» »

Anti-virus programi

Anti-virus programi

««
23 / 50
»»

arozma ::

axee je izjavil:

Danes preneham uporabljati kakeršenkoli real-time protection. V zadnjih 7 mesecih mi ni noben antivirus (NOD, MSE, Avira, Avast, Kaspersky) ni našel nobenega virusa ali podobne nesnage.

Kaj je narobe s tem če ti ne najde nobenega virusa. Jest imam naloženo Aviro in mi pravtako ne joka zaradi kakšnih virusev. Potem pa sem za foro skeniral z online f-secure in mi tudi ta ni nič našel. Edino 3 spyware. To ji zgleda da ne gre ravno najbolje pa čeprav naj bi imela tudi anti spyware zaščito. Kar se pa tiče viruso pa najde in pobriše vse. Kar pa je meni najbolj važno, saj za spyware uporabljam temu namenjeno orodje.

fosil ::

Treba je tudi pogledat, kje je bil najden ta spyware. Če je v temporary internet folder, potem je računalnik čist, kljub tem zadetkom.
Tako je!

gruntfürmich ::

zame top so: avira, online armor, comodo; (free)

če pa bi že šel v nakup licenc, bi se odločil za: f-secure ali online armor. morda tudi comodo, kasperski.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

axee ::

arozma je izjavil:

axee je izjavil:

Danes preneham uporabljati kakeršenkoli real-time protection. V zadnjih 7 mesecih mi ni noben antivirus (NOD, MSE, Avira, Avast, Kaspersky) ni našel nobenega virusa ali podobne nesnage.

Kaj je narobe s tem če ti ne najde nobenega virusa. Jest imam naloženo Aviro in mi pravtako ne joka zaradi kakšnih virusev. Potem pa sem za foro skeniral z online f-secure in mi tudi ta ni nič našel. Edino 3 spyware. To ji zgleda da ne gre ravno najbolje pa čeprav naj bi imela tudi anti spyware zaščito. Kar se pa tiče viruso pa najde in pobriše vse. Kar pa je meni najbolj važno, saj za spyware uporabljam temu namenjeno orodje.


Kot sem napisal sem imel že kar nekaj (licenčnih) antivirusov, in mi pri sprotnem skeniranju niso našli NIČ. Čutim pa veliko razliko, ko odprem direktorij z recimo nekaj 100 RAR datotekami ali nekaj 1000 slikami, že predogledi so občutno počasnejši z katerimkoli antivirusom (nod mi je dal najmanj občutka obremenjenosti), prav tako odpiranje.

Zato bom opustil "real time" skeniranje, ker nima smisla. Vseeno enkrat na mesec poženem skeniranje celotnega računalnika z antivirusom in Spybot-om (ali pa Malwarebytes). Vse kar me skrbi so razni ključki, ki mi jih drugi prinesejo, in pa mapa, kamor pretakam vse iz interneta. Ne pravim, da so antivirusi slabi, samo meni nekako ne rata dobiti virusa ker vem kaj klikam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

MrStein ::

Nekega navala odgovorov ni, zgleda, da boš mogel sam sprobat. Kot si rekel licence že imaš (pa tudi če ne, je vse na voljo za preizkus).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

arozma ::

axee je izjavil:

Zato bom opustil "real time" skeniranje, ker nima smisla. Vseeno enkrat na mesec poženem skeniranje celotnega računalnika z antivirusom in Spybot-om (ali pa Malwarebytes).

Aja. Malo slabo sem prebral. Sem najprej razumel kot da nočeš nobenega antivirusa ker ti noben nič ne najde.

Koliko časa pa kateri odpira malo več slik pa ne vem, saj nimam toliko slik ali rar datotek.

ripmork ::

Zato bom opustil "real time" skeniranje, ker nima smisla.

Točno to.
Zadovoljen z Avastom, a kot pri kateremukoil drugem AV programu real-time čekiranje upočasni odzivnost sistema (antivirus sem dal pa gor prvenstveno zato, da mi puca viruse, ki bi upočasnjevali računalnik). Smešno je, da je teh real-time shieldov že malo morje (Avast jih ima privzeto 5 različnih). Prva stvar, ki sem jo naredil, ko sem naložil novo verzijo je, da sem jih izklopil (že samo Web shield mi je tako bremzal brskanje po spletu, da brezveze).

Mal previdnosti pri uporabi računalnika pa 2x na mesec updejt in pregled sistema za viruse in Spyware, pa bo sistem dolgo časa lepo (in odzivno) deloval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

Good Guy ::

kaj mislete o tej zadevi

http://download.cloudantivirus.com/
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

axee ::

Sem že poskusil, nažalost bi rabili nek konkreten test. Ampak stvar je res tako simpel da je morda že preveč, še bolj simpel od MSE :)

Good Guy ::

axee je izjavil:

Sem že poskusil, nažalost bi rabili nek konkreten test. Ampak stvar je res tako simpel da je morda že preveč, še bolj simpel od MSE :)


hja sej to me skrbi ;)

ideja je že huda, sam kok so pa v praksi to da realizirat je pa druga.
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

axee ::

Zadnji teden sem potestiral Avast 5. Seveda ne s strani protekcije ampak obremenitve sistema (in pa občutek odzivnosti sistema). Večinoma mi veliko pove CPU Time v Task Managerju. Sicer imam nastavljeno skeniranje le nekaterih predelov (downloads, torrents, removable media in pa desktop) pa vseeno pove dovolj, še vedno se je obremenjenost sistema za procese ki delujejo 24/7 dobro kazalo primerjavo. Naj omenim še, da imam v Avastu instaliran le File Shield.

MSE se je vedno gibal med prvimi 10imi, Avast pa je sedaj globoko pod 30. mestom, pod skypom, dropboxom, digsbiyem itd.

Zaenkrat zelo zadovoljen in ostajam na Avastu. Itak dobim virus na 5 let, zato me tiste procentualne razlike med MSE in Avastom ne zanimajo.

Če me nevešči znanec vpraša za antivirus pa bom vseeno priporočil MSE, samo zaradi preprostosti. Razni shieldi, fancy GUI itd samo zamorijo človeka ki se mu ne da ubadati s tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

knesz ::

axee je izjavil:


... Itak dobim virus na 5 let, zato me tiste procentualne razlike med MSE in Avastom ne zanimajo. ...


Misliš da dobiš. To, da ga nek AV ne zazna, še ne pomeni da ga ni. :)

Zurbum ::

Pri MSEju je potrebno upoštevati oba njegova procesa (msseces.exe in msmpeng.exe). Predvsem msmpeng.exe zna kar kurit RAM.

Sam uporabljam tako MSE na nekaterih računalnikih, kot Avast 5 na drugih. Oba sta free in oba dobra.

solatko ::

Ja zakaj pa imaš ram, če ne zato, da bi ga kurlo. Zaradi delovanja MSSE ti rama nikdar ne bo zmanjkal, če že v osnovi nimaš podhranjene mašine. Meni trenutno kuri 1600K, Skype pa 3800K.

Zurbum ::

Po mojem je razlika, če ti nek proces za približno enako nalogo,kuri 30M, 50M ali 300M.

Praviš, da ti MSE (oba procesa) kurita samo 16M??

solatko ::

Meni je windows defender, sam MSSE ugasnil in mi teče samo en proces. Zakaj pa si defenderja vklopil, če je po defaultu ugasnjen, saj njegove funkcije bolje opravlja MSSE.
Malo uporabi google.

Zurbum ::

Bom doma ponovno poskušal, ampak kolikor vem, je msmpeng(prej defender) sestavni del MSEja in ko sem tega kill-al, mi je MSE zajamral, da je njegov proces killan...

solatko ::

Zurbum - Ob instalaciji MSSE, ti v Visti in W7, lepo napiše, da se defender ustavi, saj je vse orodje defenderja že vključeno. Ko ročno vžgeš defenderja, vklopiš še eno orodje za zaščito in namesto, da bi se zaščita povečala, se pričnejo faili kregat med sabo, kdo bo prevzel posel. Enako, kot instalacija dveh AV programov, dobiš kontra učinek. Meni MSSE kuri konstantno okoli 2000K.

Zurbum ::

@solatko:

Win defender sem ustavil (drugače sploh ne bi mogel nadaljevati z instalacijo - se ne spominjam). Kar ti hočem povedati je to, da je MSMPENG.EXE del MSEja - njegovo jedro. MSSECES.EXE proces je le GUI. Važno je tudi, da ko gledaš procese, gledaš "From All users", saj msmpeng.exe ne teče pod tvojim accountom.

Preberi si: LINK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zurbum ()

axee ::

MSE na eni od mašin ima težave. Opozarja da nimam zadnjih posodobitev, ko pa kliknem na update pa jih išče (searching), in nato prekine. Ima še kdo podobno težavo? Reinstall ne pomaga, je pa na original windows 7 home premium x86 .

gokky ::

Ali imaš na kakem usmerjevalniku zaprt prehod za ActiveX elemente?

fosil ::

A windows update dela? Če ročno zaženeš windows update program.
Tako je!

axee ::

Jap windows update dela. Na usmerjevalniku ni nič spremenjeno, na ostalih računalnikih MSE dela bp.

MrStein ::

Končno en primerjalni test zastonj antivirusov!

Rezultati:
AVG vsebuje vse (on-acces file check, web-check, itd..)
Avira ne vsebuje eno ali drugo, lahko pa se zraven instalira ThreatFire, ki ga lepo dopolni. (behavioral check al kaj je že)
Avast je tudi pohvaljen.
Pri MSE so opazili neke težave z update-i.

Bom več detajlov napisal, ko pridem domov.

Test je v tiskani reviji. To se nekaj vidi: http://www.heise.de/ct/inhalt/2010/12/9...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

OK, evo povzetka:

Avast, Avira, MSE in Panda Cloud AV so "hohkaratig" torej taboljši.
Drugi testirani so bili še: AVG, Comodo, Rising.
Comodo in Rising so suksali, AVG pa je še OK.

Prej sem se zmotil, vse ponuja Avast (razen AV zaščite še web scanner, in behavioral scanning).

Panda in MSE imajo preprost vmesnik in ne težijo z vsiljivimi dialogi o velikih neavarnostih, pred katerim so te ravnokar zaščitili.

MSE se čuti in v testih (delno) tudi je počasen.

Ker deluje v Cloud-u, potrebuje Panda stalno vezo z internetom.

Za netbooke in drug slabši hardver priporočajo Avast, Avira ali Pando.

Grajajo še umetno redkejši update cikel (enkrat na dan).
Pri Aviri se to da rešit z ročnim vnosom dodatnih updatov v njegov scheduler. (vsak dan ob dveh, pa še enga ob osmih itd...)

Tam kjer manjka behavioral scanning (pri vseh razen Comodo in Avast) se lahko zraven instalira ločen program ThreatFire, ki je omenjen v pozitivnem smislu.

Glede MSE in update: baje, če PC ni vedno na internetu, se lahko zgodi, da so update stari 5 dni, programu pa se vse zdi OK.

Pametno je tudi biti na tekočem z updati. Razen Windows Update, ki poskrbi za sistem, so še programi, ki preverijo manjkajoče update za drug softver in predlagajo popravljene verzije v primeru najdenih zastarelih programov.

Webtest, ki pozna nekaj programov: http://www.heise.de/security/dienste/Up...

Lokalni program, ki pozna ogromno softvera: http://secunia.com/vulnerability_scanni...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

fosil ::

Dej poskeniraj tole če lahko
Tako je!

munky ::

Pozdravljeni, sem nov v vaši skupnosti in imam nekaj random vprašanj, predvsem v zvezi z varnostjo.
Ker imam povsem nov računalnik, bi ga rad čimbolj zavaroval, da bo čimdlje v formi. Vem, da bi popolna protekcija prišla v poštev le v primeru, če bi komp "v über" zaklenu, ampak par stvari se zih da storit :). Zdej o najboljšem antivirusnem programu je blo že ogromno napisanega, sam uporabljam AVG free, me pa bolj zanimajo ostale stvari, kot so system restore, defragmentacija diskov, firewall. Kolikokrat se poslužujete zgoraj omenjenih orodij? Katere programe uporabljate kot nadomestilo osnovnim, nameščenih na Windowsu? Prav tako me zanima, na vsake koliko je priporočljivo formatiranje kompa (eni pravijo na vsake pol leta, spet drugi 2 leti ... skratka, mišljenja se krešejo, kar je najverjetneje posledica različne uporabe, sam se uvrščam pod "normalne" uporabnike.
Rad bi tudi vedel, kako varno je downloadanje glasbe in filmov e.g. iz torrent brskalnikov. Vedno preberem vse komentarje in se močno izogibam vsem "nevarnim" stranem in fajlom, si pa včasih tud potegnem kako Pr0n stvar iz partisa - je to že lahko pojav virusa? In še, če mi antivirus razen kakšnega piškotka ne najde nobenega virusa, to pomeni, da na računalniku res ni nobenega virusa? Kaj še storiti za samoobrambo računalnika?
Hvala lepa za odgovor in lep pozdrav!

Steinkauz ::

Sam uporabljan nod 32, vendar zgolj preventivno. Dejansko nisem dobil virusa že par let.
Firewalla nimam, je na routerju.
Drugega ne uporabljam. Torrenti so zlo varna zadeva, ker se takoj umakne torrent, če je prijavljen virus.

Formatiram ne kake 2-3 leta, ker se mal zapaca z leti.

fredi2 ::

kaj pa anti-trojan program
katerega priporočate

axee ::

Kaj boš z anti trojan programom: to je samo nateg. Dober antivirus prepozna vse, pika. Če potrebuješ še en program za trojance uporabljaš napačen antivirustni.

fredi2 ::

uporabljam NOD32
kaj pravite na to

IceBoX ::

NOD32 je dober, ni treba se bati. Samo glej, da imaš najnovejše posodobitve

Bolf3nk ::

nod 32 že dolgo ni več to kar je bil. zastonjski programi,microsoft security essentials, avira, avast so boljši in zastonj.

fredi2 je izjavil:

uporabljam NOD32
kaj pravite na to

upam da imaš original;)

IceBoX ::

Tudi poraba NODa se je povečala (v.4.), čeprav je še vedno med manj požrešnimi.

MrStein ::

Avast 5
ma neke čudno finte z emaili.

Po instalaciji je Thunderbird začel nalagati maile z POP3 serverja, ampak obtiči takoj na začetku.
Sem izklopil e-mail modul v Avast in pol je spet delovalo.

Tolk da veste...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

axee ::

MrStein je izjavil:

OK, evo povzetka:

Avast, Avira, MSE in Panda Cloud AV so "hohkaratig" torej taboljši.
Drugi testirani so bili še: AVG, Comodo, Rising.
Comodo in Rising so suksali, AVG pa je še OK.

Prej sem se zmotil, vse ponuja Avast (razen AV zaščite še web scanner, in behavioral scanning).

Panda in MSE imajo preprost vmesnik in ne težijo z vsiljivimi dialogi o velikih neavarnostih, pred katerim so te ravnokar zaščitili.

MSE se čuti in v testih (delno) tudi je počasen.

Ker deluje v Cloud-u, potrebuje Panda stalno vezo z internetom.

Za netbooke in drug slabši hardver priporočajo Avast, Avira ali Pando.

Grajajo še umetno redkejši update cikel (enkrat na dan).
Pri Aviri se to da rešit z ročnim vnosom dodatnih updatov v njegov scheduler. (vsak dan ob dveh, pa še enga ob osmih itd...)

Tam kjer manjka behavioral scanning (pri vseh razen Comodo in Avast) se lahko zraven instalira ločen program ThreatFire, ki je omenjen v pozitivnem smislu.

Glede MSE in update: baje, če PC ni vedno na internetu, se lahko zgodi, da so update stari 5 dni, programu pa se vse zdi OK.

Pametno je tudi biti na tekočem z updati. Razen Windows Update, ki poskrbi za sistem, so še programi, ki preverijo manjkajoče update za drug softver in predlagajo popravljene verzije v primeru najdenih zastarelih programov.

Webtest, ki pozna nekaj programov: http://www.heise.de/security/dienste/Up...

Lokalni program, ki pozna ogromno softvera: http://secunia.com/vulnerability_scanni...


Kakšna naj bi bila detekcija Pande v primerjavi z MSE?

jest10 ::

Test antivirusov v živo:D
Alter.si je bil včeraj zvečer okužen s par virusi. Avira, Sophos in MSE niso zaznali nič.
Avast 4.8/5, AVG, NOD32 so zaznali. Ostali antivirusi se še niso prefočkali v temi

P.S. Stran je trenutno še vedno okužena, da ne bo kdo čudno gledal ko klikne na link:P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Karlos ::

jest10 je izjavil:

Test antivirusov v živo:D
Alter.si je bil včeraj zvečer okužen s par virusi. Avira, Sophos in MSE niso zaznali nič.
Avast 4.8/5, AVG, NOD32 so zaznali. Ostali antivirusi se še niso prefočkali v temi

P.S. Stran je trenutno še vedno okužena, da ne bo kdo čudno gledal ko klikne na link:P


Samo me res zanima. če gre dejansko za virus ali samo za lažno opozorilo.
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

jest10 ::

Karlos je izjavil:

jest10 je izjavil:

Test antivirusov v živo:D
Alter.si je bil včeraj zvečer okužen s par virusi. Avira, Sophos in MSE niso zaznali nič.
Avast 4.8/5, AVG, NOD32 so zaznali. Ostali antivirusi se še niso prefočkali v temi

P.S. Stran je trenutno še vedno okužena, da ne bo kdo čudno gledal ko klikne na link:P


Samo me res zanima. če gre dejansko za virus ali samo za lažno opozorilo.

F-secure tudi zaznal.

SG_101 ::

kaspersky internet security tudi zaznal

tomos ::

Danes si bom po komponentah sestavil nov PC. OS bo windows 7 64 bitni. zanima me ali bo avast free edition ok? prav tako me zanima ali bo dovolj že windowsov požarni zid, ali naj namestim kaj drugega?
lp

bluefish ::

Dovolj bo že Windows Firewall.

axee ::

Avast free edition je super, samo jaz bi na tvojem mestu instaliral samo file shield in pa behaviour shield, ostalo se mi zdi brez veze razen če uporabljaš kakšen kompatibilen email klient ali kaj specifičnega.

Bi rekel da je MSE veliko boljši za splošno uporabo.

gokky ::

Pri MSE že na več računalnikih opažam, da se Explorer kar ustavi in precej dolgo časa (tudi 20 minut in več) traja, da se mu začne dogajati. Če pobijem MSE, je Explorer takoj spet živ.

Zurbum ::

Zaradi podobnega tudi sam razmišljam, da ga bom odstranil. Na računalniku kjer mi teče avast, teh težav nimam.
Pa, če se pogledajo vsi MSE procesi, zadeva kuri kar precej memory in CPUja napram Avastu.

gokky ::

Hja. Avast Free pa ni primeren za kaj drugega, kot za zasebno rabo. Kaj sedaj?

Klaatu ::

gokky je izjavil:

Kaj sedaj?


avira

fosil ::

Če se ne motim je tudi avira brezplačna samo za domačo uporabo.

Kakor vem je za podjetja edini brezplačen Comodo. Vendar pa kot samostojen AV ni ravno najboljši. Dobro (oziroma celo odlično) zaščito nudi šele če uporabiš njihov internet security paket, ki je brezplačen tudi za firme.
Tako je!

jan01 ::

@gokky :
Odstrani mse in posnemi novo verzijo 2.0..... (je še beta, a deluje zelo dobro)
http://windowsteamblog.com/windows/b/bl...
http://majorgeeks.com/download6242.html...

DTA00 ::

Jaz uporabljam Aviro že več let in do zdaj se je izkazala za dobro izbiro.
««
23 / 50
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Antivirus (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11332559 (14993) hdx
»

Boljša alternativa AVG Free antivirusnem programu (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
6514662 (13047) opeter
»

Najboljši antivirusni program, kateri? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11359571 (45371) d4vid
»

Kingsoft Antivirus 2012 izšel! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Informacijska varnost
12825278 (20890) alexz
»

Kateri antivirusni program naj izberem

Oddelek: Programska oprema
499189 (8136) bluefish

Več podobnih tem