v standby.


kaj naj naredim- a je kakšen zatič, ki ga moreš umaknit, da se bios resetira (na nekaterih platah je tko) sam nisem nč vidu, kaj naj bi moralo pisat pr tem zatiču.


pomagajte. hvala za odgovore.


a ve kje se da dobit maual za plato( sem isku na strani ma ni)


cortez

Gapi ::

Ponavadi je ozanaka zatiča jp1 za resetirat bios poglej mal po plati če kje kej piše
No person is rich enough,to buy back his past.

||_^_|| ::

Najprej preveri vse kartice, ram, kable, če je vse OK vštekano. Pol pa probi ob zagonu držat tipko insert (v primeru da ma ta plata že soft nastavljanje FSBja). Da nisi slučajno kakšnega jumperja premaknu?
Pri tistem jumperju za reset biosa more pisat kej v stilu "CMOS reset".

cortez ::

e hudiča!


še zmeram se ne prižge. ku...


ko prižgem PC, se pojavi lučka samo na CD-romu, na floppyu pa nič.

tipkovnica sploh ne dela. nobenega odziva.
a je možno da je šla baterija (sam pol bi moral delat, sam nastavitve se nebi shranle).

sm produ s 3-jih PCjem še komponente:

disk dela
rami tudi delajo

no ko sem ene 15-krat restartu je samo še počlo, tko da sem hitro ugasnu elektriko. pol se je pa začel smodit iz PC-ja. Tko da zraven te težave morem še kupit nov napajalnik (vse te pizdarije samo zato, ker enemu ni delala zvočna) zdej pa tako sranje!!

nikoli več se ne javim na neznane tel. številke !!!
(in s tem popravljanje PC-ja neznancu)



če ma kdo kak nasvet, be my guest


your faithfully,


cortez
smrk..

cortez ::

PC ima rad bočni položaj ?!!!


no po tistem, ko mi ni hotel vžgat PC, sem ga dal na bok, in začuda je vžgal.


PC je celeron 366 (ubistvu tisti slot CPU), 64MB RAMA, Midi Stolp ohišje.

No če ta stolp dam pokončno, se mi noče zagnat, če pa ga dam na bok (tako da je matična vzporedna
s tlemi) mi pa gre naprej. tudi če ga mam na 40 stopinj ali manj (koznih stopinj) gre naprej.




Če ga mam pokonci, se mi ne javi pisk iz spekerja pri zagonu (zakej je ta pisk), postrani pa piskne.


A bi mi lahko kdo povedal v čemu je problem. zakaj pokonci zmrzne, ležečki oz. bočno pa gre naprej??


A je važna postavitev napajalnika v ohišju. tle je pokonci, kakor zahteva ohišje-drugač ne gre notr.


No ko PC užgem postrani, ga lahko tudi postavim pol pravilno in dela do tedaj, ko resetiram?.


pri compu sem zamenju notranjo baterijo, ker stara je bla sam 1,1V namesto 3V. in pa napajalnik.

prosim hitro z odgovori,

hvala

xabre ::

Lahko, da ko premakneš plato se tudi slot procesor premakne, in izgublja kontakt:\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC se prižge, ekran pa ne (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11114844 (13406) Berni_01
»

racunalnik se noce zagnat , nujno

Oddelek: Pomoč in nasveti
161337 (1256) oemdzi
»

Kaj sem naredil? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
955424 (4140) Timmah
»

Pri zagonu PCja le črn zaslon

Oddelek: Pomoč in nasveti
141382 (1139) pilatus9
»

PC ima rad bočni položaj ?!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
6799 (754) ali3n

Več podobnih tem