» »

Pisarniški stol!

Pisarniški stol!

Temo vidijo: vsi
««
16 / 20
»»

PARTyZAN ::

Nekateri služimo kruh za računalnikom.

Ganon ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Stol za 1000 evrov investicija v zdravje? Lol


Lahko sediš na polenu, če ti to ustreza. Za udoben stol mi nikoli ne bo žal evrov, ki sem jih odštel zanj.

barakus ::

A se da kje v Slo testirati Herman Miler stol?

Fritz ::

Jaz ga imam v službi, kjer je dostop omejen, sicer bi ga z veseljem ponudil na sedalni test. Žal.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Scaramouche1 ::

Ganon je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Stol za 1000 evrov investicija v zdravje? Lol


Lahko sediš na polenu, če ti to ustreza. Za udoben stol mi nikoli ne bo žal evrov, ki sem jih odštel zanj.


Saj to razumemo, samo mene zanima ali je res stol za 1200€ res 4x boljši kot za 300€?

Določeni pač nimamo financ da bi vsako stvar kupovali top end!

Okapi ::

Povej, v katerih enotah meriš kakovost stola, pa ti povem, koliko je boljši.

IL_DIAVOLO ::

Niti ne rabis. En stotak popolnoma zadostuje za izdelavo kvalitetnega stola + marzo. Ce si res fancy in vdarjen na kvaliteto, potem si ga pac kupis za 300 evrov.

Kje pa dobijo 1000 evrov not, pa nimam pojma. Kaj ima funkcijo masiranja?

Je pa ta sport priljubljen med bolj premoznimi, to pa ja. Ampak to nima kaj prida veze z zdravjem. Pac reči, da si lahko privoščiš, ne pa zdravja poleg tiscat lol.

Fritz ::

Niti približno nisem zelo premožen temveč s plačo okrog slovenskega povprečja. Presedim pa v službi zelo veliko pred tipkovnico in ko se mi je ponudila možnost ceneje dobiti stol, ki je v večini testov med najboljših pet sem zadevo zagrabil in nakupa ne obžalujem. Toliko stane npr. srednje dober laptop, ki bo čez nekaj let zastarel.

Sicer pa vsakomur svoje, po osebnih možnostih in prioritetah.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Scaramouche1 ::

Okapi je izjavil:

Povej, v katerih enotah meriš kakovost stola, pa ti povem, koliko je boljši.


Koliko časa bo zdržal. Torej kakovost izdelave.

Ostali parametri so pač diskusija ergonomije in subjektivnih parametrov, kot so ali je dovolj trd ali ne, ali se upogiba, ali je dovolj visok.

Ali bo stol za 1200€ res zdržal 4x več kot za 300€ kjer se na razprodajah dobi kar dosti kvalitetnih ki imajo že kovinsko ogrodje itd...

Okapi ::

A imaš podatek, koliko let zdrži cenejši stol?

Jaz sem pred 25 leti kupil tipkovnico IBM Model M, ki je bila vsaj 5x dražja od običajnih solidnih tipkovnic (in 10x dražja od poceni tipkovnic). In še danes dela brezhibno, pa jo uporabljam tako za službo kot za vse drugo. Nakup najdražje tipkovnice, kar jih je bilo mogoče takrat kupiti, se mi je zelo izplačal.

Prav lahko, da Aeron zdrži 4x več kot nek generični kitajski ergonomski stol. Ali pa zdrži 3x toliko, ampak se v njem tudi za 33% bolje sedi. Mogoče boš zaradi sedenja v dobrem stolu po 40 letih imel 5% bolje ohranjeno hrbtenico. Koliko EUREUREUR je to vredno?

Če nimaš podatkov za stol za 300 EUR (koliko časa zdrži, koliko škoduje hrbtenici, koliko % si zaradi sedenja v njem pri delu bolj ali manj utrujen...), ne moreš zanesljivo vedeti, celo če bi imel te podatke za dražji stol, pa jih tudi nimaš.

Misliti, da je stol za 1200 EUR boljši od stola za 300 EUR samo zato, ker je dražji, je zmotno. Ampak zmotno pa je tudi kar na pamet misliti, da stol za 1200 EUR ni vreden svojega denarja, ker morda pa bo vseeno po 20 letih rabe izpadel ceneje od stolov za 300 EUR. Še toliko bolj, če znaš udobje sedenja preračunati v EUREUREUR.

Če je ura tvojega dela vredna recimo 30 EUR, je 1200 EUR 40 ur dela, ali en teden. Če je zaradi udobnega stola tvoja učinkovitost za 1% višja (ker si manj utrujen, ker potrebuješ manj pavz, ker lahko dlje delaš...), boš pri 30 EUR na uro v 8 urah zaslužil 2,4 evra več, kot bi sicer. 1200 EUR boš tako dodatno zaslužil v 500 delovnih dneh. Na leto delaš 200 dni. Se pravi si stol "odplačal" v 2,5 letih. V naslednjih letih pa boš imel na račun boljšega stola samo profit.

Če tvoja plača ni odvisna od tega, koliko in v kakšnem času narediš, pa lahko preračunavaš v EUREUREUR utrujenost, boleč vrat, obrabo hrbtenice, slabo voljo...

Preračunati si mora pa vsak sam.;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Scaramouche1 ::



Prav lahko, da Aeron zdrži 4x več kot nek generični kitajski ergonomski stol. Ali pa zdrži 3x toliko, ampak se v njem tudi za 33% bolje sedi. Mogoče boš zaradi sedenja v dobrem stolu po 40 letih imel 5% bolje ohranjeno hrbtenico. Koliko EUREUREUR je to vredno?


Zate je vsak stol za 300€ generično Kitajski?

Govoriš da jaz nimam podatkov, to je res, od kje pa tebi podatek,da je recimo ta stol, 4x boljši od kakega slovenskega, in da boš zaradi tega stola imel toliko boljšo hrbtenico?
Raziskave?
Mislim da imaš ti sindrom kupca ki brani svoj nakup.
Vsi to delajo ko kupijo bicikl ali avto...

Okapi ::

Mogoče moraš še enkrat prebrati, kar sen napisal, preden se usajaš.;((

Če nimaš podatkov za stol za 300 EUR (koliko časa zdrži, koliko škoduje hrbtenici, koliko % si zaradi sedenja v njem pri delu bolj ali manj utrujen...), ne moreš zanesljivo vedeti, celo če bi imel te podatke za dražji stol, pa jih tudi nimaš.


Če ima kdo kakšen sindrom, ga imaš kvečjemu ti, ker jaz ne branim svojega nakupa. Nimam stola za 1200 €.

In ja, praktično vsi stoli za 300 € so generični kitajski. Lahko pa najdeš kakšnega, ki je narejen kje drugje, in daš link.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Scaramouche1 ::

Če ima kdo kakšen sindrom, ga imaš kvečjemu ti, ker jaz ne branim svojega nakupa. Nimam stola za 1200 €.


wow, in potem pametuješ? Od kje? Kje je info, torej res korektna študija da so toliko boljši?
mislil sem da imaš ti morda subjektivno mnenje, torej ga imaš ,pred tem si pa imel par ''kitajcev'' in seveda poznaš zadevo, zdaj govoriš pa da tudi to ne veš...


In ja, praktično vsi stoli za 300 € so generični kitajski. Lahko pa najdeš kakšnega, ki je narejen kje drugje, in daš link.


Pivk trdi
Pisarniški stoli PIVK so udobni, ergonomski in narejeni izpod rok slovenskih tapetniških mojstrov.





https://www.ergoles.si/products/racunal...
Narejeno v Sloveniji.

Okapi ::

Pri nas so kvečjemu sestavljeni in v najboljšem primeru tapecirani, da imajo lahko na izbiro veliko število barv in materialov. Mehanizem, kolesa, okvir... sigurno ni narejeno pri nas.

Menda ne misliš, da "tapetniški mojstri" delajo hidravlične mehanizme?

Tapecirati se pa splača pri nas, ker bi bilo predrago, če bi iz Kitajske naročili 100 različic enakega stola (različne barve, različni materiali).

Ampak na vzdržljivost in ergonomijo stola barva ne vpliva.>:D

Scaramouche1 ::

Pri nas so kvečjemu sestavljeni in v najboljšem primeru tapecirani, da imajo lahko na izbiro veliko število barv in materialov. Mehanizem, kolesa, okvir... sigurno ni narejeno pri nas.


Tapecirati se pa splača pri nas, ker bi bilo predrago, če bi iz Kitajske naročili 100 različic enakega stola (različne barve, različni materiali).



Menda ne misliš, da "tapetniški mojstri" delajo hidravlične mehanizme?

Ne, samo spet treba dokazat, da je njihov ki je kovinski, 4x slabši od Aerona...


Vedel sem da boš to odgovoril, pa imaš ti točne podatke da najdražji tudi ne delajo tega?

In tudi da recimo svoj patent Pivk, Ergoles ki ga imajo, res tako slab recimo kot na kitajcu pod 100€?
Jaz sedim na platiki, tisti imajo veliko kovinskih delov!

In to je velik del teh stolov, sedim na kitajcu, veliko preden je šel mehanizem so šli šivi in barva,pokanje itd...

Spet rabim odgovor, da bo zdržal 4x več?

Scaramouche1 ::

Menda ne misliš, da "tapetniški mojstri" delajo hidravlične mehanizme?


Najbolj se lahko osmešiš ko prodajaš realnost, ki ne obstaja!

https://www.hermanmiller.com/en_apc/pre...

After a comprehensive business review Herman Miller has decided to merge its furniture manufacturing operations in China, enabling the business to increase efficiency and serve customers better across the Asia Pacific region. This has resulted in the Ningbo factory ceasing production.

To recognise the hard work and commitment of our employees in Ningbo and their contribution to business over the last 12 years, the company has offered all 125 staff members the opportunity to take a new role in the Herman Miller factory in Dongguan. All employees were also offered enhanced severance compensation which is significantly above the amount stipulated by the Government.

IL_DIAVOLO ::

https://www.ergovision.si/partner-brezp...

350 evrov in zadeva je profi. Ne rabiš drazjih zadev.

Steinkauz ::

Tega mamo mi na šihtu in je kul.
Ampak mi je domači Ergoles Dynamic Evolution dosti bolj všeč.
Sicer so ceno dvignil za 100eur v zadnjih 12ih letih.
Sam sem ga kupil 2008 za 270eur.

OK.d ::

Ta ima fiksen ledveni del, kako se to obnese?
LPOK.d

dolenc ::

Men je bil premajhen iTrek

tikitoki ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Niti ne rabis. En stotak popolnoma zadostuje za izdelavo kvalitetnega stola + marzo. Ce si res fancy in vdarjen na kvaliteto, potem si ga pac kupis za 300 evrov.

Kje pa dobijo 1000 evrov not, pa nimam pojma. Kaj ima funkcijo masiranja?

Je pa ta sport priljubljen med bolj premoznimi, to pa ja. Ampak to nima kaj prida veze z zdravjem. Pac reči, da si lahko privoščiš, ne pa zdravja poleg tiscat lol.


FOlk ima v pisarnah po pol ducata stolov za cca. 1500 EUR. Ce so res tako kvalitetni, pa ne vem.

Fritz ::

Okapi je izjavil:


Če ima kdo kakšen sindrom, ga imaš kvečjemu ti, ker jaz ne branim svojega nakupa. Nimam stola za 1200 €.

In ja, praktično vsi stoli za 300 € so generični kitajski. Lahko pa najdeš kakšnega, ki je narejen kje drugje, in daš link.

Za 1200 ga tudi sam ne bi kupil. Ker sem pa gledal ergohuman stole, ki so mimogrede od 400-600€, se mi razlika do 850€ koliko stane HM Aeron v BiH, ni zdela prevelika, še posebej zato, ker ima Aeron mesh sedišče, ergohuman pa običajno. Tudi v garanciji je razlika.

Nobenega ne silim v nakup tega stola. Jaz sem zelo zadovoljen a če boste pogledali recenzije na netu so nekateri zadovoljni in nekateri ne. Dolgoletni uporabniki so ponavadi med najbolj zadovoljnimi tako s sedenjem kot s kvaliteto. Je pa Aeron dizajnerski stol in ne ergonomski, zato ne bo vsakomur sedel. Vse kar je boljših stolov je mimogrede čez 400€.

Kar se tiče Ergolesa pa lahko zelo pohvalim njihov servis. Ko mi je začel nagajati domač stol Office Star, so ga lepo poservisirali za relativno malo denarja, čeprav so določene težave ostale. Je pa treba upoštevati tudi dejstvo, da ima stol za sabo 15 let uporabe. No ta stol ima mesh hrbtišče, ki je fino poleti in pravo usnje na sedišču. Žel me po večurnem sedenju začne boleti zadnjica, saj je občutek kot bi sedel na trdi deski, ker se pena čisto splošči.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

mat xxl ::

Kaj je Mesh sedišče ???

Fritz ::

Se opravičujem, mrežasto sedišče oz. mreža iz umetnih elastičnih materialov. Veliko stolov ima mesh hrbtišče, sedišče pa je malce težje narediti iz mesha, ker so obremenitve bistveno večje.

mrežasto sedišče (slika modela, samo za primer):
https://www.tornado-studios.com/stock-3...
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fritz ()

Scaramouche1 ::

https://www.ergoles.si/collections/pisa...

Je kdo probal tega, vidim da je razprodan..


winterriver ::

NE kupovat ergolesa, tole si preberite:

https://slo-tech.com/forum/t408871/0

Kupujejo kitajske genericne stole, jih pripeljejo k nam in nato nabijejo svinjso marzo, ko pa so jih pri isti tovarni probali narociti slotechovci (masovno), je ergoles in njihov direktor/lastnik (ziga80) kot clan slotecha urgiral in preprecil nakup pri tovarni.

Karkoli drugega samo ergolesa ne - s tem podpirate se ene slovenske barabe, ki vas lupijo za tezko prisluzen denar.

Lahko okapi vec pove, je bil zraven.
Eat shit, millions of flies can't be wrong.

Zgodovina sprememb…

Fritz ::

Skupinski nkup bi se verjetno splačal.

Kolikor sem sam gledal je 3/4 stolov na evropskih in bližnjih tržiščih bodisi v celoti narejenih na Kitajskem ali pa del komponent izvira iz Kitajske (na uč). In boljši Kitajski stoli imajo tudi ceno.

Moja firma je na Balkanu kupila kitajske pisarniške stole po 350€/kos. Sam sem jih našel na Aliexpressu za 160-170€/kos pri količini 1-10 stolov. Če temu sedaj prišteješ transport, carino, davek in maržo, končna cena 350€ niti ni bila pretirana.

Pa nikakor ne zagovarjam domačih uvoznikov, ki pretiravajo.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

winterriver ::

Fritz je izjavil:

Skupinski nkup bi se verjetno splačal.

Kolikor sem sam gledal je 3/4 stolov na evropskih in bližnjih tržiščih bodisi v celoti narejenih na Kitajskem ali pa del komponent izvira iz Kitajske (na uč). In boljši Kitajski stoli imajo tudi ceno.

Moja firma je na Balkanu kupila kitajske pisarniške stole po 350€/kos. Sam sem jih našel na Aliexpressu za 160-170€/kos pri količini 1-10 stolov. Če temu sedaj prišteješ transport, carino, davek in maržo, končna cena 350€ niti ni bila pretirana.

Pa nikakor ne zagovarjam domačih uvoznikov, ki pretiravajo.


No nekaj takega so se poizkusili iti na slo-techu. Nabaviti cel kontejner stolov. Pa je ergolesovc, ki je bil slucajno tudi clan slotecha, zavohal luknjo v zasluzku in prisilil dobavitelja, da je prekinil sodelovanja.

Stoli v Sloveniji so noro dragi, sploh potem, ko gledas cene na kitajskem. Dejansko bi bilo treba izvesti masovni nakup, navleci kontejner in vsaj znotraj slotech pokazati srednji prst barabam, ki nabijajo cene v nebesa.

Btw, kje v bih si aerona nabavil, po navadni ceni ne bom niti razmisljal o njem, kar je prevec je pac prevec. (lahko na zs)
Eat shit, millions of flies can't be wrong.

Scaramouche1 ::

winterriver je izjavil:

NE kupovat ergolesa, tole si preberite:

https://slo-tech.com/forum/t408871/0

Kupujejo kitajske genericne stole, jih pripeljejo k nam in nato nabijejo svinjso marzo, ko pa so jih pri isti tovarni probali narociti slotechovci (masovno), je ergoles in njihov direktor/lastnik (ziga80) kot clan slotecha urgiral in preprecil nakup pri tovarni.

Karkoli drugega samo ergolesa ne - s tem podpirate se ene slovenske barabe, ki vas lupijo za tezko prisluzen denar.

Lahko okapi vec pove, je bil zraven.



Sorry za izbris, al karkol je tista tipka zraven citiranja, kaj pa pol kupiti?

Najcenej kitajca?

Zgodovina sprememb…

winterriver ::

Scaramouche1 je izjavil:

Sorry za izbris, al karkol je tista tipka zraven citiranja, kaj pa pol kupiti?

Najcenej kitajca?


Glasujes s svojo denarnico. Parafrazirano, ce kupis od ergolesa dajes ligitimnost njihovemu svinjskemu obnasanju in jim dajes signal, da se z njim strinjas. Pac ne kupuj od nategunov, pa jih bo manj, morda bojo cez cas kaksne realne moznosti za dobiti kvaliteten stol za normalno ceno. Kaj kupiti, ko ugotovis, povej, dejansko pa sem se vedno brez stola, ker nategunom ne mislim placevati.
Eat shit, millions of flies can't be wrong.

Zgodovina sprememb…

Scaramouche1 ::

winterriver je izjavil:

Scaramouche1 je izjavil:

Sorry za izbris, al karkol je tista tipka zraven citiranja, kaj pa pol kupiti?

Najcenej kitajca?


Glasujes s svojo denarnico. Parafrazirano, ce kupis od ergolesa dajes ligitimnost njihovemu svinjskemu obnasanju in jim dajes signal, da se z njim strinjas. Pac ne kupuj od nategunov, pa jih bo manj, morda bojo cez cas kaksne realne moznosti za dobiti kvaliteten stol za normalno ceno. Kaj kupiti, ko ugotovis, povej, dejansko pa sem se vedno brez stola, ker nategunom ne mislim placevati.


Vem samo od koga potem kupiti?

https://www.mimovrste.com/pisarniski-st...

Je to tudi nategunstvo? to je tudi Kitajc...

winterriver ::

Scaramouche1 je izjavil:

winterriver je izjavil:

Scaramouche1 je izjavil:

Sorry za izbris, al karkol je tista tipka zraven citiranja, kaj pa pol kupiti?

Najcenej kitajca?


Glasujes s svojo denarnico. Parafrazirano, ce kupis od ergolesa dajes ligitimnost njihovemu svinjskemu obnasanju in jim dajes signal, da se z njim strinjas. Pac ne kupuj od nategunov, pa jih bo manj, morda bojo cez cas kaksne realne moznosti za dobiti kvaliteten stol za normalno ceno. Kaj kupiti, ko ugotovis, povej, dejansko pa sem se vedno brez stola, ker nategunom ne mislim placevati.


Vem samo od koga potem kupiti?

https://www.mimovrste.com/pisarniski-st...

Je to tudi nategunstvo? to je tudi Kitajc...


Si kaj pogledal na aliexpress? ;) V vsakem primeru bo kitajc, samo ali bos placeval posredniku?

https://www.aliexpress.com/wholesale?tr...

Ce vmes najdes kaksnega sumljivo podobnega njim ali pa uvi chairs... NI NAKLJUCJE! Nastavi ceno na 200-300 dolarjev. Ti bo hitro jasno.
Eat shit, millions of flies can't be wrong.

Zgodovina sprememb…

Scaramouche1 ::

winterriver je izjavil:

Scaramouche1 je izjavil:

winterriver je izjavil:

Scaramouche1 je izjavil:

Sorry za izbris, al karkol je tista tipka zraven citiranja, kaj pa pol kupiti?

Najcenej kitajca?


Glasujes s svojo denarnico. Parafrazirano, ce kupis od ergolesa dajes ligitimnost njihovemu svinjskemu obnasanju in jim dajes signal, da se z njim strinjas. Pac ne kupuj od nategunov, pa jih bo manj, morda bojo cez cas kaksne realne moznosti za dobiti kvaliteten stol za normalno ceno. Kaj kupiti, ko ugotovis, povej, dejansko pa sem se vedno brez stola, ker nategunom ne mislim placevati.


Vem samo od koga potem kupiti?

https://www.mimovrste.com/pisarniski-st...

Je to tudi nategunstvo? to je tudi Kitajc...


Si kaj pogledal na aliexpress? ;) V vsakem primeru bo kitajc, samo ali bos placeval posredniku?

https://www.aliexpress.com/wholesale?tr...

Ce vmes najdes kaksnega sumljivo podobnega njim ali pa uvi chairs... NI NAKLJUCJE! Nastavi ceno na 200-300 dolarjev. Ti bo hitro jasno.



kaj pa poštnina, pri bolših je takoj 40 plus...

winterriver ::

Scaramouche1 je izjavil:

winterriver je izjavil:

Scaramouche1 je izjavil:

winterriver je izjavil:

Scaramouche1 je izjavil:

Sorry za izbris, al karkol je tista tipka zraven citiranja, kaj pa pol kupiti?

Najcenej kitajca?


Glasujes s svojo denarnico. Parafrazirano, ce kupis od ergolesa dajes ligitimnost njihovemu svinjskemu obnasanju in jim dajes signal, da se z njim strinjas. Pac ne kupuj od nategunov, pa jih bo manj, morda bojo cez cas kaksne realne moznosti za dobiti kvaliteten stol za normalno ceno. Kaj kupiti, ko ugotovis, povej, dejansko pa sem se vedno brez stola, ker nategunom ne mislim placevati.


Vem samo od koga potem kupiti?

https://www.mimovrste.com/pisarniski-st...

Je to tudi nategunstvo? to je tudi Kitajc...


Si kaj pogledal na aliexpress? ;) V vsakem primeru bo kitajc, samo ali bos placeval posredniku?

https://www.aliexpress.com/wholesale?tr...

Ce vmes najdes kaksnega sumljivo podobnega njim ali pa uvi chairs... NI NAKLJUCJE! Nastavi ceno na 200-300 dolarjev. Ti bo hitro jasno.



kaj pa poštnina, pri bolših je takoj 40 plus...


Ja, kaj si pricakoval? Da bos leta krmil parazite (kar se je zaradi nerazgledanosti ljudi dejansko dogajalo), potem bo pa situacija takoj boljsa? Ne. Pac bo treba ali malo stisniti zobe, da bo nekoc bolje ali pa nadaljevati zaceto prakso krmljenja pijavk in cez nekaj casa za enak stol placati 2x ceno. 3x. Sky is the limit. Cloveska zabitost pa tudi.

Seveda, stol bos placal vec kot je vreden, pa se vedno manj, kot bi te taki kot je ergoles odrli. Ko pa jim bo trg dovolj upadel, se bojo zadovoljili z manjsimi marzami. In morda bos naslednji stol dobil po bolj normalni ceni, morda celo od njih. Ce bos nadaljeval dosedanjo prakso, ga bos placal po visji ceni.

Vsa zadeva je odvisna samo od tega kar jim kot kupec sporocas. Ce se globoko priklonis, namazes zvezdico z vazelinom in stisnes zobe, bos dobil pricakovano.
Eat shit, millions of flies can't be wrong.

Zgodovina sprememb…

Fritz ::

winterriver je izjavil:


Btw, kje v bih si aerona nabavil, po navadni ceni ne bom niti razmisljal o njem, kar je prevec je pac prevec. (lahko na zs)

Fritz je izjavil:


https://www.fef.ba/en/herman-miller/aer...


Sem že kar nekaj časa nazaj dal vse podatke. Tedaj so jih imeli na zalogi po tisti ceni in ne garantiram, da je temu sedaj tako. Imajo pa predstavništvi v Sarajevu in Banja Luki. Če ne bi bilo korone, je toliko prometa med Slo in BiH, da se tak stol brez težav pripelje.

V vsakem primeru, če koga zanima naj jim pošlje mail in preveri razpoložljivost in ceno.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

winterriver ::

Fritz je izjavil:

winterriver je izjavil:


Btw, kje v bih si aerona nabavil, po navadni ceni ne bom niti razmisljal o njem, kar je prevec je pac prevec. (lahko na zs)

Fritz je izjavil:


https://www.fef.ba/en/herman-miller/aer...


Sem že kar nekaj časa nazaj dal vse podatke. Tedaj so jih imeli na zalogi po tisti ceni in ne garantiram, da je temu sedaj tako. Imajo pa predstavništvi v Sarajevu in Banja Luki. Če ne bi bilo korone, je toliko prometa med Slo in BiH, da se tak stol brez težav pripelje.

V vsakem primeru, če koga zanima naj jim pošlje mail in preveri razpoložljivost in ceno.


Ok, se pravi so te, sem jih ze prej zbrskal in poslal povprasevanje.

Ostali, ne jih zasuti z emaili, ker s tem dvigate ceno. Jutri javim, kaj so odgovorili (ce bojo).
Eat shit, millions of flies can't be wrong.

PARTyZAN ::

Ergolesov Obsession se prodaja po celem svetu, sicer večinoma pod imenom "Ergohuman". Tudi več Slovenskih podjetij je, ki jih sestavlja in prodaja, ni nujno da vzameš pri ergolesu.

Seveda lahko stol naročiš iz kjerkoli. Je pa priročno, če imaš servis znotraj garancije na dosegu avta, ne da razstavljaš in pakiraš giant ass kišto nazaj na kitajsko.

Mimogrede, naše cene so še OK, v nemčiji Obsessiona oz. Ergohumana težko dobiš pod 600€.

Glede HM Aerona: če ga dobiš precej ceneje je OK, drugače pa se mi ne zdi, da opravičuje svojo ceno. Skupaj s headrestom (ki je mimogrede, opcijski dodatek) stane za cca. 3 ergohumane kupljene pri naših supplierjih :).

winterriver ::

Seveda ne opravicuje svoje cene, je cisto preseravanje, ampak enako velja tudi za vse ostale pisatlrniske stole, ce pogledas, kaj sicer (recimo bela tehnika) dobis za 500 eurov, je jasno, da nekdo kasira mastne marze.q
Eat shit, millions of flies can't be wrong.

Scaramouche1 ::

winterriver je izjavil:

Seveda ne opravicuje svoje cene, je cisto preseravanje, ampak enako velja tudi za vse ostale pisatlrniske stole, ce pogledas, kaj sicer (recimo bela tehnika) dobis za 500 eurov, je jasno, da nekdo kasira mastne marze.q


Samo kako potem imeti firmo, plačati delavce, najeti velik salon, vse stane, kaj naj prodaja 10% nad kitajsko ceno?

Jaz nebi, vendar razumem, da če vemo da je drugje bolje, bom drugje naročil!

tikitoki ::

Fritz je izjavil:

Skupinski nkup bi se verjetno splačal.

Kolikor sem sam gledal je 3/4 stolov na evropskih in bližnjih tržiščih bodisi v celoti narejenih na Kitajskem ali pa del komponent izvira iz Kitajske (na uč). In boljši Kitajski stoli imajo tudi ceno.

Moja firma je na Balkanu kupila kitajske pisarniške stole po 350€/kos. Sam sem jih našel na Aliexpressu za 160-170€/kos pri količini 1-10 stolov. Če temu sedaj prišteješ transport, carino, davek in maržo, končna cena 350€ niti ni bila pretirana.

Pa nikakor ne zagovarjam domačih uvoznikov, ki pretiravajo.


Folk dostikrat ne dojame kako visoki so lahko stroski povezani z uvozom, prodajo in v koncni fazi morebitnim odpisom in drugimi nepredvidenimi stroski.

Ce hoces mango za 10 centov, bos moral do kmeta v trope.

Okapi ::

Ampak med deset centi in enim evrom je veliko maneverskega prostora. Trgovci marsikaj prodajajo z zelo visokimi maržami, ker ni konkurence in ker ljudje ne ne kupujejo neposredno pri proizvajalcu.

Zakaj misliš je trgovec z bananimi eden od najbogatejših pri nas?

winterriver ::

Okapi je izjavil:

Ampak med deset centi in enim evrom je veliko maneverskega prostora. Trgovci marsikaj prodajajo z zelo visokimi maržami, ker ni konkurence in ker ljudje ne ne kupujejo neposredno pri proizvajalcu.

Zakaj misliš je trgovec z bananimi eden od najbogatejših pri nas?


+1.

Okapi, koliko je bila razlika med tistimi stoli, ki ste jih hoteli nabavit masovno napram ergoles cenami?
Eat shit, millions of flies can't be wrong.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Ergohuman je 160 € pri Kitajcu. 180 € če jih kupiš manj kot sto.
Recimo da pride 250 € s prevozom in uvoznimi dajatvami vred, če kupiš en kontejner.
Pri nas v trgovini je 550 €.

https://www.alibaba.com/product-detail/...

winterriver ::

Okapi je izjavil:

Ergohuman je 160 EUR pri Kitajcu. 180 EUR če jih kupiš manj kot sto.
Recimo da pride 250 EUR s prevozom in uvoznimi dajatvami vred, če kupiš en kontejner.
Pri nas v trgovini je 550 EUR.

https://www.alibaba.com/product-detail/...


Ja, 100% marza, saj sem si mislil. $168 za en stol.

https://www.alibaba.com/product-detail/...
Eat shit, millions of flies can't be wrong.

Zgodovina sprememb…

LeQuack ::

Pri Ikei vsaj veš da imajo svoj dizajn in svojo proizvodnjo.
Quack !

dolenc ::

winterriver je izjavil:


Ja, 100% marza, saj sem si mislil. $168 za en stol.



Moraš gledat celotno ceno, ne sam tisto kar ti piše na alibabi, ker ni to vse kar plačaš ;).

Itak da je polno nategunov/uspešnih "poslovnežov", pa takih in drugačnih trgovinic, sploh z oblekami je največ sranja, stoli niso daleč zadaj.

Ampak nisi pa nič boljši, če pod črto potegneš, aja tolk je stol, ker ni, uvozi si enega pa pol pametuj, hudič je ta internet in pametnjakoviči z inteligenco vrabca pozimi.

winterriver ::

dolenc je izjavil:

winterriver je izjavil:


Ja, 100% marza, saj sem si mislil. $168 za en stol.



Moraš gledat celotno ceno, ne sam tisto kar ti piše na alibabi, ker ni to vse kar plačaš ;).

Itak da je polno nategunov/uspešnih "poslovnežov", pa takih in drugačnih trgovinic, sploh z oblekami je največ sranja, stoli niso daleč zadaj.

Ampak nisi pa nič boljši, če pod črto potegneš, aja tolk je stol, ker ni, uvozi si enega pa pol pametuj, hudič je ta internet in pametnjakoviči z inteligenco vrabca pozimi.


Bos rekel, da so stroski uvoza vecji od cene stola? Ne bos, mar ne...

Nimam problema dati 500 eurov za stol, ce vem, da je kvalitetno narejen in ne bo npr po 1 letu zacel mehanizem za dvig in spust collapsat, sraufi bojo razmajani ipd. Problem je, da pri 160 dolarjih na stol ne ostane dovolj prostora za kvaliteto in potem ti prodajo poceni sranje za 160 dolarjev, zasluzijo vsaj 250 dolarjev ti pa cez 2 leti kupujes nov stol. Seveda spet cheap sranje za 160 dolarjev, ki ima navito ceno na 500+.

Ce je poceni sranje, hocem temu primerno ceno, se ti zdi to tako zelo cudno?

Matr, a obstaja kaksen domac proizvajalec ne preprodajalec pisarniskih stolov?
Eat shit, millions of flies can't be wrong.

Zgodovina sprememb…

PARTyZAN ::

Mislim, da ne boš našel nobenega, ki je po 2h letih uporabe ergohumana kupoval novega, ker bi se obstoječi pokvaril. Če misliš, da lahko stol uvoziš za 170USD, super. Kupim jih ene par pri tebi, boš zrihtal? Ajde, celo 250USD po komadu ti dam, da boš lahko odprl še servis in salon, sej margin maš kr huge.

OK.d ::

LeQuack je izjavil:

Pri Ikei vsaj veš da imajo svoj dizajn in svojo proizvodnjo.

+
https://imgur.com/xFFzgRs
LPOK.d

PARTyZAN ::

Tudi jaz ne uvažam stolov. Mi je pa jasno, da kot podjetje oz. reseller nekega produkta tega stola ne boš spravil na trg za tvojih 160USD. Preden ga boš sploh v slovenijo dobil boš verjetno na številki, ki jo je omenil Okapi. Temu prištej še najem prostora za salon in skladišče in pa plače vseh zaposlenih (od prodajalcev do servisa). Kolk ti je pol ostalo?

Pa ne me narobe razumet, ne odobravam kar je tisti tip iz ergolesa počel. Se strinjam, da je scummy.
««
16 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri pisarniški stol?

Oddelek: Kaj kupiti
415936 (514) Nebomgabiksa
»

Kateri gaming stol

Oddelek: Loža
474319 (2548) FireSnake
»

Kvaliteten stol, ki omogoča kar se da zdravo sedenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
528069 (4836) STASI
»

Pisarniški stol

Oddelek: Loža
419488 (5281) Qushaak
»

Udoben stol za večurno delo

Oddelek: Pomoč in nasveti
315303 (1858) U2ros

Več podobnih tem