» »

Anti-virus programi

Anti-virus programi

««
49 / 50
»»

Ijus ::

kva v tri krasne je to?:

eset premium mi karnaprje javlja ko poizkusim inštalirat uTorrent da gre za virus. lol f** haha.
v čem fora?

javlja za app/desktop varianto in isto za web varianto.

what the hell. 8-O
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

MTB ::

Preberi si malo o težavah utorrenta z varnostjo, pa boš dojel.

Ijus ::

aha. jah no okey. to me glih ne zanima.
sam mi je pol jasno kar praviš. okey.
hehe. jao ej.
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

hdx ::

Verjetno ti javi PUP/PUA.

Ijus ::

ne vem kaj to pomen.
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

MrStein ::

"potencialno nezaželen program"
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Truga ::

razni tipi malwara kot so spyware in adware so se v preteklosti ful bunili ker "KAJ PA CE KDO HOCE SKOS GLEDAT REKLAME POPUPE???" do te mere da so jih nekateri preimenovali v "potentionally unwanted program/app".

se vedno je to klasicen malware v vsakem primeru, ne samo potencjalno, samo drugace se mu rece :D

Ijus ::

hm. in to javno. ne meni ne tebi ne bu ne mu. utorrent to dela.
eset pa javi kot pnp. ja fajn no.

mislim, kako to zgleda. pa kva si mislit.

1. ko bi se utorrent ekpia vsja malo zamislila
2. ko bi eset vsaj napisal za ka jse gre - ker mislim da ne napiše čisto dosledno

čudn da eset ne javi errorja že ko sem prišel na utorrentov web page. hehe.

fajn vse skup. :))

ne sej itak navijam za eseta. sam vseen no. ne vme no. če utorrent smatra da to ni nevarno bi se moral eset strinjat. ali obratno? - prov tist fight (je potreben)! :)) lol kera butasta pa neumesna.
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

boolsheat ::

Namesto uTorrenta se uporablja:
https://www.qbittorrent.org/

Ijus ::

sej tega sem si inštaliral. :)
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

BorutK-73 ::

uTorrent se uporablja verzijo 2.1.

CyberPunk ::

Kateri antivirus je sedaj aktualen za na 64-bitne Windows 7? Sem ugotovil, da menda AVG 2016 ne posodablja vec baze za "stare programe" - pa ce ze moram vse odinstalirati, je bolj ali manj vseeno, katerega postavim na novo gor.

Uporabljam pa samo sken na zahtevo in posodabljanje na zahtevo, tako da nocem 1001 servisov, ki laufajo v ozadju in klicejo domov (tega AVGja sem lepo "customiziral"...).

Truga ::

mirkosoftov antivirus.

CyberPunk ::

Security Essentials?

MrStein ::

CyberPunk je izjavil:

Kateri antivirus je sedaj aktualen za na 64-bitne Windows 7? Sem ugotovil, da menda AVG 2016 ne posodablja vec baze za "stare programe" - pa ce ze moram vse odinstalirati, je bolj ali manj vseeno, katerega postavim na novo gor.

Uporabljam pa samo sken na zahtevo in posodabljanje na zahtevo, tako da nocem 1001 servisov, ki laufajo v ozadju in klicejo domov (tega AVGja sem lepo "customiziral"...).

Za tak namen lahko vsakič downlodaš Trendmicro Housecall, ali DrWeb CureIT, ESET Online in druge podobne.
Narediš sken in zapreš.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Truga ::

CyberPunk je izjavil:

Security Essentials?
To, ja.

BorutK-73 ::

Comodo IS.

CyberPunk ::

MSE je gor zdaj in bo očitno zdržal kakšno leto (menda ukinejo podporo za Win7 naslednje leto). :D Comodo IS sem imel na Win10 tablici, tu imam pa eno starejšo verzijo firewalla, ki je brez antivirusa, tako da zaenkrat bo ta ostala (baje novejše ne ločijo nekaterih posameznih sistemskih procesov in dajo vse pod System).

louser ::

BorutK-73 je izjavil:

Od teh treh Comodo IS.

Ki je ilegalen fork ESETa. Ker je vsaj od zacetka slo za obratni inzeniring prastarega pogona, se nihce ne obregne.

MrStein ::

A ni Comodo baziran na Kaspersky?
Ali je to en drug (da ima engine od Kaspersky)?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bobicek ::

Kater antivirusni program se priporoča za domače računalnike/laptope? Moja izkušnja z AV-ji je taka, da dokler ni AV-ja gor računalnik dela hitro, zagon je hiter, Google chrome se hitro ofne... Ko naložim gor AV, se čas za vsa omenjena opravila potroji.

Trenutno uporabljam Avast(ga dobil zraven ob nakupu laptopa). Po vsakem formatu ga nekak usposobim, da ga imam eno leto licenčnega. Ko preteče 1 leto, pač ostanem na free verziji, kar jo tudi trenutno uporabljam.

Laptop bom spet formatiral, ker je že počasen, zdaj pa ne vem a naj ostanem na Avastu, ali predlagate kaj drugega? Oz. rad bi imel dober AV, a takega, ki sistemsko ni požrešen in je enostaven za uporabo. Laptop je pa star 4,5 let se mi zdi.
Konfiguracija: HP Pavilion 15, i5-4200U (1,6 - 2,3GHz), 8GB RAM, GeForce GT 740M, notri je navaden 500GB disk, brez ssd diska. Uporabljam 8.1 a bom po formatu pustil updejte na 10, a brez clouda, ker z oblakom mi laptop dela še počasneje.

Hvala vsem za pomoč.

Maximus ::

Eset je znan, da ne zasede preveč sistemskih resursov.

NejcSSD ::

Kupi si SSD pa bodo vsi hitri, hehe. Dovolj je že vgrajeni od Microsofta, občasno pa on demand poskeniraš še s kakšnim Malwarebytes free.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

hdx ::

Če boš imel Win10, potem Windows Defender. Lahko tudi ESET, ampak ni zastonj

boolsheat ::

louser je izjavil:

BorutK-73 je izjavil:

Od teh treh Comodo IS.

Ki je ilegalen fork ESETa. Ker je vsaj od zacetka slo za obratni inzeniring prastarega pogona, se nihce ne obregne.


Kje se lahko prebere kaj več o tem?

bobicek ::

NejcSSD je izjavil:

Kupi si SSD pa bodo vsi hitri, hehe. Dovolj je že vgrajeni od Microsofta, občasno pa on demand poskeniraš še s kakšnim Malwarebytes free.
A Microsoft Security Essentials se še sploh posodablja? Gledam na MS strani, da je date published 29.11.2016.
https://www.microsoft.com/en-us/downloa...

Razen, če imaš kater drug AV od MS-a v mislih?

Truga ::

zdaj se temu rece windows defender. ista stvar samo preimenovali so v windows 8

bascesti ::

Cenim malwarebytes, poznam to programsko opremo preko Techgara in jo uporabljam od takrat.

_Denny_ ::

Windows Defender Achieves 'Best Antivirus' Status
"AV-TEST awarded Microsoft's security solution its top score and 'Top Product' award, which only 3 other (premium) antivirus products achieved."
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

MrStein ::

Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mat xxl ::

Zanimivo, samo 4 so z vsemimi 6 ka mi ....

Jacksmav ::

Živjo!

Ne najdem malwera oz. virusa...naložil na c now Windows...pa se mi vseeno ko odprem brskalnik kar odpirajo nova okna...tudi ko odprem kako datoteko mi jo kar po deseteri....probal kaspersky, ad malware, unhackme...nič ne najde...na ekranu se mi pojavi ikonca 2 trikotnika v krogu...kot da nekdo špijunira...včasih mi kar vse zablokira in moram zapret raziskovalca....zadeva pa se je pojavila ko sem z iobit nadgradil nekatere stare gonilnike...kakšen nasvet...

hdx ::

Probaj hitman pro

MrStein ::

CureIt, HouseCall, Stinger, ESET Online, pa še kar je tega.

PS: Stinger po zagonu neko sranje namesti v systray ("RealProtect" ali podobno), desnoklikni in daj "Remove".

Še bolje je preverjati tako da PC startaš z čistega medija, ampak za začetek bo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

BorutK-73 ::

Namestiš autoruns program in izklopiš vso svinjarijo.

Zgodovina sprememb…

Jacksmav ::

zdaj še z esetom sprobavam...vse ostalo kar ste prewdlagali nič od tega...bom še probal avtoruns...da vidim če bo kaj pomagalo...fora je tudi če namestim novo xp7 al pa 10 na novo vse briše...virus ostaja....

Lockfi ::

Potem imaš kakšne fajle okužene. Preskenirat vse z malwarebytes vsemi AV programi pa ni hudič da rešiš. Aja pa brovser na default da izklopi vse addone pa bo. 😉😉😉

lolipop2 ::

Eno vprašanje glede free antivirus programa na win10:

Trenutno imam nainstalirano Malwarebytes in bojda WinDefender, ki je avtomatsko pri win10. Ali ima smisel dodati še BitDefender free? Oz. z BitDefenderjem free nadomestiti WinDefender?

Ganon ::

Kako to, da še vedno uporabljate samostojne antivirusne programe?

imagodei ::

Kakšne pa?
- Hoc est qui sumus -

Ganon ::

Vgrajene v OS?

Raindancer ::

@ lolipop: Ne, BitDefender nima smisla, da ga daješ zraven. V mojih mlajših in bolj trapastih letih se mi je enkrat skoraj računalnik sesul zaradi takih poskusov.

WinDefender je OK in ti ne bo delal problemov v navezi z Malwarebytes - osebna izkušnja. Za BitDefender ne vem točno, kako se obnaša zdaj, vendar če me spomin ne vara, je bil z moje mašine odinštaliran ker je pokuril preveč resursov (še stara Win 7 takrat, nekaj let nazaj). Lahko poskusiš. vendar se lahko zgodi, da se bosta MBytes in BitDef tepla med sabo, tako da boš moral enega itak odinštalirat.

Ne drezaj spečih psov in pusti sistem kot je z WinDef in Malwarebytes. Nima smisla riniti v težave. Preglej pa, če imaš oba sistema vključena in če je računalnik čist.

lolipop2 ::

Raindancer je izjavil:

@ lolipop: Ne, BitDefender nima smisla, da ga daješ zraven. V mojih mlajših in bolj trapastih letih se mi je enkrat skoraj računalnik sesul zaradi takih poskusov.

WinDefender je OK in ti ne bo delal problemov v navezi z Malwarebytes - osebna izkušnja. Za BitDefender ne vem točno, kako se obnaša zdaj, vendar če me spomin ne vara, je bil z moje mašine odinštaliran ker je pokuril preveč resursov (še stara Win 7 takrat, nekaj let nazaj). Lahko poskusiš. vendar se lahko zgodi, da se bosta MBytes in BitDef tepla med sabo, tako da boš moral enega itak odinštalirat.

Ne drezaj spečih psov in pusti sistem kot je z WinDef in Malwarebytes. Nima smisla riniti v težave. Preglej pa, če imaš oba sistema vključena in če je računalnik čist.

Hvala.

Sem pogledal, je vse zeleno na Windows security. Tako da izgleda, da je delujoče. :) Bom obdržal.

antonelag ::

antivirus = Totalsecurity360

kekeck ::

Pozdravljeni
V firmi imamo 5 računalnikov, trenutno imamo PLAČLJIV Avast Internet Security, do sedaj zadovoljni. Ne hodimo na občutljive strani vendar nas pri brskanju za novimi produkti kdaj hitro pripelje do čudnih strani, kjer nam kaj poskuša kaj uleteti. Ravno tako po mejlu skoraj dnevno dobivamo neke grožnje.
Zanima me če se je v zadnjem letu kaj drastično spremenilo, ker moram podaljšati naročnine za nadalje 3 leta?
Ali ostati na Avast ali menjati (Eset, ...) ???
Par EUR več za varnost, če je res boljši program ni problem.

Vuli ::

sej je kar drag, 90$ na leto za Avast Premium Multi, če je to ta. Ja z uporabljam Bitedefender že kakih 15 let in me pride cca 40€ za 5 Pcjev...
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

mirator ::

Jaz kakšnih 20 let ali mogoče še več (pravzaprav niti ne vem koliko časa, vem pa, da sem pred njim imel predvsem z nortonom in še nekterimi, kar velike težave) , uporabljam nod 32 in sem z njim povsem zadovoljen. Ni pa tudi on 100%.

HyperGL ::

Pozdrav,

punca je v fotokopirnici dobila na usb ključek (skenirani dokumenti) virus. Gre najbrž za trojanca ali pa kakšno varianto izsiljevalskega virusa. Njen računalnik očitno nima težav, virus se še ni prenesel na disk. Sedaj imam pa ključek pri sebi in bi ga rad pregledal in očistil. Sam imam macOS. Je kakšna nevarnost, da se virus naloži na moj sistem? So torej virusi kompatibilni med različnimi OS?
Kateri program priporočate za macOS?

Hvala!

mat xxl ::

kekeck je izjavil:

Pozdravljeni
V firmi imamo 5 računalnikov, trenutno imamo PLAČLJIV Avast Internet Security, do sedaj zadovoljni. Ne hodimo na občutljive strani vendar nas pri brskanju za novimi produkti kdaj hitro pripelje do čudnih strani, kjer nam kaj poskuša kaj uleteti. Ravno tako po mejlu skoraj dnevno dobivamo neke grožnje.
Zanima me če se je v zadnjem letu kaj drastično spremenilo, ker moram podaljšati naročnine za nadalje 3 leta?
Ali ostati na Avast ali menjati (Eset, ...) ???
Par EUR več za varnost, če je res boljši program ni problem.


Menjaj na Norton360, je sedaj razred za sebe , pa nakup 10 licenc na firmo so cene prav smešne.

Nekaj od lastnosti, Zna sam vspostaviti secure VPN, da strani ne vidijo, od kje si, nevarne strani, ti odpre v njihovem "sand boxu" in samo sliko projecira k vam, bakup za podjetje, kriptiran 77 GB v tej ceni.... v glavnem top zadeva, ve pa vsak za sebe.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

Maximus ::

Checkpoint SandBlast Agent je tudi precej dobra zadeva in kolikor mi je znano, kar ugoden.
««
49 / 50
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Antivirus (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11332570 (15004) hdx
»

Boljša alternativa AVG Free antivirusnem programu (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
6514672 (13057) opeter
»

Najboljši antivirusni program, kateri? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11359581 (45381) d4vid
»

Kingsoft Antivirus 2012 izšel! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Informacijska varnost
12825296 (20908) alexz
»

Kateri antivirusni program naj izberem

Oddelek: Programska oprema
499192 (8139) bluefish

Več podobnih tem