» »

Pisarniški stol!

Pisarniški stol!

Temo vidijo: vsi
««
15 / 20
»»

Boobiz ::

Na hitro sem preletel tisto juicy temo o skupinskem nakupu stolov in Ergolesu... Anyway, a se Obsession, da dobiti kje iz tujine (pod drugim imenom najbrž?).
I'm drunk, what's your excuse?

tikitoki ::

Fritz je izjavil:

tikitoki je izjavil:


Ja imam. Se pogledal na ebay in nasel nicesar, kar bi potrjevalo tvoje absurdne trditve.

Prav tečen si 8-)
https://www.ebay.de/itm/Herman-Miller-A...

https://www.ebay.de/itm/Hermann-Miller-...

https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from...



V tvojih linkih nisem nasel potrjenih prodaj rabljenih stolov po ceni novih.

Navajanje neresnic je pa cool?

Fritz ::

tikitoki je izjavil:


V tvojih linkih nisem nasel potrjenih prodaj rabljenih stolov po ceni novih.

Navajanje neresnic je pa cool?

Seveda ni cool, zato si jih ne izmišljaj. Nihče ni trdil, da se rabljeni HM stoli prodajajo kot novi temveč je Zimonem napisal, da držijo ceno. Glede na to, da so novi brez popustov 1300+ € ni neobičajno videti rabljene, ki stanejo čez 800€, za kar sem ti predložil dokaze vendar še kar naprej nabijaš.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

tikitoki ::

Drzati ceno ne pomeni, kar mislis, da pomeni.

mgermo ::

Kdor hoče razumeti, kaj je povedal, razume. Kdor se dela butastega, je butast.

Okapi ::

Boobiz je izjavil:

Na hitro sem preletel tisto juicy temo o skupinskem nakupu stolov in Ergolesu... Anyway, a se Obsession, da dobiti kje iz tujine (pod drugim imenom najbrž?).

Jaz sem ga kupil pri nas, pri Jekoplanu. Malce cenejši kot pri Ergolesu.
https://jekoplan3.ruf.si/13-vodstveni-s...

-ninja-91- ::

-ninja-91- ::

Našel sem še tega: https://www.officeresale.co.uk/refurbis...

Problem je, da ne pošiljajo izven UK. Pozna kdo "britansko verzijo mailbox.de", ki bi paket preposlala naprej?

Opkow ::

Fritz ::

-ninja-91- je izjavil:

Pozna kdo tole stran: https://si-2ndhnd.glopalstore.com/ ?
Gledal sem tale stol: https://si-2ndhnd.glopalstore.com/produ...

Ne poznam a zgleda legit in trustpilot verified in očitno pošiljajo po celi EU, čeprav te zna cena poštnine šokirati (ali pa tudi ne).

https://www.safebuy.org.uk/business/com...

Je pa stran bolje pogledati v angleščini kot v strojno prevedeni slovenščini.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

ecopro ::

Tik pred koronamanijo sem šel v Ergoles preizkusit pisarniške stole.

Še najbolj me je prepričal model enjoy.

Ve kdo za kakšno cenejšo alternativo v smislu enakega stola pri kakšnem drugem ponudniku?

Kolikor sem prebiral stara sporočila na to temo (tudi sago o skupinskem nakupu pri proizvajalcu Comfort100 Furniture Co.,Ltd), se mi zdi, da je ta model vsakih nekaj let za par deset evrov dražji. Bil je že precej pod 300 evrov. 330 evrov je rahlo preveč, sploh glede na to, da se jih na Kitajskem dobi verjetno za tretjino cene.
Nisem preveč naklonjen financiranju prostočasne pomorske flote prepogoltnih slovenskih (pre)prodajalcev.:)

Fritz ::

ecopro je izjavil:


Kolikor sem prebiral stara sporočila na to temo (tudi sago o skupinskem nakupu pri proizvajalcu Comfort100 Furniture Co.,Ltd), se mi zdi, da je ta model vsakih nekaj let za par deset evrov dražji. Bil je že precej pod 300 evrov. 330 evrov je rahlo preveč, sploh glede na to, da se jih na Kitajskem dobi verjetno za tretjino cene.
Nisem preveč naklonjen financiranju prostočasne pomorske flote prepogoltnih slovenskih (pre)prodajalcev.:)

Niso vsi slovenski ponudniki prepogoltni. Velik delež pisarniških, gaming ipd. stolov na tržišču EU izvira iz Kitajske ali pa je precej sestavnih delov narejenih na kitajskem. Tudi sam sem gledal cene teh stolov na Aliexpressu, Gearbestu in podobnih ter prišel do zaključka, da so cene dokaj podobne tistim pri naših preprodajalcih, ko sami ceni stola dodaš še poštnino za dostavo v Slovenijo. So pa seveda tudi takšni, ki navijejo ceno v višave.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

dolenc ::

Poglej na alibaba.

Sicer čisto brezpredmetno, če hočeš met kupiš, če najdeš ceneje kupiš tam, al pa nimaš.

Vse nianse kolk je kdo pogolten, pa si zasluži, sodijo v limonado.

LeQuack ::

Zakaj dejansko ni mogoče delati teh stolov v Sloveniji? Imamo les, imamo poceni delavce, še celo študente ki delajo brez kakršnihkoli pravic podobno kot Kitajski delavci. Stol ni ravno high tech stvar da ga ne bi mogli v celoti narediti pri nas, ampak očitno je lažje samo importat Kitajski crap.
Quack !

Fritz ::

Zato, ker je v kapitalizmu ekonomija obsega vedno bolj konkurenčna od proizvodnje majhnega obsega z nezanemarljivimi režijskimi stroški. Še posebej, če ti lahko stol dostavi na drugi konec sveta in je ob približno isti kvaliteti še vedno cenejši ponudnik.

In če se vrnem na temo, našel sem gaming stol za otroka pri Ergolesu vendar moram počakati, da obnovijo zaloge. Verjetno bo za otroka, ker je lažji, za kakšno leto dovolj.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

kuglvinkl ::

Logitech & Herman Miller: Der teuerste Gaming-Stuhl kostet vierstellig

https://www.computerbase.de/2020-07/log...
Your focus determines your reallity

Qushaak ::

Nekje sem videl, da je folk bil razočaran ker znajo baje Embody-ji škripati čez čas (ne vsem, samo očitno je pa takih kar nekaj zunaj).

-ninja-91- ::

Včeraj sem še sel testno usest na UVI stole, model Sport XL mi je bil prekratek in preozek, so pa na srečo za testiranje imeli na voljo tudi model Elegant Business.
https://uvichair.com/product/uvi-elegan...
Dejansko stol v katerega paše tudi mojih 200+cm, da mi glava ne štrli čez naslonjalo (head pillow je sicer vseeno bolj neck pillow :D). Ko gledam obliko mislim da so se precej zgledovali po Secretlab Titan XL - oblika je zelo podobna, dimenzija naslonjala pa identična.
Pogledat grem še v par salonov, potem pa najverjetneje vzamem tega.

fikus_ ::

Poglej opis: "Quality PU leather surface."

Za poleti, če ne laufaš klime na polno, ti odsvetujem "PU leather surface".

-ninja-91- ::

Sem preveril če je možnost naročiti blago namesto usnja, pa žal ni te opcije. V igri sem imel še Ergoles Dynamic XL, ki pa je žal 2x dražji (ima mrežo na hrbtu in sedišče iz blaga, a je naslon za glavo žal maloprenizek, brez pa ne bi bil). Pri nas je zaradi nadmorske višine (slabih 900m) precej hladno v hiši, tako da ne pričakujem hudega potenja. Bom pa v vsakem primeru imel še eno brisačo pod sabo.

Zgodovina sprememb…

Tsunamii ::

-ninja-91- je izjavil:

Včeraj sem še sel testno usest na UVI stole, model Sport XL mi je bil prekratek in preozek, so pa na srečo za testiranje imeli na voljo tudi model Elegant Business.
https://uvichair.com/product/uvi-elegan...
Dejansko stol v katerega paše tudi mojih 200+cm, da mi glava ne štrli čez naslonjalo (head pillow je sicer vseeno bolj neck pillow :D). Ko gledam obliko mislim da so se precej zgledovali po Secretlab Titan XL - oblika je zelo podobna, dimenzija naslonjala pa identična.
Pogledat grem še v par salonov, potem pa najverjetneje vzamem tega.


Tale model Elegant Business zgleda super ! Tudi sam iščem nekaj zelo udobno..ker preivim pred računalnikom kar nekaj časa. Sam vidim,da nima ledvene blazinice ? Se da dokupit.. Drugače moram tudi sam pogledat..osebno.

smacker ::

Če je tak kot secretlab, potem ma ledveno oporo vgrajeno v naslonjalo, ob strani ma pa gumb za nastavljanje trdote - podobno kot je v avtomobilih.

-ninja-91- ::

Ima vgrajeno ledveno oporo, zraven naj bi mi pa senkal še blazinico za pod hrbet. Jaz mislim da je ne bom rabil, ker je vgrajena good enough

otago ::

LeQuack je izjavil:

Zakaj dejansko ni mogoče delati teh stolov v Sloveniji? Imamo les, imamo poceni delavce, še celo študente ki delajo brez kakršnihkoli pravic podobno kot Kitajski delavci. Stol ni ravno high tech stvar da ga ne bi mogli v celoti narediti pri nas, ampak očitno je lažje samo importat Kitajski crap.


Sem kupil preko Tom-Pro. V koliksni meri je slovenski izdelek ne vem, vem le da, da je mozno material/barvo izbrat. Na otip in videz deluje bolje kot cenovno primerljivi stoli iz Lesnine, Rutarja.

Tsunamii ::

-ninja-91- je izjavil:

Ima vgrajeno ledveno oporo, zraven naj bi mi pa senkal še blazinico za pod hrbet. Jaz mislim da je ne bom rabil, ker je vgrajena good enough

Dobro vedet glede vgrajene ledvene podpore. SAj pravim..vzet si moram čas in ga ogledat-sprobat.

WhiteAngel ::

-ninja-91- je izjavil:

Sem preveril če je možnost naročiti blago namesto usnja, pa žal ni te opcije. V igri sem imel še Ergoles Dynamic XL, ki pa je žal 2x dražji (ima mrežo na hrbtu in sedišče iz blaga, a je naslon za glavo žal maloprenizek, brez pa ne bi bil). Pri nas je zaradi nadmorske višine (slabih 900m) precej hladno v hiši, tako da ne pričakujem hudega potenja. Bom pa v vsakem primeru imel še eno brisačo pod sabo.


Sam imam že 15 let Dynamic Evolution in za moje centimetre (192) je super. Usnje pod ritjo je dobro, ker je trpežno in se enostvno obriše, če se umaže, mreža na hrbtu pa dobra, da ne švicaš, ledvena opora je top.

Pred kratkim se mi je polomilo sedalo tam, kjer se ročke prišraufajo in so mi popravili pri Ergolesu, pa še koleščke so mi zamenjalu, ker so bili že znucani (nekaj čez 40 eur vse skupaj).

Fritz ::

Pri ergolesu nimajo cheaper gaming stolov na zalogi, zato sem preko eigre.si kupil Uvi chair gamer blue. Otrok je zelo zadovoljen. Bomo videli koliko bo zdržal.

Nisem vedel, da je Uvi chair slovensko podjetje.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Scaramouche1 ::

So to OK stoli?

https://www.mimovrste.com/pisarniski-st...

Iščem za mojih 100kg nekaj kar je solidno, ima nagib in je dovolj velik da lahko tudi glavo naslonim...

Ganon ::

WhiteAngel je izjavil:

Usnje pod ritjo je dobro, ker je trpežno in se enostvno obriše, če se umaže


Usnje pod ritjo je najslabše od najslabšega. Jaz vsak dan preklinjam svojo neumno odločitev. Nikoli več!

Scaramouche1 ::

Ganon je izjavil:

WhiteAngel je izjavil:

Usnje pod ritjo je dobro, ker je trpežno in se enostvno obriše, če se umaže


Usnje pod ritjo je najslabše od najslabšega. Jaz vsak dan preklinjam svojo neumno odločitev. Nikoli več!


Kaj bi vzel zdaj če bi kupoval?

Ganon ::

Tekstil oz. nekaj mrežastega. Tudi na naslonjalu naj bo mreža. Tisti, ki si ga prilepil zgoraj, je še slabši, ima umetno usnje. Jaz ga ne bi kupil, sploh ne pri tvoji teži. Kupi kvaliteten stol.

IL_DIAVOLO ::

Ni cheap shit kot zgoraj:

https://jysk.si/pisarna/pisarniski-stol...

Ampak verjetno se vedno svicas, ceprav manj.

Thoughts?

WhiteAngel ::

Ganon je izjavil:

WhiteAngel je izjavil:

Usnje pod ritjo je dobro, ker je trpežno in se enostvno obriše, če se umaže


Usnje pod ritjo je najslabše od najslabšega. Jaz vsak dan preklinjam svojo neumno odločitev. Nikoli več!


Ne razumem, saj ne sediš nag na usnju? Meni še kratke hlače pridejo čez sedalo in sploh nimam stika s kožo. V čem je fora?

PS: Vidim, da je na ergolesovemu pravo usnje in ne umetno. Mogoče je v umetnem tvoj problem?

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

Ljudje s prekomerno tezo krivijo vse ostalo za presvicanost, sam shujsali ne bodo.

Ganon ::

WhiteAngel je izjavil:

Ne razumem, saj ne sediš nag na usnju? Meni še kratke hlače pridejo čez sedalo in sploh nimam stika s kožo. V čem je fora?

PS: Vidim, da je na ergolesovemu pravo usnje in ne umetno. Mogoče je v umetnem tvoj problem?


Imam Ergolesov stol, pravo usnje na sedalu in naslonjalu. Vroč je, ne diha. Večina ljudi, s katerimi se pogovarjam, si deli enako mnenje. Da je usnje najslabša izbira.

https://www.ergoles.si/collections/pisa...

Moj ima še napihljiv ledveni del, ker je naslonjalo polno.

tikitoki je izjavil:

Ljudje s prekomerno tezo krivijo vse ostalo za presvicanost, sam shujsali ne bodo.


Če si imel mene v mislih, si se pošteno zmotil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

bigsmally ::

tikitoki je izjavil:

Ljudje s prekomerno tezo krivijo vse ostalo za presvicanost, sam shujsali ne bodo.


Moja maščoba na stegnu je 0% pa se ob stiku kože z usnjem vseeno počutim kot da sedim na vodni postelji ki pušča.

IL_DIAVOLO ::

There is no such thing like 0% bf tho

Fritz ::

Za sedenje na mrežasti podlagi, kjer se zadnjica minimalno pregreva je Herman Miller Aeron ali podoben stol odlična izbira, le cena je zasoljena.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

OK.d ::

Omislil si bom Ikein Markus in me zanima, kateri materijal je boljši za daljše sedenje siv - poliester ali črn - usnje?
LPOK.d

Ganon ::

Po slikah sodeč, tale:

IL_DIAVOLO ::

Slaba izvedba naslonjala, tam ob stiku s sediscem se hitro nabira svinjarija.

OK.d ::

Potem se pravi, da je siv boljša izbira.
Glede prahu, pa mislim da ni nobeden ravno imun.
LPOK.d

Scaramouche1 ::

Kaj pa pozimi, moraš imeti gretje na 100% in oblečen kot Eskim ker drugače ni lepo sedet got če si na mrežastem...

Fritz ::

Čez zimo ni problem z nobenim stolom, če ne sediš ravno nag. Poleti pa ima veliko ljudi težave, ker jim je preveč vroče in se potijo. Meni je sicer pri mrežastem sedišču najbolj všeč to, da po večurnem sedenju nimam občutka da so ritne kosti medenice pritisnjene ob dno sedišča.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Scaramouche1 ::

Fritz je izjavil:

Čez zimo ni problem z nobenim stolom, če ne sediš ravno nag. Poleti pa ima veliko ljudi težave, ker jim je preveč vroče in se potijo. Meni je sicer pri mrežastem sedišču najbolj všeč to, da po večurnem sedenju nimam občutka da so ritne kosti medenice pritisnjene ob dno sedišča.


Kaj pa imaš?

Fritz ::

Herman Miller Aeron, sem pisal nekaj strani nazaj kje se ga da dobiti nekaj ceneje v soseščini.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Scaramouche1 ::

Fritz je izjavil:

Herman Miller Aeron, sem pisal nekaj strani nazaj kje se ga da dobiti nekaj ceneje v soseščini.


Za ta keš nad 1000 se že kupuje karbonsko kolo, spet ne rabim stol v katerem preživim 8plus ur.

Verjamem da je carski,samo te dnarji so za bajk!

user427615 ::

Scaramouche1 je izjavil:

Fritz je izjavil:

Herman Miller Aeron, sem pisal nekaj strani nazaj kje se ga da dobiti nekaj ceneje v soseščini.


Za ta keš nad 1000 se že kupuje karbonsko kolo, spet ne rabim stol v katerem preživim 8plus ur.

Verjamem da je carski,samo te dnarji so za bajk!


Če stol že imaš... Karbonsko kolo, vredno svojega imena, je sicer dražje od tega stola.

Fritz ::

Scaramouche1 je izjavil:

Fritz je izjavil:

Herman Miller Aeron, sem pisal nekaj strani nazaj kje se ga da dobiti nekaj ceneje v soseščini.


Za ta keš nad 1000 se že kupuje karbonsko kolo, spet ne rabim stol v katerem preživim 8plus ur.

Verjamem da je carski,samo te dnarji so za bajk!

Lej, sam sem ga dobil za 850€ in napisal kje. Vsak pa sam ve kaj mu je bolj pomembno, stol, kolo ali kaj drugega. In ja, kot je že kolega napisal, kvalitetna nova kolesa s karbonskim okvirjem so daleč čez 1k€, čeprav to ni relevantno za to temo.

Po mojem osebnem mnenju je investicija v lastno zdravje in udobje dobra investicija.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

IL_DIAVOLO ::

Stol za 1000 evrov investicija v zdravje? Lol
««
15 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri pisarniški stol?

Oddelek: Kaj kupiti
415935 (513) Nebomgabiksa
»

Kateri gaming stol

Oddelek: Loža
474319 (2548) FireSnake
»

Kvaliteten stol, ki omogoča kar se da zdravo sedenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
528069 (4836) STASI
»

Pisarniški stol

Oddelek: Loža
419488 (5281) Qushaak
»

Udoben stol za večurno delo

Oddelek: Pomoč in nasveti
315303 (1858) U2ros

Več podobnih tem